Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Фракції новообраного парламенту

Четвер, 16 травня 2002, 15:04
У середу, 15 травня були сформовані перші шість фракцій Верховної Ради України 4 скликання. По обіді 16 травня найбільшою була фракція "Єдиної України", що нараховує 177 депутатів – за ніч "Єда" втратила одного мажоритарника. Друга за чисельністю – "Наша Україна" з 118 народними обранцями. Далі йдуть КПУ - 64 багнети, СДПУ (О) – 31. Фракція Блоку Юлії Тимошенко нараховує 23 нардепи, представництво соціалістів складається з 22 осіб.

Склад фракції "Єдина Україна" читайте тут
Склад фракції "Наша Україна" читайте тут. - оновлено
Склад Комуністичної фракції читайте тут.
Склад фракції СДПУ (О) читайте тут.
Склад фракції Блоку Юлії Тимошенко читати тут.
Склад фракції Соціалістичної партії читайте тут.

Станом на четвер позафракційними залишаються 12 народних депутатів. Цікавим є їхній перелік, адже з першого погляду зрозуміло, що це не просто мажоритарники, які ще "не визначилися".

Так, серед позафракційних опинилися два колишніх мешканці президії Верховної Ради третього скликання Іван Плющ та Степан Гавриш. Перший, як відомо, обирався за підтримки обох "Україн", а у вівторок не пройшов як спікер від блоку Ющенка. В перший день засідань Плющ підкреслював, що визначиться зі своєю фракційною приналежністю після завершення спікеріади. Представники "Нашої України" запевняли, що двічі спікер буде з ними. Найвірогідніше, що колишній віце-спікер, обраний за підтримки "За ЄдУ", також очікує на результати обрання керівництва парламента.

Серед позафракційних народних обранців два депутати від "Єдності" київського голови – близькі Олександрові Омельченку-батьку Анатолій Мокроусов та Станіслав Сташевський. Хоча напередодні виборів "Єдність" підписалася під створенням єдиної партії на базі "За ЄдУ", позафракційність людей київського мера говорить, що все ще може змінитися.

Не визначились зі своєю "фракційністю" Олег Панасовський (комуніст-мажоритарник), Костянтин Жеваго (був депутатом Ради третього скликання, належав до фракції "Солідарність", блок Ющенка не виставляв свого кандидата по його виборчому округу), Володимир Фіалковський (член фракції Зелених у парламенті попереднього скликання), Володимир Шкляр (член Аграрної партії) та Олександр Кеменяш (мажоритарник-бізнесмен, обраний на Закарпатті)

Приєднався до позафракційних у четвер й Віктор Горбачов, який напередодні вступив до "Єди".

Принципово поза межами будь-якої фракції залишається банкір Леонід Черновецький, якого на виборах підтримувала "Наша Україна". Крім того, офіційно позафракційний і Геннадій Удовенко, голова НРУ. Питання, до якої фракції приєднається він, очевидно не стоїть.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
10:16
Понад 800 мільйонів євро за рік: податки Кремлю від західних банків в РФ зросли вчетверо
10:14
На Миколаївщині внаслідок російської атаки пошкоджене промислове підприємство
10:02
У Демократичній партії заявили, що не підтримають відставку спікера Джонсона
10:01
футбол Помер колишній тренер збірної України Михайло Фоменко
09:52
Китайські фірми йдуть у "підпілля" через платежі з РФ – Reuters
09:34
Польська опозиція висунула у єврокомісари колишнього соратника Туска
09:13
У Німеччині починається масштабний процес над заколотниками, що хотіли скинути Шольца
09:09
Ціни на нафту впали на 1% на тлі переговорів про припинення вогню між Ізраїлем і ХАМАС
09:07
"Ми не рахуємо тривоги". Як суддя з прифронтової Дружківки поєднує роботу і материнство
08:56
Замкомбата 5-ої штурмової Михайло Онуфер: Якщо ми втратимо Часів Яр, росіяни і на цьому не зупиняться
Усі новини...