Осторожно! Злые депутаты!

Среда, 05 октября 2011, 14:38
Иван Килык
научно-идеологический центр имени Дмитрия Донцова, для УП

Недаремно українці давно порівнювали Верховну Раду з цирком, і не лише тому, що обоє під куполом. Причин для такого колоритного порівняння було вельми достатньо, і часами було би навіть дуже смішно, якби, як то кажуть, не було так сумно…

Віднедавна основним ідолом (не)української влади стало магічне прагнення стабільності. Новомодні впливи заразили і парламент – він просто дивує своєю стабільною деструктивною функцією і нахабним паразитуванням на тілі України.

Остання модна витівка – височезний паркан, який з’явився невідомо звідки і невідомо як – принаймні, для Литвина. Хоча вдавати дурника перед телекамерами цьому персонажу вдається аж надто віртуозно – що зробите, багатолітній досвід…

Отже, паркан. І це не просто елемент художнього кування чи якась господарська необхідність. Це символ, і символ настільки яскравий, що супроводжуватиме парламент до його останнього дня.

Це символ прірви, нездоланної межі між народом і його обранцями. Це демонстрація відмежування від інтересів, проблем, прагнень, надій суспільства, яке власне й утримує відокремленців.

Це показ цинічно-вишуканої зневаги до якихось там українців і до їх такого дивного і дуже невчасного бажання творити свою національну державу.

З висоти і простору сесійної зали їм, депутатам, здається, що вони вже майже на небесах, практично за п’ять хвилин від раю – а тут якісь виступи, протести, суєта…

І коли дрімота на робочому місці малює їх у сновидіннях ледь не зі святим ореолом – раптово тривога, термінова евакуація в туалет, нервові зривання тремтячими руками депутатських значків…

До речі, знаєте чому втікали саме в туалет?

А тепер паркан. Зі сторони виглядає дуже колоритно: велика будівля, перед якою простора площа, обнесена високим парканом. Що нагадує? Особисто в мене одна асоціація: вольєр.

Великий вольєр для породистих, жирних, дресированих і диких друзів людини. А паркан як запорука того, що вони нікого не зможуть ні покусати, ні втекти.

Бракує лише належної таблиці-попередження – щось на кшталт "Обережно! Злі депутати! Не підходити ближче 10 м!". Щоб не покусали руки, які їх кормлять.

Жарти жартами, але констатація очевидна: депутати юридично українського парламенту показово і принципово не мають і не хочуть мати нічого спільного з українським народом.

Більше того: їх власна самозакоханість і нехтування своїм безпосереднім обов’язком – служінням Україні – досягла свого апогею і вже відверто рекламується.

Коментарі тут і справді зайві. Лиш варто пам’ятати, хто справжній володар вольєра – його різношерсті утриманці чи таки господар. А він може і гицлів запросити…powered by lun.ua
powered by lun.ua
"Не совсем украинцев" хотят лишить избирательного права
Оставлять все, как есть, просто нельзя - необходимы законодательные изменения. (укр.)
Как это — быть предпринимателем в Украине?
Предприниматели достигают успеха в непростых условиях и помогают другим. Способствуют им регуляторные условия? Скорее, наоборот. (укр.)
Стратегия Тимошенко для НБУ = двукратная девальвация
Цена «новой стратегии» для Украины может оказаться слишком высокой.
5 мифов о решении суда по Насирову
Право Насирова – это право на труд одного человека. Общественный интерес – чтобы в стране с 40 млн человек ДФС не возглавляли иностранные граждане, которых обвиняют в растрате 2 млрд гривен. (укр)
Банковая тянет с назначением судьи ЕСПЧ от Украины. Зачем?
Президент Порошенко сознательно пропустил дедлайн для подачи кандидатур и не спешит исправляться.
Подарите добропорядочных судей на Рождество
25 декабря начнется "месяц добропорядочности" - важнейший период продолжительностью в 30 дней, когда потребуется максимальное внимание к конкурсу в Высший антикоррупционный суд. (укр.)
Здоровье для всех: как этого достичь
Всеобъемлющий доступ к услугам здравоохранения означает, что все люди получают качественные необходимые медуслуги там и тогда, когда они в них нуждаются, не испытывая финансового бремени. (укр.)