Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

10 років після трагедії на Скнилові: потерпілі досі судяться

Галина Стадник _ Вівторок, 17 липня 2012, 18:39
Версія для друку Коментарі 0

Напередодні десятих роковин трагедії на Скнилівському летовищі у Львові потерпілі нагадали, що держава не виконує соціальних зобов’язань перед ними, а суди не забезпечують справедливий розгляд позовів.

27 липня минає десять років відколи на скнилівському летовищі винищувач СУ-27 впав на глядачів авіашоу. Тоді загинули 77 осіб, у тому числі 28 дітей. Близько 250 осіб були поранені. Потерпілими у катастрофі визнано близько півтисячі осіб. Всі вони отримали різного розміру грошові відшкодування, визначені українським правосуддям. Але призначені компенсації вважають несправедливими. "Найбільші виплати у десять разів менші за ті відшкодування, що Україна дала громадянам Росії та Ізраїлю, коли українські військові збили пасажирський літак. Суд виносив рішення не вникаючи у трагедію кожної родини. Наприклад, людині яка отримала важкі травми дали 10 тисяч гривень, а з середніми – 250 тисяч", - каже адвокат потерпілих Світлана Хилюк.

Крім того, у багатьох позивачів є великі проблеми з виконанням рішень, скаржиться голова громадської організації "Скнилівська трагедія" Стефан Козак. Неповнолітнім дітям за втрату батьків мають щомісяця виплачувати 300-500 гривень, а виплати затримують і до півроку, каже Козак.

Позови до Європейського суду з прав людини

Але головним є не компенсації, а справедливий суд, якого, на думку потерпілих, так і не було. "Справу розділили на дві: пілотів і генералів, в результаті - генералів виправдали, а покарання відбуває один пілот. Жодних уроків так і не винесено. Показові виступи повітряних суден не відмінили", - констатує Козак.

Справедливого рішення потерпілі очікують від Європейського суду з прав людини. Туди скеровано 124 заяви, 33 звернення вже взято до розгляду по окремих родинах. "Вважаємо, що держава Україна порушила право на життя і справедливий судовий розгляд, - каже адвокат Дмитро Гудима. – Європейський суд активізувався у розгляді справ, і вже до кінця цього року можемо отримати рішення. І воно буде на користь потерпілих", - переконаний адвокат. Виплатити належні відшкодування – це буде найлегшим для держави, каже Гудима, а от розробити механізм задля безпеки людей, аби унеможливити в майбутньому подібні трагедії - значно складніше. Потерпілі визнають, що влада на місцях реагує на звернення і намагається допомагати і навіть свого часу попросила вибачення за трагедію. На відміну від уряду у Києві.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте