Осторожно! Злые депутаты!

10 просмотров
Среда, 05 октября 2011, 14:38
Иван Килык
научно-идеологический центр имени Дмитрия Донцова, для УП

Недаремно українці давно порівнювали Верховну Раду з цирком, і не лише тому, що обоє під куполом. Причин для такого колоритного порівняння було вельми достатньо, і часами було би навіть дуже смішно, якби, як то кажуть, не було так сумно…

Віднедавна основним ідолом (не)української влади стало магічне прагнення стабільності. Новомодні впливи заразили і парламент – він просто дивує своєю стабільною деструктивною функцією і нахабним паразитуванням на тілі України.

Остання модна витівка – височезний паркан, який з’явився невідомо звідки і невідомо як – принаймні, для Литвина. Хоча вдавати дурника перед телекамерами цьому персонажу вдається аж надто віртуозно – що зробите, багатолітній досвід…

Отже, паркан. І це не просто елемент художнього кування чи якась господарська необхідність. Це символ, і символ настільки яскравий, що супроводжуватиме парламент до його останнього дня.

Це символ прірви, нездоланної межі між народом і його обранцями. Це демонстрація відмежування від інтересів, проблем, прагнень, надій суспільства, яке власне й утримує відокремленців.

Це показ цинічно-вишуканої зневаги до якихось там українців і до їх такого дивного і дуже невчасного бажання творити свою національну державу.

З висоти і простору сесійної зали їм, депутатам, здається, що вони вже майже на небесах, практично за п’ять хвилин від раю – а тут якісь виступи, протести, суєта…

І коли дрімота на робочому місці малює їх у сновидіннях ледь не зі святим ореолом – раптово тривога, термінова евакуація в туалет, нервові зривання тремтячими руками депутатських значків…

До речі, знаєте чому втікали саме в туалет?

А тепер паркан. Зі сторони виглядає дуже колоритно: велика будівля, перед якою простора площа, обнесена високим парканом. Що нагадує? Особисто в мене одна асоціація: вольєр.

Великий вольєр для породистих, жирних, дресированих і диких друзів людини. А паркан як запорука того, що вони нікого не зможуть ні покусати, ні втекти.

Бракує лише належної таблиці-попередження – щось на кшталт "Обережно! Злі депутати! Не підходити ближче 10 м!". Щоб не покусали руки, які їх кормлять.

Жарти жартами, але констатація очевидна: депутати юридично українського парламенту показово і принципово не мають і не хочуть мати нічого спільного з українським народом.

Більше того: їх власна самозакоханість і нехтування своїм безпосереднім обов’язком – служінням Україні – досягла свого апогею і вже відверто рекламується.

Коментарі тут і справді зайві. Лиш варто пам’ятати, хто справжній володар вольєра – його різношерсті утриманці чи таки господар. А він може і гицлів запросити…powered by lun.ua
Корь разошлася не по-детски: зачем вакцинироваться взрослым
Если у вас нет иммунитета, и вы оказались на улице даже в ста метрах от больного, – вы заразились. (укр.)
Григоренко vs Жуков: баталии на карте Харькова
9 мая Харьковский городской председатель Геннадий Кернес сказал, что в случае возвращения проспекта Жукова на карту Харькова имя Григоренко увековечат в названии другой улицы. (укр.)
"Стены" vs "мосты": какой путь выберет Зеленский?
Перед Зеленским стоит простой и одновременно сложный выбор – между "политикой стен" и "политикой мостов"."Стены" – это курс на самоизоляцию, которую у нас любят обозначать эвфемизмом "свой путь". Наводить "мосты" – это умение (и желание!) задавать неудобные для себя вопросы и выслушивать не всегда приятные ответы.
ЗЕнаугурационные заметки
Зеленский сказал, что хотели услышать его избиратели. Он, надо признать, очень органичен в своем образе просветленного Робин Гуда, который даже на Банковую ходит пешком. Но в программной речи не было собственно ПРОГРАММЫ.
Процедура важна: чем отличается получение разрешений в Украине и ЕС
Граждане и бизнес часто оказываются в ситуации, когда государство принимает решение об их правах и обязанностях. Для таких ситуаций в ЕС действует админпроцедура. А в Украине? (укр.)
Зеленский, пасионариии и принятие решений
Есть новый президент. Конечно, большие полномочия имеют еще и Рада, и правительство. И, что важно, суд. Однако президент и его команда будут иметь значительные рычаги на влияние и в этих ветвях власти. А после выборов могут держать эти структуры в кармане. Решения будет подписывать президент. Влиять будут именем президента. А кто же на самом деле будет готовить, принимать и внедрять решения? (укр.)
Президент-неудачник. Какая из него польза?
Президент-неудачник лучше всего точит лезвие топора демократии. Президент-неудачник – это краш-тест для государства. Оказывается, неудачники ужасно полезны для народовластия. (укр.)