Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Хорошковський успішно виконує завдання президента

Середа, 26 лютого 2003, 09:26
Міністр економіки України Валерій Хорошковський, який очолює українську делегацію в Женеві на засіданні робочої групи, що обговорює питання про вступ України до Світової організації торгівлі, в інтерв'ю Українській службі Бі-Бі-Сі заявив, що Київ ставить за мету приєднатись до СОТ уже 2004 року.

"У нас є завдання президента України - ми маємо закінчити всі технічні умови вступу до кінця цього року. Це дуже напружений графік, а тому ми просили членів робочої групи про регулярні зустрічі, а також про зустрічі на рівні експертів".

Україна завершила двосторонні переговори з кількома країнами-членами СОТ. У понеділок підписано відповідний договір з Угорщиною; підтвердили готовність до підписання угод Болгарія, Словаччина, Чехія. "Ціла низка країн готові до підписання протоколів про двостороннє співробітництво", - сказав Валерій Хорошковський.

"В принципі ми готові розпочати роботу над звітом", - сказав в інтерв'ю Валерій Хорошковський. "Тобто це - майже вихід на фінішну пряму щодо вступу України до Світової організації торгівлі. За це висловилась 21 країна з 23, присутніх на засіданні".

На частині засідання у середу, за словами Валерія Хорошковського, має "остаточно вирішитись питання, чи ми досягнемо цього результату, чи ми все одно зробимо крок уперед, але не настільки яскравий щодо завершальної стадії".

За словами міністра економіки України, представники Європейського Союзу підтвердили готовність підписати протокол щодо вступу України до СОТ. 18 березня в Брюсселі має перебувати українська делегація на чолі з прем'єр-міністром.

"Впродовж цілого переговорного процесу ми відчували підтримку Європейського Союзу. Навіть ті питання, що залишились не до кінця вирішеними, вже не є надто складними. Ми фактично просунулися по всіх питаннях, особливо - щодо приєднання до ринку послуг".

За твердженням Валерія Хорошковського, за останні два місяці вирішено питання, що залишались невирішеними роками, у тому числі - по морському транспорту, зв'язку, трубопроводному транспорту.

Відповідаючи на запитання про можливі наслідки рішення президентів України, Росії, Білорусі і Казахстану щодо утворення єдиної економічної зони на процес вступу до СОТ, Валерій Хорошковський висловив упевненість у тому, що це рішення не завадить європейській інтеграції України і її членству в СОТ.

Коли вести мову про московську заяву чотирьох президентів, потрібно мати на увазі, що досі йдеться лише про утворення робочої групи, яка дослідить доцільність інтеграції, підкреслив міністр економіки України.

ВВС

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування