Статті

"Тепер розумію, чому до великої війни ніхто в "тверезому стані" не заходив у ВПК". Співвласник AeroDrone Дмитро Шимків

Раніше безпілотники AeroDrone працювали на аграріїв, а зараз виробляють військові моделі та отримали дозвіл на експлуатацію в ЗСУ. Як Дмитро Шимків став співвласником бізнесу, які БПЛА виробляє AeroDrone, і чому планує відкрити підприємство в Польщі.

Трамп будує лінію перешкод: чи отримає Україна зброю та фінансову допомогу від США

Якою наразі є ймовірність того, що пакет фінансової допомоги все ж буде схвалений Конгресом США? І яким тоді може бути розмір цієї допомоги?

"Перші кроки пацієнта – моральна надбавка до зарплати". Протезисти про роботу та навчання в Україні

“УП.Життя” поспілкувалася з керівником організації Human Study Крістіаном Шлірфом, а також з випускниками програм й протезистами Олександром Герасименком, Михайлом Макаровим та В'ячеславом Земляним про те, як вони прийшли в професію, що мотивує їх розвиватись та як відбувається навчання у Human Study.

Уразити танк – це велика удача, а ми знищили "Буратіно" – авіатор "Балу" з донецької тероборони 

Знай свої права. Як розрахувати лікарняний, відпускні та компенсацію за відпустку

Як точно розрахувати суму відпускних, лікарняних та декретних і за яких умов можлива грошова компенсація за невикористаний відпочинок?

Перевибори на тлі корупції: Португалія готується до історичної зміни влади

Після майже 20 років правління лівоцентристів до влади у Португалії може прийти права коаліція. Чи загрожує Україні можливе входження ультраправих до нового уряду?

Рік тому Буданов попросив забрати у Фукса землю біля ГУР. Чому Кличко цього не зробив?

Як підсанкційному бізнесмену Павлу Фуксу вдається зберігати право користування столичною землею та що буде із зведеною на ній нерухомістю?

Креми vs зморшки. Правда і міфи про догляд за шкірою від дерматологині

Які бувають типи шкіри та як їх визначити; як має виглядати правильний догляд і що до нього входить; головні правила використання антивікових засобів; популярні міфи про догляд
інтерв'ю

Вадим Пристайко: Залужному в Британії доведеться знаходити нові аргументи для підтримки України

Сімейні цінності Трампа і Орбана. Все про "план щодо України" та візит угорського лідера до США

Орбан публічно звинуватив американську адміністрацію у спробі скинути його, тобто Орбана, з посади. Ці заяви цілком вкладалися у логіку візиту...
подкаст

Чому Німеччина не дає Taurus, а Олаф Шольц — не друг України

Олександр Гвоздик: 24 лютого 2022 року неможливо порівняти з боєм у ринзі

Суд схиляють до перезавантаження: як Дональд Туск вирішує конституційну кризу в Польщі

Без реформи Конституційного трибуналу розраховувати на перезавантаження країни неможливо – і у Дональда Туска це чудово розуміють.

Випадок в Червоному морі – лише верхівка айсберга. Чи може зникнути інтернет, якщо Росія добереться до підводних кабелів?

Як інфраструктура підводних кабелів створює віртуальний світ і чи можна його зруйнувати, пошкодивши оптоволоконний провід на дні океану?

Перший український Оскар, "якого б краще не було", та тріумф "Оппенгеймера". Підсумки кінопремії 2024

“20 днів у Маріуполі” українських журналістів Мстислава Чернова, Євгена Малолєтки та Василіси Степанової став “Найкращим документальним фільмом” на думку Американської академії кіномистецтва.

Знищ мене швидко. Як українські макети HIMARS, гармат і танків воюють із "Калібрами" та "Іскандерами"

Митець, що має владу. Чи вдається PinchukArtCentre переосмислити творчість Олександра Ройтбурда

УП. Культура розповідає, чи вдається арт-центру таким чином осмислювати роботи Олександра Ройтбурда в контексті сучасного українського мистецтва.

Ртуть, наркотики і радіація: що ви знаєте про медицину минулого? ТЕСТ

"Українська правда. Життя" підготувала медично-історичний тест. У цьому нам допомогли матеріали Medical News Today, Healthline, History, Time, Britannica та інших видань. Перевірте себе!

Осокорки у вогні. Чому кияни борються за клаптик дикої природи на межі столиці

Вигорання, брак коштів і спеціалістів: як громадський сектор працює під час війни

"Українська правда. Життя" ознайомилася з дослідженням та розпитала громадський сектор про його поточні проблеми, виклики та завдання.

Сексизм і свобода

Про що соромно мовчати Наталці Ворожбит: кінець мистецтва, старі демони, новий роман і прірва між Держкіно і кіноспільнотою

Війна є тлом усіх розмов українців тут, в Британії. Це тема і нашого інтерв’ю з Наталкою: мене цікавить її здатність і мотивації писати під час війни. І загалом творчість як одна з рис знаменитого вже феномену української стійкості.

Таємна зброя Байдена: як співачка Тейлор Свіфт може вплинути на результати виборів у США

Джо Байден хоче заручитися її підтримкою перед виборами 2024 року, а виборці Дональда Трампа вважають її "психологічною зброєю" Пентагону.

Жінка, яка живе собі на лихо: депресія і відчай в еміграції у творах забутої української письменниці-модерністки Надії Кибальчич

На честь Міжнародного дня боротьби за права жінок літературна оглядачка УП. Культура Аріна Кравченко підготувала матеріал про Надію Кибальчич: жінку з непересічним талантом і важкою долею – та відповіла на питання, чому її варто нарешті помітити.
подкаст

Стабілізація біля Авдіївки, "Сергєй Котов" на дні та А-50 без двигунів — головне про війну за тиждень

На третину проросійські: як у Молдові співіснують рух до ЄС, війна та підтримка союзу з Росією

У разі потреби обирати між вступом до Євросоюзу та до російського Євразійського союзу лише 50% громадян Молдови готові обрати перший варіант.

"Я прийняв армійські порядки". 21-річний боєць відверто про війну, ставлення до цивільного суспільства і післявоєнне життя

Війна зробила молодого хлопця значно дорослішим. А ще відвертим і цинічним. "УП. Життя" розповідає його історію

"Курку треба годувати". Чи може Україна відкрити експорт для виробників зброї?

Грошей на закупівлю зброї у вітчизняних виробників не вистачає. Заводів більше, але нові потужності все частіше простоюють. Чи можливо тоді дозволити експорт зброї і чи немає альтернативних варіантів?
інтерв'ю

"Давайте будемо об'єктивними". Військовий та історик Роман Пономаренко про те, чи справді в Україні цінують життя солдата

Що сучасному театру дає класика: як "Макбет" в Британії досліджує війну й тиранію

Історикиня та степендіатка Оксфордського університету Катерина Диса розповідає про "макбетоманію" спеціально для УП Культура.

Відставка з особливих причин: що стоїть за звільненням першої прем'єрки-лесбійки на Балканах

Термінова відставка голови сербського уряду є частиною плану президента Вучича зі збереження монопольної влади у країні.
подкаст

Багатомільярдні борги, пенсії "для обраних" та демографічна криза: яке майбутнє у пенсійної системи?

Реклама: