Письмо пану Хорошковскому

21 просмотр
Понедельник, 07 июня 2010, 11:29
Шановний Валерію Івановичу!

Пише Вам журналіст Роман Скрипін. Нині я працюю на телеканалі ТВі. Його Служба Безпеки, очолювана Вами переплутала свого часу з лужковським TVCI. Хочу Вас переконати, що це дві великі різниці. Хоча, якщо справи розгортатимуться за найгіршим сценарієм, вони можуть стати близнюками.

Не знаю, чи слід мені Вам розповідати про те, що у сусідній Росії свобода слова як поняття відсутня, а всі медіа жорстко контролюються і в першу чергу телеканали. Бо більшість з них у власності "Газпрому". А "Газпром" - державна монополія. А в Росії держава це не від Калініграду до Петропавловська-Камчатського, а, власне, Кремль.

Власне, про схему, як задушити свободу слова а весь медіа-простір поставити під контроль Вам докладніше та яскравіше може розповісти відомий журналіст Євген Кисельов. Нині він веде програму "Велика політика" на телеканалі "Інтер". Я думаю, Ви з ним бачилися та знайомі особисто. Бо великою медіа-групою  U.A. InterMedia Group Limited формально керує Ваша дружина. Після того, як Ви пішли на державну службу та очолили СБУ.

До чого я веду, Валеріє Івановичу. У дружини Ви можете запитатися вдома, чим керується вищезгадана медіа група, подавши до суду на рішення Нацради з питань телебачення і радіомовлення стосовно виділення частот і для ТВі в тому числі? Ми можемо з Вами подискутувати, звичайно, про верховенство права, дотримання законів та принципову позицію правдошукачів тощо.

Але, думаю, Ви, пане Хорошковський, як і я, прекрасно розуміємо про що йдеться. Частоти каналу, на якому я працюю, потрібні для розвитку, щоби його дивилася більша кількість людей. Бо люди ще не придумали, як можна дивитися телеканал, скажімо, через праску.

Так ось, повертаюся до суті. Триває судова тяганина. При чому позивач (U.A. InterMedia Group Limited) відмовився від отриманих частот на тому ж конкурсі.  Все що треба - скасувати рішення по видачі їх іншим телеканалам. З одного боку шляхетно, а з іншого - це удавана шляхетність, як на мене. На межі блюзнірства.

Ще, напевно, Валеріє Івановичу, Ви знаєте про увесь  цей галас довкола впровадження цензури на інших телеканалах і журналістський рух "Стоп цензурі!". Вам Віктор Федорович Янукович доручив з цим розібратися. Я можу допомогти в цьому. Бо вже так склалася моя доля, що як тільки я починав працювати на якомусь телеканалі, де немає цензури, одразу у каналу виникали проблеми.

Так було на СТБ. Цензуру там ліквідували 2002 звільненням журналістів. Потім у складній позі, м'яко кажучи, опинився "5-ий канал". Ви мусите пам'ятати ці буремні дні 2004. І ось нині мене знов спіткала зла доля.

На каналі ТВі немає цензури. Власник жодним чином не втручається в редакційну політику. А працювати без цензури, хочу з Вами поділитися емоціями, - величезне щастя. А у каналу тепер проблеми, про які я Вам виклав вище.

Тож, у мене до Вас прохання, пане Хорошковський. Ви ж перетнетеся з дружиною вдома. Бодай на кухні? Правда ж? То попросіть її припинити абсолютно безглуздий судовий процес. Бо у групи U.A. InterMedia Group Limited й так до біса і ліцензій і каналів - Інтер, НТН, К1, К2, Мега, Ентер-мьюзік тощо. Невже все мало? Дайте жити й розвиватися іншим. Це так, по-людськи.

Ви ж голова СБУ. І Ваша задача, одна з багатьох, дбати за інформаційну безпеку країни. Щоби у нас квітла буйним цвітом свобода слова.

Бо в іншому випадку в мене виникне крамольна думка, що таки Ви маєте суперечність інтересів, коли очолюєте таку важливу державну інституцію, а Ваша дружина керує величезним медійним холдингом. І що це взагалі зручний важіль, аби встановити монополію і контроль над українським телепростором. І тоді ота вся історія з плутатниною ТВі та TVCI взагалі виглядатиме помилкою "По-Фройду".

Дякую, що прочитали до кінця.

З найкращими побажаннями Вам та Вашій дружині,

не заслужений журналіст, а просто журналіст
Роман Скрипінpowered by lun.ua
Реклама:
Украина выходит из Минского формата
После озвучивания последнего, пятого вопроса президента стало окончательно очевидно, что власть все-таки выбрала для себя другой способ решения проблемы войны – переход к Будапештскому формату. (укр.)
Как музыкальные фестивали и туры вредят окружающей среде и что с этим можно сделать
Вместе с проектом "Это не только о музыке" от Другое образование и агентства INSHI мы разобрались, каким образом концерты вредят окружающей среде и что с этим можно сделать. (укр.)
Бесплатные сети: ДТЭК больше года не платит "Укрэнерго"
ДТЭК задолжала "Укрэнерго" около миллиарда гривень за пользование государственными сетями.
Помощь вместо шантажа: почему для Украины лучше победа Байдена
Джо Байден станет тем другом, который нужен украинскому государству — тем, кто оказывает поддержку, но и готов давить на руководство Украины для продвижения реформ. (укр.)
Год работы парламента: успехи и провалы в поддержке экономики
Первые итоги выполнения меморандума между представителями бизнес-сообщества и Верховной Радой нового созыва. (укр.)
Люстрация после освобождения Донбасса: месть или восстановление справедливости?
Проведение люстрации после освобождения временно оккупированных территорий будет своеобразным тестом на то, как далеко мы отошли от советских подходов и в какой мере приблизились к европейским. (укр.)
Офисная недвижимость: прогнозы на осень
Чего ожидать на рынке офисной недвижимости в условиях меняющейся экономической ситуации и возможной второй волны пандемии. (укр.)