Письмо пану Хорошковскому

0 просмотров
Понедельник, 07 июня 2010, 11:29
Шановний Валерію Івановичу!

Пише Вам журналіст Роман Скрипін. Нині я працюю на телеканалі ТВі. Його Служба Безпеки, очолювана Вами переплутала свого часу з лужковським TVCI. Хочу Вас переконати, що це дві великі різниці. Хоча, якщо справи розгортатимуться за найгіршим сценарієм, вони можуть стати близнюками.

Не знаю, чи слід мені Вам розповідати про те, що у сусідній Росії свобода слова як поняття відсутня, а всі медіа жорстко контролюються і в першу чергу телеканали. Бо більшість з них у власності "Газпрому". А "Газпром" - державна монополія. А в Росії держава це не від Калініграду до Петропавловська-Камчатського, а, власне, Кремль.

Власне, про схему, як задушити свободу слова а весь медіа-простір поставити під контроль Вам докладніше та яскравіше може розповісти відомий журналіст Євген Кисельов. Нині він веде програму "Велика політика" на телеканалі "Інтер". Я думаю, Ви з ним бачилися та знайомі особисто. Бо великою медіа-групою  U.A. InterMedia Group Limited формально керує Ваша дружина. Після того, як Ви пішли на державну службу та очолили СБУ.

До чого я веду, Валеріє Івановичу. У дружини Ви можете запитатися вдома, чим керується вищезгадана медіа група, подавши до суду на рішення Нацради з питань телебачення і радіомовлення стосовно виділення частот і для ТВі в тому числі? Ми можемо з Вами подискутувати, звичайно, про верховенство права, дотримання законів та принципову позицію правдошукачів тощо.

Але, думаю, Ви, пане Хорошковський, як і я, прекрасно розуміємо про що йдеться. Частоти каналу, на якому я працюю, потрібні для розвитку, щоби його дивилася більша кількість людей. Бо люди ще не придумали, як можна дивитися телеканал, скажімо, через праску.

Так ось, повертаюся до суті. Триває судова тяганина. При чому позивач (U.A. InterMedia Group Limited) відмовився від отриманих частот на тому ж конкурсі.  Все що треба - скасувати рішення по видачі їх іншим телеканалам. З одного боку шляхетно, а з іншого - це удавана шляхетність, як на мене. На межі блюзнірства.

Ще, напевно, Валеріє Івановичу, Ви знаєте про увесь  цей галас довкола впровадження цензури на інших телеканалах і журналістський рух "Стоп цензурі!". Вам Віктор Федорович Янукович доручив з цим розібратися. Я можу допомогти в цьому. Бо вже так склалася моя доля, що як тільки я починав працювати на якомусь телеканалі, де немає цензури, одразу у каналу виникали проблеми.

Так було на СТБ. Цензуру там ліквідували 2002 звільненням журналістів. Потім у складній позі, м'яко кажучи, опинився "5-ий канал". Ви мусите пам'ятати ці буремні дні 2004. І ось нині мене знов спіткала зла доля.

На каналі ТВі немає цензури. Власник жодним чином не втручається в редакційну політику. А працювати без цензури, хочу з Вами поділитися емоціями, - величезне щастя. А у каналу тепер проблеми, про які я Вам виклав вище.

Тож, у мене до Вас прохання, пане Хорошковський. Ви ж перетнетеся з дружиною вдома. Бодай на кухні? Правда ж? То попросіть її припинити абсолютно безглуздий судовий процес. Бо у групи U.A. InterMedia Group Limited й так до біса і ліцензій і каналів - Інтер, НТН, К1, К2, Мега, Ентер-мьюзік тощо. Невже все мало? Дайте жити й розвиватися іншим. Це так, по-людськи.

Ви ж голова СБУ. І Ваша задача, одна з багатьох, дбати за інформаційну безпеку країни. Щоби у нас квітла буйним цвітом свобода слова.

Бо в іншому випадку в мене виникне крамольна думка, що таки Ви маєте суперечність інтересів, коли очолюєте таку важливу державну інституцію, а Ваша дружина керує величезним медійним холдингом. І що це взагалі зручний важіль, аби встановити монополію і контроль над українським телепростором. І тоді ота вся історія з плутатниною ТВі та TVCI взагалі виглядатиме помилкою "По-Фройду".

Дякую, що прочитали до кінця.

З найкращими побажаннями Вам та Вашій дружині,

не заслужений журналіст, а просто журналіст
Роман Скрипін

Капитолий. Начало реванша Трампа
Дональд Трамп не сдастся сейчас, поскольку намерен баллотироваться на следующих президентских выборах. (укр.)
Заработать на смертях: как нас лишили мировой вакцины в 5 раз дешевле
Три доллара заплатила Всемирная организация здравоохранения за вакцину, закупку которой в ручном режиме сорвал министр здравоохранения Максим Степанов. (укр.)
Настоящая цена меха норок: история одного расследователя
В конце сентября 2020 польский Сейм (нижняя палата парламента) провел историческое совещание по вопросам правовой защиты животных в Польше. (укр.)
Изменил ли Национальный банк свою политику на валютном рынке
По какому принципу НБУ будет выходить на рынок с валютными интервенциями и как будет влиять на курс. Что изменилось в новой стратегии? (укр.)
Торговый фокус с лесом: друзьям — все, а обществу — ничего?
Почему торговля необработанной древесиной происходит на закрытых "аукционах" и без конкуренции. (укр.)
Дело генерала Назарова - сигнал, который нельзя игнорировать
Дело Назарова как потенциальный прецедент для военного судопроизводства Украины и свидетельство неурегулированности ключевых вопросов военной юстиции. (укр.)
Демократия и некомпетентность
Почему Аристотель не доверял демократии как форме правления, в чем заключаются недостатки последней и что это значит для современной Украины. (укр.)