Осторожно! Злые депутаты!

10 просмотров
Среда, 05 октября 2011, 14:38
Иван Килык
научно-идеологический центр имени Дмитрия Донцова, для УП

Недаремно українці давно порівнювали Верховну Раду з цирком, і не лише тому, що обоє під куполом. Причин для такого колоритного порівняння було вельми достатньо, і часами було би навіть дуже смішно, якби, як то кажуть, не було так сумно…

Віднедавна основним ідолом (не)української влади стало магічне прагнення стабільності. Новомодні впливи заразили і парламент – він просто дивує своєю стабільною деструктивною функцією і нахабним паразитуванням на тілі України.

Остання модна витівка – височезний паркан, який з’явився невідомо звідки і невідомо як – принаймні, для Литвина. Хоча вдавати дурника перед телекамерами цьому персонажу вдається аж надто віртуозно – що зробите, багатолітній досвід…

Отже, паркан. І це не просто елемент художнього кування чи якась господарська необхідність. Це символ, і символ настільки яскравий, що супроводжуватиме парламент до його останнього дня.

Це символ прірви, нездоланної межі між народом і його обранцями. Це демонстрація відмежування від інтересів, проблем, прагнень, надій суспільства, яке власне й утримує відокремленців.

Це показ цинічно-вишуканої зневаги до якихось там українців і до їх такого дивного і дуже невчасного бажання творити свою національну державу.

З висоти і простору сесійної зали їм, депутатам, здається, що вони вже майже на небесах, практично за п’ять хвилин від раю – а тут якісь виступи, протести, суєта…

І коли дрімота на робочому місці малює їх у сновидіннях ледь не зі святим ореолом – раптово тривога, термінова евакуація в туалет, нервові зривання тремтячими руками депутатських значків…

До речі, знаєте чому втікали саме в туалет?

А тепер паркан. Зі сторони виглядає дуже колоритно: велика будівля, перед якою простора площа, обнесена високим парканом. Що нагадує? Особисто в мене одна асоціація: вольєр.

Великий вольєр для породистих, жирних, дресированих і диких друзів людини. А паркан як запорука того, що вони нікого не зможуть ні покусати, ні втекти.

Бракує лише належної таблиці-попередження – щось на кшталт "Обережно! Злі депутати! Не підходити ближче 10 м!". Щоб не покусали руки, які їх кормлять.

Жарти жартами, але констатація очевидна: депутати юридично українського парламенту показово і принципово не мають і не хочуть мати нічого спільного з українським народом.

Більше того: їх власна самозакоханість і нехтування своїм безпосереднім обов’язком – служінням Україні – досягла свого апогею і вже відверто рекламується.

Коментарі тут і справді зайві. Лиш варто пам’ятати, хто справжній володар вольєра – його різношерсті утриманці чи таки господар. А він може і гицлів запросити…powered by lun.ua
Бутан и Непал – два мира одной Азии
Периодически среди местных проводят соцопрос о том, насколько они довольны своей жизнью. 95% людей говорят, что их все устраивает и они получают удовольствие от всего, что происходит.
Особый статус Донбасса как политическое дежавю
То, что происходит сейчас вокруг Донбасса и его "особого" статуса, вызывает политическое дежавю: Порошенко и Ко четыре года назад пытались продвинуть через парламент то же и под тем же соусом... (укр.)
"Мертвые души" среди получателей государственных выплат. Как их обнаружить?
Что такое верификация государственных расходов? Ответы на топ-5 вопросов. (укр.)
Госизмена в Минэкономики и сорванное производство снарядов: при чем здесь люди Пашинского?
Пока государственная компания "Артем" ждет оборудования из США, право поставлять снаряды для "Гиацинт" вооруженных сил получила частная фирма ООО "Рубин 2017". Разбираемся, при чем здесь Пашинский и его люди. (укр.)
Что может пойти не так при обновлении НАПК?
Риски в процессе обновления НАПК остаются. Для их предотвращения в большинстве случаев может помочь только должное внимание со стороны общественности и международных партнеров. (укр.)
Фонд энергоэффективности: что нужно знать ОСМД и управляющим
Новая программа фонда предусматривает выделение грантов на энергомодернизацию многоквартирных домов. Далее — ответы на главные процедурные вопросы. (укр.)
Веселые старты президента Зеленского в судах
Зеленский внес в парламент законопроект, который должен исправить ошибки, допущенные предыдущей властью, и обеспечить реальную независимость судей. Как изменился законопроект между первым и вторым чтением, прислушались ли депутаты к советам экспертов и были ли изъяты недостатки – объясняем. (укр.)