О приговоре, измене и совете

23 просмотра
Четверг, 13 октября 2011, 15:36
Александр Денисов
Александр Денисов, глава Харковской областной (краевой) организации Народного Руха Украины, для УП


"Ще стоїть Україна – не вмерла вона
І вмирати не має охоти
Кожна піч українська – фортеця міцна
Там на чатах лежать патріоти"
Володимир Самійленко

Якось так сталося, що вже легенько підзабулися президентські вибори в Україні.

Забулося й те, хто закликав своїх прихильників голосувати у другому турі проти всіх, що при допомозі "противсіхів" (більше 7 відсотків) Україні було нав'язано Януковича…

Екс-президент тоді оголосив про перехід до глибокої опозиції до влади.

І так "заглибився", що протягом півтора року про нього майже нічого не було чути.

Майже. Бо інколи таки з'являвся у всілякого роду "передачках" на кшталт "свобод слова" для того, щоби розповісти, яким поганим прем'єром була Юлія Тимошенко.

Ну "заглибився в опозицію", то й сиди там тихенько. Так ні! Треба ж прислужитися новій владі задля лояльного відношення до себе? Схоже на те. Бо тільки до розряду замовних можна віднести свідчення проти колишньої своєї соратниці, людини, яка найбільш зробила для перемоги Помаранчевої революції.

І вже зовсім не лізе ні в які ворота коментар "колишнього" до вироку отого судді-прислужника режиму. На тлі осуду вироку світовою спільнотою, заява Ющенка про якусь зраду інтересів Українського народу виглядає як його зрада ідеалів "Майдану".

Зрештою, як повідомили адвокати Юлії Тимошенко, саме свідчення Ющенка лягли в основу обвинувального вироку.

Вже забув, сердешний, завдяки кому Тимошенко змушена була підписувати невигідні контракти з Росією? Хто наприкінці свого президентського терміну почав "піаритися" наданням звань Героїв України Роману Шухевичу та Степанові Бандері? Хто наполягав на визнанні Голодомору геноцидом українського народу чим "розбурхав" північного "ведмедя".

Навіть дитині зрозуміло, що високі ціни на російський газ були помстою за "політику" пана Ющенка відносно північного сусіда. Бандера, Шухевич, Григоренко та багато відомих і невідомих борців за Незалежність не потребували "батьківської турботи" президента. Натомість країна потребувала від президента державницької мудрості.

Шухевич з Бандерою були, є, й будуть ГЕРОЯМИ УКРАЇНИ, незважаючи на укази чи всілякі там скасування указів судами чи новою владою.

Звання Героя України Степану Бандері треба було давати одразу після інавгурації – це сприйнялося би як зміна вектору політики, як на те сподівалися люди, а не як палки в колеса уряду Тимошенко.

Зараз можна багато про що базікати, але на той час іншого виходу Україна не мала – треба було підписати оті "драконівські" умови. Тому звинувачувати когось у зраді, а самому залишатися "білим і пухнастим" принаймні непристойно. Не кажу вже про моральний бік справи.

У 2004 році Україна повірила в Ющенка, а вже через два роки глибоко в ньому розчарувалася.

Та Бог з ним, з Ющенком. Українці втратили ВІРУ! А це найстрашніше, що могло трапитися. Більшої шкоди Україні нанести було неможливо. Тож хто, кого й чому зрадив? Питання доволі риторичне. То може б вже більш не лізти, а сидіти там у глибокій …. "опозиції"?

Так ні, дуже кортить повернутися, очолити "Нашу Україну" й піти у депутати. Це нова спроба розколоти опозицію, як у 2009-у Рух? Відірвати голоси у противників режиму?

А може не варто? Бо історія – тітка сувора і карає безжально. Пам'ятаймо про це!

Олександр Денисов, голова Харківської обласної (крайової) організації Народного Руху України, для УПpowered by lun.ua
Реклама:
"Дия.City": как помочь ІТ так, чтобы ничего не сломать
На определенном этапе правительственное видение «Дия.City» начало противоречить идеям, которые закладывались ІТ-отраслью на старте. Что нужно учесть и исправить? (укр.)
Рука, зависшая в воздухе
Как уменьшить количество безработных в Украине и почему государство не продлевает один из немногих работающих социальных проектов.
Удастся ли изменить систему оборонных закупок?
Как подготовиться к переходу на новый формат закупок для армии. (укр.)
Путешествие к Сковороде
3 декабря – день рождения деда украинской нации Григория Саввича Сковороды. Через два года на государственном уровне будем праздновать его 300-летний юбилей. (укр.)
Туризм времён пандемии: что будет с отраслью в 2021 году
2020 год и пандемия COVID-19 изменила всё настолько, что от детальных прогнозов эксперты туристической отрасли пытаются удержаться. (укр.)
Ковид по-украински: "позитивная статистика", или добро пожаловать в ад
Оснований делать оптимистические прогнозы нет, а полагаться стоит лишь на себя. (укр.)
Опера "Чорнобильдорф" – археология будущего
Творческое видение будущей постапокалиптики предложили композиторы Роман Григорьев и Илья Разумейко (лауреаты Шевченковской премии 2019). Премьера оперы состоялась 31 октября – 1 ноября. (укр.)