Проект изменений Конституции как зеркало фальшивой модели демократии

9 просмотров
Понедельник, 07 июля 2014, 11:01
Владимир ФеренцВолодимир Ференц
Ивано-Франковск

Немає нічого дивного в тому, що президент Порошенко так поспішає внести і реалізувати зміни до Конституції, які дуже нервують ортодоксів сучасної моделі демократії.

Він вимушений якнайшвидше змінити Конституцію, жертвою якої став Віктор Ющенко і припинити будівництво Вавилонської вежі у парламенті, щоб зробити державу мобільно керованою і здатною оперативно реагувати на виклики світу.

Сучасний момент вимагає саме такого типу держави, адже світові процеси відбуваються дуже швидко. Оперативність і відповідальна персоніфікація державного управління та захист самоврядування від зовнішніх впливів є головною безпековою проблемою держави.

Польові випробування на наших теренах нового типу війни наочно підтвердили тезу про вразливість виборних органів до зовнішніх впливів.

Після проголошення незалежності Росія так і не вийшла з України. І перше, чого вона домоглася завдяки впливу на наш парламент, – завадила створенню механізму захисту демократії від втручання ззовні.

Виборні органи неможливо захистити від перетворення їх у знаряддя дивної сучасної війни проти нас. Ми побачили це давно, це до вибуху сепаратизму на сході.

Практично миттєве створення республік, потім союз народних республік Новоросії – це гротескно-саркастична демонстрація світові того кінця, до якого прямує уніфікація процесу демократії.

Незахищені демократії піддаються зовнішньому впливові. В найгіршому випадку, виборні органи стають сліпою зброєю новітніх парадоксальних воєн, які оплачує сама жертва.

Так вийшло, що Україна стала показовим полігоном для випробування комплексу неприємностей, які реально підстерігають будь-яку державу у ХХІ столітті.

Уніфікація прав людини і стандартизація демократії – це дві речі, якими можна маніпулювати і наслідки вже коштують людських страждань.

Самі по собі це прогресивні речі для ідеального людства, але сучасний світ не ідеальний бо вільне поширення інформації та глобальна влада капіталу змушують людей переконано думати і діяти не по своїй волі собі на шкоду.

В українській Конституції досі механізму захисту демократії не існує, а поширюване заклинання про незалежні три гілки влади – це спосіб відволікання від цієї проблеми.

Ми почали думати про це лише під тиском біди і в нас є нагода позбутися фальшивих моментів демократії, які ще вчора здавались ідеальним взірцем від кращого світу.

Час подумати про державу і владу як єдине ціле, що не ділиться на гілки і не грається делегуванням повноважень.

Раз народ є єдиним джерелом влади, влада не може стікати кількома гілками чи струмками тільки на догоду теоретикам світового демократичного процесу. Президент в сучасній ситуації покликаний дбати саме про безпеку демократії.

Саме тому пропонований інститут представників президента і головне – президентське право розпускати органи самоврядування і є згаданим конституційним механізмом захисту демократії від зовнішньої агресії.

Всі інші пропоновані зміни є лише доповненням цього принципу самозахисту народовладдя в Україні.

Володимир Ференц, Івано-Франківськ, для УПpowered by lun.ua
Реклама:
Проезд может подорожать вдвое. Готовы ли к этому украинцы?
Местная власть должна взять на себя всю ответственность за решение проблемы с повышением цен на проезд. (укр.)
Как поменять избирательный адрес на местных выборах-2020
Центральная избирательная комиссия 18 мая 2020 года утвердила порядок изменения избирательного адреса. Читайте о том, кому и для чего нужно менять избирательный адрес и каков порядок этого изменения. (укр.)
Потеряли работу на карантине? Выход есть
Какова ситуация на рынке труда в Украине и мире, и какую профессию можно быстро освоить дома. (укр.)
Работа в офисе больше не будет такой, как раньше
Как организовать безопасную работу офисных работников после выхода из карантина.
Как развитие медсестринства поможет сделать медуслуги доступными
Если правительство будет последовательно реализовывать реформу, медицинские услуги станут более доступными для пациентов и качественными. (укр.)
COVID-19 один, медиамиры, в которых живут украинцы, – разные
Информационные сообщения про ход пандемии и шаги власти уже создали отдельные медиамиры относительно коронавируса, находясь в которых украинцы могут почти не пересекаться. (укр.)
Шесть лет в "Нафтогазе": взгляд со стороны
Внутренняя кухня и коррупционные схемы в одной из крупнейших государственных компаний. (укр.)