Основана Георгием Гонгадзе в 2000 году

Польские визы во Львове: есть повод для антикоррупционной проверки?

Галина Стадник _ Вторник, 14 августа 2012, 15:12
Версия для печати Комментарии 15

У Львові неможливо здати документи на отримання візи до генконсульства Польщі. Вільних дат немає і у візовому центрі, за гроші. Аналогічна ситуація і з інтернет-реєстрацією безпосередньо у консульстві.

Після скандалу в Луцьку, де працівників польського генконсульства звинуватили у створенні "віртуальної черги" та видачі віз "небажаним" у країнах Шенгену особам, станом на 13 серпня у консульстві вже немає жодних проблем з чергою. Здати документи на візу українці можуть вже на наступний день. Очевидно, втручання МЗС Польщі у роботу її дипломатичних представництв в Україні (антикорупційні перевірки) дали позитивний результат. Але з консульства довелося звільнити весь дипломатичний персонал.

Приміром, в Одесі чи Сімферополі термін очікування для подачі візової заяви до генконсульств Польщі становить не більше 10 днів. Однак запевнення генерального директора консульського відділу МЗС Польщі Мірослава Гаєвського про те, що "події у Луцьку не вплинуть на темпи видачі віз громадянам України", на Львів, вочевидь, не розповсюджуються. Адже нині зареєструватися на подачу документів у візовий центр чи то у систему консульства – неможливо. Всюди одна відповідь – "вільних дат немає".

У Львові ситуація гірша, ніж у Луцьку

"Ситуація у Львові доволі складна, очікування в черзі на подання документів сягало 2 місяці. А тепер і взагалі місць немає",- прокоментував ситуацію представник громадської ініціативи "Європа без бар’єрів" Андрій Лепак. На думку експерта, робота луцького консульства була не найгіршою. Він переконаний, що аналогічної перевірки потребує консульство у Львові. "Нарікань українців на це консульство – маса. Львівський округ набагато більший за луцький, тому можливостей і спокус для маніпуляцій з чергами і візами є значно більше",- пояснює Лепак.

Експерт не пригадує за останні п’ять років моніторингу, під час якого перевірили б дипустанову у Львові. "Польська, українська та зарубіжна преса пише про проблеми у роботі львівського генконсульства, але реакції немає, і змін на позитивне - теж",- дивується Лепак. І додає, що МЗС України, зі свого боку, теж надто пасивно реагує на цю проблему.

В коментарі DW речник МЗС України Олександр Дикусаров заявив, що скандал у Луцьку – це справи Польщі і жодних заяв з цього приводу не буде: "Для нас головне, щоб громадяни України не потерпали від цього, і МЗС Польщі у своїй заяві це зазначив". Водночас речнику нічого не відомо про неможливість громадян України законним шляхом здати документи на візу у Львові. "Жодних скарг зі Львова не надходило, - каже Дикусаров. – Якщо такі будуть, ми звертатимемося до польських колег за роз’ясненням ситуації".

Втім, експерт "Європи без бар’єрів" Андрій Лепак вважає, що МЗС України може звернутися з проханням до польської сторони, аби аналогічну антикорупційну перевірку провели у Львові.

Можна скаржитися

У посольстві Польщі в Україні зазначили, що всі перевірки – це компетенція винятково МЗС Польщі, і інформація про такі наміри не розповсюджується, хіба що результати. А відсутність дат для реєстрації мають пояснювати у Львові, додали в посольстві.

На останній прес-конференції генконсул Польщі у Львові Ярослав Дрозд всі негаразди з інтернет-реєстрацією пояснював діями шахраїв, які реєструють підставних людей і "забивають" всі дати. Він також закликав громадян скаржитись на дії шахраїв до міліції.

Через скандал у Луцьку повідомляти про можливі порушення в консульствах закликало і міністерство закордонних справ Польщі. З метою посилення контролю над своїми працівниками міністерство створило спеціальну скриньку antykorupcja@msz.gov.pl .

Більше шансів

Але відсутність вільних дат не заважає агенціям пропонувати громадянам свої послуги з відкриття візи. Як розповів DW пенсіонер, львів’янин Зеновій Кравчук (прізвище змінене), який регулярно виїздить на заробітки до Польщі, послугами агенції для отримання візи скористався одного разу. За це він заплатив 300 євро, хоча має право на безкоштовну візу. Але останнього разу, аби не переплачувати, довелося чекати черги у візовому центрі, документи вдалося здати за півтора місяці. Щоправда, така ситуація була у травні-червні. Утім, співрозмовник підкреслив, що, попри всі труднощі, найпростіше і найбільше шансів отримати візу саме у польському консульстві.

Впродовж лише минулого року генконсульство Польщі у Львові видало понад 250 тисяч віз, а вже за шість місяців цього року – 166 тисяч. Це більше половини від загальної кількості віз, виданих українцям Польщею. Причому таку кількість віз не видає жодне консульство у світі.

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
IP: 195.234.75.---
agent007 _ 20.11.2012 13:11
Погоджуюсь з усім, написаним в коментарях від EuroUkraineIF.
Хочу лише додати, що останнім часом помітив що працівники візового центру постійно пробують збільшити надходження грошей за свої послуги - наприклад пропонують переробити фото якщо йому всього 3 міс (по правилах фото дійсні до 6 місяців.) - фотокіоск в візовому центрі бере за це вдвічі дорожче ніж будь-який салон. Також пробують переконати, що наступна віза після 7-денної шопінг видається на 6 місяців, і аж наступна на рік. Це є неправдою, а тільки зайвою тратою грошей за послуги центру (2 рази замість 1-го на рік) і 2 рази по 35 євро.
Після відмови переробити фото (оскільки воно повністю підходило по термінах давності) і поставити іншу дату повернення (відповідно скоротити дію візи) документи прийняли, і через тиждень була отримана річна мультивіза. Робіть висновки.
Не вірте усьому що кажуть, перевіряйте інформацію особисто.
IP: 88.135.194.---
EuroUkraineIF _ 11.10.2012 15:03
- відсутність можливості телефонного контакту з керівництвом ППВА в м.Івано-Франківськ (надані на Інтернет-сторінці та оголошеннях на приміщенні ППВА номери телефонів є телефонами Call центру).

Виникає запитання:
чи відомо в ГК Республіки Польщі у м.Львові, керівництву VFS Global та МЗС України про ситуацію, яка склалася навколо подачі документів в ППВА в м.Івано-Франківськ, м.Львів, м.Тернопіль і для кого вигідна така ситуація?

Сербин Наталія
представник МГО "Міжнародна Дипломатична Місія Народної Дипломатії
"Європейська Україна" в Івано-Франківській області
IP: 88.135.194.---
EuroUkraineIF _ 11.10.2012 15:01
Проаналізувавши розповіді аплікантів, на даний момент можна відзначити такі проблеми при подачі документів на отримання шенгенських та національних віз за участю ППВА в м. Івано-Франківську:
- відсутність нормальної та зрозумілої системи реєстрації термінів подачі документів до ППВА;
- відсутність детальної інформації на Інтернет-сторінці ППВА про існуючі категорії віз, можливість анулювання терміну дії візи (в випадку використання днів перебування);
- слабка компетентність в візових питаннях та процедурах персоналу ППВА;
- пропонування охоронцями ППВА скористатись послугами експрес-реєстрації в зовнішніх фірмах за 400-800 гривень;
- довга процедура складання документів працівникові ППВА (інколи очікування і всі процедури в приміщенні ППВА займає до 1,5 години);
- черги до відділення банку в приміщенні ППВА для оплати послуг ППВА та консульського збору;
IP: 88.135.194.---
EuroUkraineIF _ 11.10.2012 14:59
В інформаційних матеріалах ППВА застерігає аплікантів від користування послугами посередників та наголошено, що інтернет-реєстрація є безкоштовною та простою. Також, можна зазначити, що вищезгадані фірми надають виключно інформаційні послуги, в них відсутні ліцензії на право здійснювати посередницькі послуги з працевлаштування закордоном.
Альтернатива подачі документів в ГК РП у Львові відсутня. Викликана вона через відсутність вільних термінів для подачі документів, які надавались раніше системою е-консулят.
IP: 88.135.194.---
EuroUkraineIF _ 11.10.2012 14:58
Вирішити питання пришвидшеної реєстрації охоронці ППВА пропонують за допомогою посередників, а саме фірм, які після відкриття ППВА відкрили свої офіси в околицях ППВА в м. Івано-Франківська. Вищезазначені фірми пропонують скористатись їхніми послугами і експрес-реєстрації в ППВА. Ціна питання експрес-реєстрації: 800 гривень, з яких 400 гривень аплікант повинен заплатити як передоплату. В даних фірмах можна також замовити та придбати документи, які можливо у апліканта відсутні на момент подачі документів. До таких документів належать запрошення від бізнес-партнерів з польської сторони та річні дозволи на працевлаштування в Польщі. При потребі аплікантові можуть також запропонувати працевлаштування в Польщі.

АВТОРИЗАЦИЯ