Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

Список депутатів нової Верховної Ради

Неділя, 11 листопада 2012, 18:01
Версія для друку Коментарі31

Центральна виборча комісія завершила підбиття підсумків виборів.

На засіданні у неділю було визначено переможців у останніх 34 мажоритарних округах.

Перед цим у суботу було оголошено результати виборів по багатомандатному округу.

Таким чином, ЦВК визнала обраними депутатами 220 кандидатів за мажоритарними округами і ще 225 за партійними списками.

Ще у 5 мажоритарних округах (94, 132, 194, 197, 223) Верховна Рада рекомендувала ЦВК провести повторні вибори.

Отже, Партія регіонів отримала у новому парламенті 185 місць (за списками - 72, мажоритарників - 113); Об'єднана опозиція "Батьківщина" - 101 місце (62 за списками, 39 мажоритарників), "УДАР Віталя Кличка" - 40 місць (34 за списком, 6 мажоритарників), ВО "Свобода" - 37 місць (25 за списком, 12 мажоритарників), Компартія – 32 місця (всі за списком).

Крім того, за мажоритарними округами до нової Ради пройшли 3 представники партії "Єдиний центр", 2 – Народної партії, 1 – Радикальної партії Олега Ляшка, 1 – партії "Союз".

Іще 43 депутати пройшли до парламенту як самовисуванці.


Партія регіонів:

За списком (72):

1.Азаров Микола
2.Повалій Таїсія
3.Тігіпко Сергій
4.Клюєв Андрій
5.Єфремов Олександр
6.Акімова Ірина
7.Бойко Володимир
8.Колесніков Борис
9.Кожара Леонід
10.Рибак Володимир
11.Табачник Дмитро
12.Лавринович Олександр
13.Герман Ганна
14.Скубашевський Станіслав
15.Близнюк Анатолій
16.Шаров Ігор
17.Олійник Володимир
18.Табачнік Яків
19.Макеєнко Володимир
20.Тедеєв Ельбрус
21.Чечетов Михайло
22.Янукович Віктор
23.Хомутиннік Віталій
24.Іванющенко Юрій
25.Фабрикант Світлана
26.Воропаєв Юрій
27.Шуфрич Нестор
28.Демидко Володимир
29.Гєллєр Євгеній
30.Мальцев Володимир
31.Вечерко Володимир
32.Мхітарян Нвєр
33.Кий Сергій
34.Дем’янко Микола
35.Дудка Володимир
36.Васадзе Таріел
37.Хмельницький Василь
38.Зарубінський Олег
39.Мірошниченко Юрій
40.Турманов Віктор
41.Селіваров Андрій
42.Мошак Сергій
43.Кузьмук Олександр
44.Єгоров Олександр
45.Ващук Катерина
46.Веревський Андрій
47.Бондаренко Олена
48.Сігал Євген
49.Смітюх Григорій
50.Чертков Юрій
51.Баграєв Микола
52.Аркаллаєв Нуруліслам
53.Пригодський Антон
54.Васильєв Геннадій
55.Шаблатович Олег
56.Продивус Володимир
57.Щербань Артем
58.Калюжний Віталій
59.Кінах Анатолій
60.Богословська Інна
61.Мельник Станіслав
62.Малишев Володимир
63.Мироненко Михайло
64.Волков Олександр
65.Мельничук Лариса
66.Корж Павло
67.Шатворян Вілен
68.Прасолов Ігор
69.Пінчук Андрій
70.Коржев Анатолій
71.Долженков Олександр
72.Стоян Олександр

Мажоритарники (113):

1.Дзоз Віталіна  (округ №1, АРК)
2.Нетецька Олена  (округ №3, АРК)
3.Парасків Олег  (округ №4, АРК)
4.Лютікова Валентина  (округ №5, АРК)
5.Льовочкіна Юлія  (округ №6, АРК)
6.Брайко Сергій  (округ №7, АРК)
7.Дейч Борис  (округ №8, АРК)
8.Нечаєв Олександр  (округ №9, АРК)
9.Груба Григорій  (округ №10, АРК)
10.Джига Микола  (округ №15, Вінницька область)
11.Циркін Ігор  (округ №25, Дніпропетровська область)
12.Ступак Іван  (округ №26, Дніпропетровська область)
13.Момот Олександр  (округ №27, Дніпропетровська область)
14.Морозенко Євгеній  (округ №28, Дніпропетровська область)
15.Бутківський Віктор  (округ №29, Дніпропетровська область)
16.Гузенко Костянтин  (округ №30, Дніпропетровська область)
17.Павлов Костянтин  (округ №31, Дніпропетровська область)
18.Любоненко Юрій  (округ №32, Дніпропетровська область)
19.Задорожний В’ячеслав  (округ №33, Дніпропетровська область)
20.Глазунов Сергій  (округ №34, Дніпропетровська область)
21.Шипко Андрій  (округ №35, Дніпропетровська область)
22.Мартовицький Артур  (округ №36, Дніпропетровська область)
23.Шпенов Дмитро  (округ №37, Дніпропетровська область)
24.Солошенко Микола  (округ №38, Дніпропетровська область)
25.Самойленко Юрій  (округ №39, Дніпропетровська область)
26.Царьов Олег  (округ №40, Дніпропетровська область)
27.Бобков Олександр  (округ №41, Донецька область)
28.Бахтеєва Тетяна  (округ №42, Донецька область)
29.Ландик Валентин  (округ №43, Донецька область)
30.Левченко Микола  (округ №44, Донецька область)
31.Звягільський Юхим  (округ №45, Донецька область)
32.Клюєв Сергій  (округ №46, Донецька область)
33.Азаров Олексій  (округ №47, Донецька область)
34.Боярський Юрій  (округ №48, Донецька область)
35.Омельянович Денис  (округ №49, Донецька область)
36.Байсаров Леонід  (округ №50, Донецька область)
37.Гончаров Анатолій  (округ №51, Донецька область)
38.Шкіря Ігор  (округ №52, Донецька область)
39.Литвинов Леонід  (округ №53, Донецька область)
40.Лук’янов Владислав  (округ №54, Донецька область)
41.Омельченко Валерій  (округ №55, Донецька область)
42.Борт Віталій  (округ №56, Донецька область)
43.Матвієнков Сергій  (округ №57, Донецька область)
44.Білий Олексій  (округ №58, Донецька область)
45.Васильєв Олександр  (округ №59, Донецька область)
46.Риженков Олександр  (округ №60, Донецька область)
47.Пономарьов Андрій  (округ №61, Донецька область)
48.Пехов Володимир  (округ №64, Житомирська область)
49.Журавський Віталій  (округ №66, Житомирська область)
50.Ковач Василь  (округ №68, Закарпатська область)
51.Ланьо Михайло  (округ №70, Закарпатська область)
52.Бушко Іван  (округ №73, Закарпатська область)
53.Сухий Ярослав  (округ №74, Запорізька область)
54.Кальцев Сергій  (округ №75, Запорізька область)
55.Карташов Євген  (округ №76, Запорізька область)
56.Богуслаєв В’ячеслав  (округ №77, Запорізька область)
57.Бандуров Володимир  (округ №79, Запорізька область)
58.Балицький Євген  (округ №80, Запорізька область)
59.Пшонка Артем  (округ №81, Запорізька область)
60.Дудка Олександр  (округ №82, Запорізька область)
61.Кацуба Сергій  (округ №92, Київська область)
62.Онищенко Олександр  (округ №93, Київська область)
63.Москаленко Ярослав  (округ №96, Київська область)
64.Березкін Станіслав  (округ №100, Кіровоградська область)
65.Грушевський Віталій  (округ №101, Кіровоградська область)
66.Єдін Олександр  (округ №102, Кіровоградська область)
67.Кузьменко Сергій  (округ №103, Кіровоградська область)
68.Горохов Сергій  (округ №105, Луганська область)
69.Кунченко Олексій  (округ №106, Луганська область)
70.Дунаєв Сергій  (округ №107, Луганська область)
71.Медяник Володимир  (округ №109, Луганська область)
72.Чуб Володимир  (округ №110, Луганська область)
73.Коваль Олександр  (округ №111, Луганська область)
74.Іоффе Юлій  (округ №112, Луганська область)
75.Тихонов Віктор  (округ №113, Луганська область)
76.Демішкан Володимир  (округ №114, Луганська область)
77.Наконечний Володимир  (округ №127, Миколаївська область)
78.Ільюк Артем  (округ №128, Миколаївська область)
79.Жук Микола  (округ №129, Миколаївська область)
80.Гержов Юрій  (округ №131, Миколаївська область)
81.Ківалов Сергій  (округ №135, Одеська область)
82.Труханов Геннадій  (округ №136, Одеська область)
83.Клімов Леонід  (округ №137, Одеська область)
84.Фурсін Іван  (округ №138, Одеська область)
85.Пресман Олександр  (округ №139, Одеська область)
86.Барвіненко Віталій  (округ №141, Одеська область)
87.Крук Юрій  (округ №143, Одеська область)
88.Лелюк Олексій  (округ №149, Полтавська область)
89.Сорока Микола  (округ №155, Рівненська область)
90.Деркач Андрій  (округ №159, Сумська область)
91.Писаренко Валерій  (округ №168, Харківська область)
92.Бережна Ірина  (округ №169, Харківська область)
93.Святаш Дмитро  (округ №170, Харківська область)
94.Горіна Ірина  (округ №171, Харківська область)
95.Мисик Володимир  (округ №172, Харківська область)
96.Денисенко Анатолій  (округ №173, Харківська область)
97.Фельдман Олександр  (округ №174, Харківська область)
98.Кацуба Володимир  (округ №175, Харківська область)
99.Шенцев Дмитро  (округ №176, Харківська область)
100.Остапчук Віктор  (округ №177, Харківська область)
101.Добкін Дмитро  (округ №178, Харківська область)
102.Гіршфельд Анатолій  (округ №179, Харківська область)
103.Біловол Олександр  (округ №180, Харківська область)
104.Мураєв Євгеній  (округ №181, Харківська область)
105.Сальдо Володимир  (округ, №182, Херсонська область)
106.Дмитрук Микола  (округ №184, Херсонська область)
107.Опанащенко Михайло  (округ №185, Херсонська область)
108.Бобов Геннадій  (округ №196, Черкаська область)
109.Яценко Антон  (округ №200, Черкаська область)
110.Федоряк Геннадій  (округ №203, Чернівецька область)
111.Семенюк Артем  (округ №204, Чернівецька область)
112.Лебедєв Павло  (округ №224, м. Севастополь)
113.Колесніченко Вадим  (округ №225, м. Севастополь)


Об'єднана опозиція "Батьківщина"

За списком (62):

1.Яценюк Арсеній
2.Гриценко Анатолій
3.Турчинов Олександр
4.Кириленко В’ячеслав
5.Немиря Григорій
6.Соболєв Сергій
7.Тарасюк Борис
8.Томенко Микола
9.Княжицький Микола
10.Джемілєв Мустафа
11.Кожем’якін Андрій
12.Гриневич Лілія
13.Кириленко Іван
14.Федорчук Ярослав
15.Мартиненко Микола
16.Луценко Ірина
17.Пишний Андрій
18.Власенко Сергій
19.Парубій Андрій
20.Кужель Олександра
21.Кубів Степан
22.Аваков Арсен
23.Одарченко Юрій
24.Оробець Леся
25.Пашинський Сергій
26.Абдуллін Олександр
27.Павелко Андрій
28.Шлемко Дмитро
29.Забзалюк Роман
30.Москаль Геннадій
31.Шевченко Андрій
32.Дзензерський Денис
33.Сушкевич Валерій
34.Деревляний Василь
35.Князевич Руслан
36.Денісова Людмила
37.Фаєрмарк Сергій
38.Швець Віктор
39.Іванчук Андрій
40.Лук’янчук Руслан
41.Бурбак Максим
42.Павловський Андрій
43.Бондарєв Костянтин
44.Сергієнко Леонід
45.Сас Сергій
46.Сенченко Андрій
47.Табалов Олександр
48.Кравчук Василь
49.Кальченко Валерій
50.Петренко Павло
51.Слюз Тетяна
52.Шкварилюк Володимир
53.Донець Тетяна
54.Головко Валерій
55.Данілов Віталій
56.Скосар Ігор
57.Полочанінов Володимир
58.Кондратюк Олена
59.Лунченко Валерій
60.Немілостівий Віталій
61.Стець Юрій
62.Дубовой Олександр

Мажоритарники (39):

1.Катеринчук Микола  (округ №13, Вінницька область)
2.Зубко Геннадій  (округ №62, Житомирська область)
3.Купчак Володимир  (округ №84, Івано-Франківська область)
4.Сікора Ольга  (округ №85, Івано-Франківська область)
5.Дирів Анатолій  (округ №86, Івано-Франківська область)
6.Гладій Василь  (округ №89, Івано-Франківська область)
7.Кутовий В’ячеслав  (округ №95, Київська область)
8.Табалов Андрій  (округ №99, Кіровоградська область)
9.Хміль Михайло  (округ №115, Львівська область)
10.Васюник Ігор  (округ №117, Львівська область)
11.Ілик Роман  (округ №121, Львівська область)
12.Пазиняк Василь  (округ №122, Львівська область)
13.Котеляк Лідія  (округ №123, Львівська область)
14.Курпіль Степан  (округ №124, Львівська область)
15.Канівець Олег  (округ №126, Львівська область)
16.Бриченко Ігор  (округ №130, Миколаївська область)
17.Вознюк Юрій  (округ №153, Рівненська область)
18.Королюк Валентин  (округ №154, Рівненська область)
19.Кучерук Микола  (округ №156, Рівненська область)
20.Медуниця Олег  (округ №157, Сумська область)
21.Шульга Володимир  (округ №161, Сумська область)
22.Купрейчик Ірина  (округ №162, Сумська область)
23.Бойко Володимир  (округ №165, Тернопільська область)
24.Апостол Михайло  (округ №166, Тернопільська область)
25.Стойко Іван  (округ №167, Тернопільська область)
26.Лукашук Олег  (округ №187, Хмельницька область)
27.Федорук Микола  (округ №201, Чернівецька область)
28.Фищук Олександр  (округ №202, Чернівецька область)
29.Дубіль Валерій  (округ №205, Чернігівська область)
30.Терьохін Сергій  (округ №211, м. Київ)
31.Ярема Віталій  (округ №212, м. Київ)
32.Яворівський Володимир  (округ №213, м. Київ)
33.Ляпіна Ксенія  (округ №216, м. Київ)
34.Бригинець Олександр  (округ №217, м. Київ)
35.Ар’єв Володимир  (округ №218, м. Київ)
36.Бондаренко Володимир  (округ №219, м. Київ)
37.Чорноволенко Олександр  (округ №220, м. Київ)
38.Ємець Леонід  (округ №221, м. Київ)
39.Андрієвський Дмитро  (округ №222, м. Київ)


"УДАР Віталія Кличка"

За списком (34):

1.Кличко Віталій
2.Матіос Марія
3.Наливайченко Валентин
4.Продан Оксана
5.Ковальчук Віталій
6.Геращенко Ірина
7.Пинзеник Віктор
8.Агафонова Наталія
9.Палатний Артур
10.Розенко Павло
11.Новак Наталія
12.Романюк Роман
13.Карпунцов Валерій
14.Паламарчук Микола
15.Куніцин Сергій
16.Іонова Марія
17.Гурвіц Едуард
18.Чугунніков Віталій
19.Пацкан Валерій
20.Гінка Ярослав
21.Ткачук Геннадій
22.Раупов Рустам
23.Чернега Роман
24.Корнійчук Олександр
25.Побер Ігор
26.Куренной Володимир
27.Савчук Юрій
28.Рябікін Павло
29.Аверченко Сергій
30.Ванзуряк Роман
31.Бєлькова Ольга
32.Іщенко Валерій
33.Мочков Олександр
34.Павленко Ростислав

Мажоритарники (6):

1.Сольвар Руслан  (округ №91, Київська область)
2.Різаненко Павло  (округ №97, Київська область)
3.Каплін Сергій  (округ №144, Полтавська область)
4.Кутовий Тарас  (округ №151, Полтавська область)
5.Путілов Андрій  (округ №183, Херсонська область)
6.Чумак Віктор  (округ №214, м. Київ)


ВО "Свобода"

За списком (25):

1.Тягнибок Олег
2.Бенюк Богдан
3.Мохник Андрій
4.Мірошниченко Ігор
5.Шевченко Олександр
6.Вітів Анатолій
7.Панькевич Олег
8.Швайка Ігор
9.Кириленко Павло
10.Янків Ігор
11.Мартинюк Леонтій
12.Кошулинський Руслан
13.Кривецький Ігор
14.Сиротюк Юрій
15.Гелевей Олег
16.Сиротюк Олег
17.Блавацький Михайло
18.Мирний Олександр
19.Міщенко Андрій
20.Марцінків Руслан
21.Махніцький Олег
22.Черняков Валерій
23.Леонов Едуард
24.Ханенко Святослав
25. Зелик Руслан

Мажоритарники (12):

1.Мельник Євген  (округ №19, Волинська область)
2.Сич Олександр  (округ №83, Івано-Франківська область)
 3.Фаріон Ірина  (округ №116, Львівська область)
 4.Михальчишин Юрій  (округ №118, Львівська область)
 5.Сех Ірина  (округ №119, Львівська область)
 6.Тягнибок Андрій  (округ №125, Львівська область)
 7.Бублик Юрій  (округ №145, Полтавська область)
 8.Осуховський Олег  (округ №152, Рівненська область)
 9.Кайда Олексій  (округ №163, Тернопільська область)
 10.Головко Михайло  (округ №164, Тернопільська область)
 11.Сабій Ігор  (округ №189, Хмельницька область)
 12.Іллєнко Андрій  (округ №215, м. Київ)


КПУ

За списком (32):

1.Симоненко Петро
2.Цибенко Петро
3.Спіріна Ірина
4.Кілінкаров Спірідон
5.Присяжнюк Олександр
6.Алексєєв Ігор
7.Калєтнік Ігор
8.Мартинюк Адам
9.Матвєєв Валентин
10.Мармазов Євген
11.Голуб Олександр
12.Скарбовійчук Руслан
13.Гордієнко Сергій
14.Гончаров Сергій
15.Буховець Олег
16.Михайленко Ольга
17.Зубчевський Олександр
18.Бідьовка Володимир
19.Дзарданов Микола
20.Баландін Сергій
21.Топалов Сергій
22.Бабич Вікторія
23.Шугало Роман
24.Байдюк Лариса
25.Самойленко Василь
26.Губар Віктор
27.Дорохов Антон
28.Левченко Ольга
29.Кудря Володимир
30.Парубок Омелян
31.Герасимчук Михайло
32.Борита Ольга


Мажоритарники від "Єдиного центру" (3):

1.Балога Віктор  (округ №69, Закарпатська область)  
2.Балога Павло  (округ №71, Закарпатська область)  
3.Петьовка Василь  (округ №72, Закарпатська область) 

Мажоритарники від "Народної партії" (2):

1.Литвин Володимир  (округ №65, Житомирська область)
2.Гриневецький Сергій  (округ №134, Одеська область)

Мажоритарник від Радикальної партії Олега Ляшка (1):
 
1. Ляшко Олег  (округ №208, Чернігівська область)

Мажоритарник від партії "Союз" (1):
 
1. Миримський Лев  (округ №2, АРК)

Мажоритарники-самовисуванці (43):

1.Домбровський Олександр  (округ №11, Вінницька область)
2.Порошенко Петро  (округ №12, Вінницька область)
3.Жеребнюк Віктор  (округ №14, Вінницька область)
4.Калетник Оксана  (округ №16, Вінницька область)
5.Калетнік Григорій  (округ №18, Вінницька область)
6.Заболотний Григорій  (округ №17, Вінницька область)
7.Мартиняк Сергій  (округ №20, Волинська область)
8.Івахів Степан  (округ №21, Волинська область)
9.Палиця Ігор  (округ №22, Волинська область)
10.Єремеєв Ігор  (округ №23, Волинська область)
11.Безбах Яків  (округ №24, Дніпропетровська область)
12.Лабунська Анжеліка  (округ №63, Житомирська область)
13.Развадовський Віктор  (округ №67, Житомирська область)
14.Пономарьов Олександр  (округ №78, Запорізька область)
15.Дерев’янко Юрій  (округ №87, Івано-Франківська область)
16.Доній Олександр  (округ №88, Івано-Франківська область)
17.Чудновський Віталій  (округ №90, Київська область)
18.Міщенко Сергій  (округ №98, Київська область)
19.Струк Володимир  (округ №104, Луганська область)
20.Мошенський Валерій  (округ №108, Луганська область)
21.Дубневич Ярослав  (округ №120, Львівська область)
22.Марков Ігор  (округ №133, Одеська область)
23.Жванія Давид  (округ №140, Одеська область)
24.Кіссе Антон  (округ №142, Одеська область)
25.Шаповалов Юрій  (округ №146, Полтавська область)
26.Кулініч Олег  (округ №147, Полтавська область)
27.Пилипенко Володимир  (округ №148, Полтавська область)
28.Жеваго Костянтин  (округ №150, Полтавська область)
29.Волков Олександр  (округ №158, Сумська область)
30.Молоток Ігор  (округ №160, Сумська область)
31.Негой Федір  (округ №186, Херсонська область)
32.Лабазюк Сергій  (округ №188, Хмельницька область)
33.Буряк Сергій  (округ №190, Хмельницька область)
34.Бондар Віктор  (округ №191, Хмельницька область)
35.Герега Олександр  (округ №192, Хмельницька область)
36.Мельниченко Володимир  (округ №193, Хмельницька область)
37.Зубик Володимир  (округ №195, Черкаська область)
38.Тимошенко Віктор  (округ №198, Черкаська область)
39.Ничипоренко Валентин  (округ №199, Черкаська область)
40.Атрошенко Владислав  (округ №206, Чернігівська область)
41.Рибаков Ігор  (округ №207, Чернігівська область)
42.Куровський Іван  (округ №209, Чернігівська область)
43.Рудьковський Микола  (округ №210, Чернігівська область)

powered by lun.ua
IP: 91.200.203.---
Віктор Совщак _ 26.11.2012 17:06
Ну що, не ці так, інші
IP: 95.135.169.---
Wizr _ 23.11.2012 23:42
Дубовой Олександр Федорович з прохідного місця №68 - це той, що літає до виборців на вертольоті, і є скандальним рейдером. Це просто фініш - антиопозиційний кандидат, який швидше за все вніс у касу за це місце кругленьку суму.

Он ответственен за организацию и реализацию рейдерских захватов АО МПО «Орион» (вырезал на металлолом все оборудование), ОАО «Холдинговая компания «Краян» (уничтожил производство), АО «Измаилавтотранс», ОАО «Промсвязь», ГП «Черноморское морское пароходство», Джутовая фабрика (сегодня это офис структур Дубового), Кирпичный завод им. Миндру (под Измаилом), Одесский шиноремонтный завод (уничтожил и построил контейнерный терминал), Рисовое предприятие «Прикордоннык» (уничтожил), Санаторий «Молдова» (международный скандал и три уголовных дела не дали Дубовому довести до конца схему через третейский суд в г. Киеве) и другие предприятия.

Украинское антирейдерское движение.
zahvat.*n*et/4/35
IP: 94.27.65.---
gvp _ 22.11.2012 00:41
Кот в сапогах:
Глузд:
А добралась політична нечисть до Верховної Ради завдяки запроданцям, тупоголовим і байдужим, яких, нажаль, виявилась переважна більшість
_____________________________________________________________________________________

Подумайте, почему большинство граждан Украины равнодушны к Вашим национальным ценностям?
Это кто ж тебе такое сказал. Народ уже был на майдане и готов идти опять. Но не сейчас. Лидеры слбоваты ,поэтому народ не хочет зря силы тратить. Но то,что проголосовали за Свободу , это кой для кого звоночек.
IP: 77.123.190.---
Кот в сапогах _ 21.11.2012 10:11
Глузд:
А добралась політична нечисть до Верховної Ради завдяки запроданцям, тупоголовим і байдужим, яких, нажаль, виявилась переважна більшість
_____________________________________________________________________________________

Подумайте, почему большинство граждан Украины равнодушны к Вашим национальным ценностям?
IP: 212.80.33.---
vkmaxim _ 18.11.2012 04:42
Vladlen Sergiyenko:
В окрузі №94 чесно і безапеляційно переміг кандидат від "Батьківщини" Віктор Романюк. Які ще можуть бути перевибори???
а хіба опозиції не пофіг? вони вже комітети ділють і про вибори 2015 мову ведуть.
ВИБІР РЕДАКЦІЇ
Лана Лебедєва, Сергій Лямець, ЕП

Слава Рабинович: Я не знаю, які ідеї надихали керівників Росії

У якийсь момент інвестори приймають для себе рішення не чіпати нічого, що токсично, а Росія в даний момент токсична. (рос.)

Андрій Парубій, для УП

Війна Росії проти України і світу42

Реклама:

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь.
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте