"Інформаційно-ритуальний" мітинг

Субота, 19 жовтня 2002, 21:33
В ході суботніх маніфестацій опозиція не ставила наметів – вона займалася зовнішнім оформленням Банкової. Депутати-антикучмісти встановили на кам'яній огорожі Будинку письменника, на розі з Інститутською, залізну табличку. На ній - обіцянка: "На цій вулиці буде встановлено пам'ятник жертвам режиму Кучми".

Після цього антикучмісти обставили свічками пам'ятний знак – вийшло красиво, щось подібне можна було побачити по телебаченню, коли проводжали в останню путь принцесу Діану.

Учасники мітингу також виставили кілька тисяч свічок вздовж Банкової на відрізку від адміністрації президента до перехрестя з Інститутською. Вже було темно, і тому видовищно.

"Ці події, безперечно, увійдуть в історію України", - повідомив Олександр Турчинов. "Тут буде встановлено знак жертвам режиму, і тоді всі наступні керівники держави, прямуючи до своєї резиденції, будуть проходити повз і пам'ятати, чим закінчується одноосібна диктатура в Україні".

Пам'ятник буде відкрито, зрозуміло, "після усунення президента від влади". Що ж до встановленої у суботу таблички, то Турчинов не сумнівається, що до ранку міліція її прибере.

Перед усім цим опозиція на чолі з "трійкою" провела черговий мітинг у столиці, на який прийшло кілька тисяч співчуваючих. "Ніхто не ставив за мету зібрати якомога більше людей. Сьогоднішній захід був скоріше інформаційно-ритуальним", - зазначив Олександр Мороз.

На його думку, на Майдані зібралося "тисяч вісім". Йосип Вінський оцінив у "п'ять-шість". Адам Мартинюк – "не менше десяти тисяч".

Щодо наступних кроків опозиції – пікетування Верховного суду, який розглядатиме законність рішення судді Василенка про порушення кримінальної справи проти Кучми. Мітинг із залученням мас має відбутися у вівторок. У понеділок же Верховний суд пікетуватимуть депутати, зазначила Юлія Тимошенко.

Також антикучмісти збираються внести на розгляд Верховної Ради зміни до Конституції, які схвалив на цьому тижні Конституційний суд. Розроблений Симоненком, Морозом, Головатим і Матвієнком законопроект, який розглядався у КС, передбачає кардинальний перерозподіл повноважень на користь Верховної Ради. Так, зокрема, у випадку дострокової відставки президента виконувати його обов'язки пропонується не прем'єру, а спікеру.

Ще опозиційні депутати мають намір завітати до Генпрокуратури – щоб дати свідчення у рамках порушеної Василенком кримінальної справи проти Кучми.

Про швидкий успіх акцій протесту поки не говорять. "Іде розхитування підвалин режиму", - зазначив УП Йосип Вінський. "Лейбористи у Великобританії 17 років йшли до влади", - додав він.



ФОТОРЕПОРТАЖ З АКЦІЇ МОЖНА ПОДИВИТИСЯ ТУТ:

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
10:16
відеоГУР: Бомбардувальник Ту-22МЗ вдалося збити на відстані 300 кілометрів від України
10:10
Як зниклого безвісти визнають полоненим: що треба знати про ці статуси та шлях підтвердження з боку Росії
10:01
Туск домовлятиметься зі Столтенбергом і Сунаком про захист польського неба
09:58
Росія стала головним постачальником нафти до Індії, потіснивши частку ОПЕК до історичного мінімуму
09:57
Туск прокоментував затримання поляка, який допомагав РФ із замахом на Зеленського
09:49
Окупанти скасували парад у Криму на 9 травня
09:45
У Кривому Розі − приліт інфраструктурний об'єкт: 3 поранених
09:35
У Грузії четвертий вечір поспіль протестували проти закону про "іноагентів" у трьох містах
09:31
Безпрецедентний крок: демократи намагаються врятувати "проєкти Джонсона" з допомогою Україні
09:30
Нафта підскочила у ціні на 3 долари на тлі атаки Ізраїлю по Ірану
Усі новини...