За что трудовые мигранты должны отдавать 15% -17%?

64 просмотра
Вторник, 04 июня 2013, 09:21
Иван Тимощук
для УП

До мене дійшла правдива інформація про черговий крок нашого "славного" уряду й держави на шляху до "пакращення" рівня життя простого українського народу. Саме – трудового народу, а не еліти та олігархів.

Маю на увазі той факт, що держава в особі Національного банку України почала вираховувати з українських людей 15%, а то й більше, від суми грошових надходжень, які вони отримують від своїх рідних та близьких, що працюють за кордоном. У такий спосіб азаровський уряд намагається більше наповнити державну казну України.

Але я глибоко переконаний, що ці гроші не підуть на вирішення соціальних проблем українців, чи інші благородні цілі.

Я хочу нагадати пану Азарову та його свиті, що заробітчани, які працюють та заробляють гроші в інших країнах, уже сплатили цим країнам щомісячно державний податок. Адже ці країни дали їм роботу, тому вони, заробітчани – підтримують матеріально бюджети цих країн. У свою чергу, ці країни також проводять позитивну соціальну політику по відношенню до працюючих емігрантів.

А яку допомогу чи роботу дала їм Україна?!.. Адже вони змушені були – не від доброго життя! – податися в чужі краї в пошуках кращого життя та роботи, щоб допомагати своїм сім'ям та рідним.

А тепер керманичі нашої держави надумали "погріти руки" на цих тяжко зароблених грошах.

За що заробітчани чи їхні сім'ї повинні віддавати цих 15%-17%? Та чи справедливо таке, щоб з одного й того ж заробітку двічі вираховувати податок?

Коли заробітчани пересилають свої заощадження рідним на Україну, то вони вже матеріально допомагають державі. Адже прислані гроші осідають у країні, а це добре. Чи, може нашій рідній Україні не вистачає грошей для спорудження ще одного Межигір'я? Чи шикарних закордонних поїздок наших високопосадовців та нардепів, чи ще на щось подібне?

А чи знає пан Азаров та президент Янукович зі своїми командами, скільки гробів із тілами заробітчан за останніх 10-12 років прийшло в Україну? Нехай вони наведуть довідки з посольств України в тих країнах, де працюють українці, чи в Міністерстві закордонних справ України – та замисляться над тим, скільки українських дітей стали сиротами...

Гроші за кордоном нашим співвітчизникам даються ой як нелегко. Задарма в чужих країнах їм ніхто не платить. Інколи умови праці за кордоном доводять людей до відчаю. Я тут не голослівний, я знаю конкретні приклади. Але вони зараз зайві.

Раніше, років 10-15 тому назад по заробітчанських країнах "гуляв" український рекет. А тепер наша держава виступає в ролі "рекетира".

Я пригадую, що в ті часи, коли набирали все більшої кількості виїзди українців за кордон у пошуках кращої роботи та кращого заробітку, тодішній президент Леонід Кучма в ЗМІ говорив про цих людей як самих поганих людей суспільства, самих "не-патріотів" своєї країни. А, зокрема, жінки вважалися повіями, особами "легкої поведінки".

До чого недалекоглядною була ця людина, яка "кидала камінь у свій город". Адже якщо в країні, якою ти керуєш, склалася така ситуація в плані безробіття, то треба думати про серйозні кардинальні зміни й рішення такої проблеми для всього народу. Для того й президент, який повинен розумно управляти державою.

Ми вже більше 20 років думаємо й надіємося, що життя буде краще, а бажаного покращення в реальності не видно. Наші високопосадовці їздять у закордонні відрядження здебільшого для розваг, а не для того, щоб подивитися як інші живуть у світі; щось розумно перейняти; задуматись як правильно витратити кошти в державі та в реальності поліпшити життя людей у країні.

Багато держав нам готові протягнути руку допомоги. Але багато з них сумнівається, що ця допомога буде реалізована правильно.

Ми багато знаємо – а ще більше не знаємо – негативних прикладів діяльності високопосадовців нашої держави. Яка безмірна тяга до збагачення в деяких із них. Вони вже матеріально забезпечили свої родини до сьомого покоління. І ще їм мало.

Скільки людині потрібно для нормального життя?..

Наша країна – країна контрастів. Багато простого народу живе за межею бідності – я маю на увазі людей, які хочуть працювати, але не мають на це можливості. При цьому невелика, значно менша група людей не може впоратись з нечесно нажитим капіталом.

Я ніколи не повірю в те, що протягом свідомого дорослого трудового життя можна чесно заробити казкові мільйони. Простий українець здавна важко працював і не жив приспівуючи. Історія знає про те, що нашому брату вже доводилось й океан долати в пошуках кращої долі.

Я певен у тому, що коли держава "утрясе трудове питання", то більшість заробітчан повернуться в Україну – і працюватимуть, і житимуть на своїй землі.

Тому задумайтесь, панове урядовці, нардепи та президент країни: перш, ніж забирати в людей зароблене чесною важкою працею, потрібно створити умови в державі.

Для цього ви стоїте у керма цієї держави.

Іван Тимощук, спеціально для УПpowered by lun.ua
Бутан и Непал – два мира одной Азии
Периодически среди местных проводят соцопрос о том, насколько они довольны своей жизнью. 95% людей говорят, что их все устраивает и они получают удовольствие от всего, что происходит.
Особый статус Донбасса как политическое дежавю
То, что происходит сейчас вокруг Донбасса и его "особого" статуса, вызывает политическое дежавю: Порошенко и Ко четыре года назад пытались продвинуть через парламент то же и под тем же соусом... (укр.)
"Мертвые души" среди получателей государственных выплат. Как их обнаружить?
Что такое верификация государственных расходов? Ответы на топ-5 вопросов. (укр.)
Госизмена в Минэкономики и сорванное производство снарядов: при чем здесь люди Пашинского?
Пока государственная компания "Артем" ждет оборудования из США, право поставлять снаряды для "Гиацинт" вооруженных сил получила частная фирма ООО "Рубин 2017". Разбираемся, при чем здесь Пашинский и его люди. (укр.)
Что может пойти не так при обновлении НАПК?
Риски в процессе обновления НАПК остаются. Для их предотвращения в большинстве случаев может помочь только должное внимание со стороны общественности и международных партнеров. (укр.)
Фонд энергоэффективности: что нужно знать ОСМД и управляющим
Новая программа фонда предусматривает выделение грантов на энергомодернизацию многоквартирных домов. Далее — ответы на главные процедурные вопросы. (укр.)
Веселые старты президента Зеленского в судах
Зеленский внес в парламент законопроект, который должен исправить ошибки, допущенные предыдущей властью, и обеспечить реальную независимость судей. Как изменился законопроект между первым и вторым чтением, прислушались ли депутаты к советам экспертов и были ли изъяты недостатки – объясняем. (укр.)