Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Якщо Україна не продавала зброю, то чому вона приховує інформацію?

Середа, 24 квітня 2002, 16:50
Україна могла б більш активно використовувати арсенал засобів інформування міжнародного співтовариства, включаючи комітет по санкціях Ради безпеки ООН, про свою непричетність до обвинувачень про нібито незаконні поставки зброї в Ірак, вважають експерти.

Коментуючи на прохання агентства "Інтерфакс-Україна" перспективи розвитку скандалу, а також характер і міру вичерпаності аргументів, представлених українськими офіційними особами щодо цього питання, директор військових програм Українського центру економічних та політичних досліджень імені Разумкова Леонід Поляков нагадав про необхідність розумного балансу "закритості" та "відкритості" в делікатній сфері міжнародних передач озброєнь.

Зазначивши, що ці скандали "через надмірну закритість" можуть негативно впливати на імідж України, разом з тим він не виключив можливість загострення в майбутньому конкуренції для українських спецекспортерів при розвитку відносин в цій сфері "з більш розвиненими державами".

Однак, на думку Полякова, "ні в кого сьогодні б не виникало питань", якби Україна надала в інформаційний реєстр ООН по контролю над озброєннями дані про виробництво для Ефіопії станцій пасивної радарної установки "Кольчуга".

Крім того, відповідний вплив могло би здійснити надання до цього органу сертифіката кінцевого користувача "Кольчуг", припустив він.

Разом з тим він констатував, що "доки не буде досягнутий "консенсус" щодо того, наскільки озвучена інформація про ніби нелегальну поставку Україною озброєнь в Ірак відповідає дійсності, доти будуть зацікавлені в тому, "щоб якимсь чином використати її".

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування