Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Росія може зацікавитися, щоб "Одеса-Броди" працювали на Європу?

Середа, 19 травня 2004, 19:33
Ряд ключових міністерств РФ протягом місяця проведуть нараду щодо визначення альтернативних маршрутів транспортування російської нафти в обхід протоки Босфор і Дарданелли.

Як повідомило Агентству нафтової інформації джерело в уряді, провести нараду до 15 червня розпорядився голова уряду РФ Михайло Фрадков.

Співрозмовник нагадав, що в зимовий період цього року значно збільшився термін, протягом якого танкери з російською нафтою очікували проходу через протоки Босфор і Дарданелли.

За його словами, передбачається, що ситуація погіршиться в зв'язку з очікуваним збільшенням транзиту казахстанської нафти.

В даний час розробляється кілька трубопровідних проектів в обхід Босфору: Бургас-Александруполіс (потужність 35 млн. тонн у рік), підтримувані міністерством закордонних справ і міністерством економічного розвитку РФ, Одеса-Броди-Гданьск (45 млн. тонн), Бургас-Влера (40 млн. тонн) і Кийікей-Ібрікхаба (60 млн. тонн), який досліджує АК "Транснєфть".

Босфор залишається єдиним транзитним пунктом експорту російської нафти з узбережжя Чорного моря. Туреччина торік посилила правила для проходу танкерів через протоку, що у поєднанні з поганими погодними умовами в тому районі призвело до танкерних пробок і затримок у постачаннях російської нафти в Європу.

Незалежний моніторинг, проведений за замовленням російської сторони, показав, що зараз Босфор завантажений на 50% своїй потужності. Від турецької сторони потрібно лише модернізувати навігаційні системи і проблема пробок у протоці буде вирішена.

Однак у Туреччині збираються ще більше обмежити пропускну здатність Босфору. Таких обмежень варто очікувати вже наприкінці 2005 року, коли має запрацювати проект Баку-Тбілісі-Джейхан, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як відомо, напередодні подав у відставку президент компанії "Укртранснафта" Олександр Тодійчук, який відстоював використання "Одеса-Броди" на Європу.

Читайте також:

Подав у відставку президент "Укртранснафти" – він був за використання "Одеса-Броди" на Європу

Кучма ліквідував структуру Тодійчука, що боролася за використання "Одеса-Броди" на Європу

Клюєв говорить, що "Одеса - Броди" давно б качав нафту, якби він мав право підпису

Пайфер вважає, що "Одеса - Броди" – прекрасний шлях інтеграції в Європу

Кучма посилає журналістів до Клюєва, щоб він розповів про провал запуску "Одеса - Броди"

Пайфер не згодний з Кучмою в питанні "Одеса - Броди"

Кучма назвав аверс "Одеса - Броди" "тупиковим варіантом" і висловив все, що думає про Польщу

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування