Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

ЗМІНИ ДО КОНСТИТУЦІЇ ГОЛОСУЮТЬ У ЧЕТВЕР ВІДРАЗУ В ЦІЛОМУ

Середа, 7 квітня 2004, 00:00
Верховна Рада підтримала постанову, яка передбачає, що голосування змін до Конституції в цілому відбудеться у четвер, 7 квітня.

Постанова також передбачає, що зміни до Конституції будуть ухвалені без постатейного розгляду картками.

За цю постанову проголосували 267 депутатів. Не підтримали цю постанову депутати з фракцій "Наша Україна", БЮТ, СПУ.

Для прийняття змін у Конституцію в цілому необхідно 300 голосів.

Постанова про порядок розгляду змін у Конституцію передбачає, що на це питання приділяється 5 годин. Будь-які доповнення або вилучення з тексту постанови не допускаються.

Перед цим парламент розглянув постанови про процедуру внесення змін до Конституції: від представника "Нашої України" Миколи Катеринчука ( його постанову підтримало 125 депутатів), представника НДП Шевчука (підтримало 149 депутатів), Олександра Мороза (підтримало 138 депутатів).

Зокрема, Катеринчук пропонував розглядати зміни до Конституції постатейно, з виступами авторів проекту, депутатів та президента, щоб "народ знав, за що тут голосують", зокрема про функцію загального нагляду для прокуратури, що означає "повернення до 37 року".

Щодо процедури голосування Катеринчук запропонував голосувати вставанням, коли кожен депутат каже "за", "проти" чи "утримався" він щодо внесення змін до Конституції.

В разі нерезультативного голосування (ненабрання 300 голосів) депутат пропонував проект відхилити, а до розгляду змін до Конституції повернутися через рік.

Олександр Мороз закликав депутатів домовитись, щоб голосували за зміни у конституцію і "Наша Україна", і більшість, орієнтуючись на інтереси суспільства, а не "президента чи ще когось". Лідер СПУ наполягав на необхідності постатейного обговорення та голосування системою "Рада".

Депутат Шевчук пропонував вносити зміни до Конституції з детальним обговоренням поправок та голосуванням іменними бюлетенями перед очима ЗМІ в сесійній залі за алфавітом.

Перед розглядом постанови на вимогу фракцій "Нашої України" та БЮТ була оголошена півгодинна перерва. Виступаючи з мотивів, представник БЮТ Олександр Турчинов зазначив, що внесення постанови ТСК суперечить Конституції.

Він наголосив на неприпустимості переголосування в випадку неухвалення закону, як це пропонувалося в постанові ТСК. Турчинов також закликав "не робити фабрикацій і фальсифікацій і не доводити ситуацію до конфлікту".

Читайте також:

Гавриш запрошує "Нашу Україну" проголосувати за конституційну реформу

Тимошенко нізащо не підтримає політреформу

СПУ буде голосувати за внесення змін до Конституції України без постатейного розгляду


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування