Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Олбрайт підозрює оточення Кучми в фальсифікації. А гість Пінчука критикує Буша за Україну

Четвер, 22 липня 2004, 12:36
Колишній держсекретар США, голова Національного демократичного iнституту Мадлен Олбрайт висловила занепокоєння політичною ситуацієї в Україні напередодні президентських виборів.

Про це вона заявила під час виступу і підписання своїх мемуарів у міжнародному центрі імені Вудро Вілсона, повідомляє радіо "Голос Америки".

"Я дуже занепокоєна своєрідним перекручуванням демократичних термінів, що має місце під час дискусій стосовно вільних виборів, які згодом виявляються не вільними. Ми дуже пильно спостерігаємо за ситуацією", - сказала Олбрайт.

"Президент Кучма вирішив не балотуватися. Однак, він має групу людей навколо себе, дії яких дуже ускладнюють для опозиції повірити, що вибори пройдуть чесно", - додала Олбрайт.

Вона висловила також занепокоєння зростаючим впливом Росії в Україні. За її припущенням, Москва намагається поновити своє панування на території колишнього СРСР.

"Україна, я думаю, в одній з надзвичайно складних ситуацій, коли, хоча ми і повністю і не переконані, однак існує певне відчуття, є спроби росіян інтегрувати Україну з Росією на основі енергетичної політики", - зазначила Олбрайт.

Як відомо, Олбрайт відвідала Україну на початку цього року для участі у конференції, організованій центром Бориса Тарасюка. Після цього вона написала статтю в "Нью Йорк Таймс", де попередила українське керівництво про анулювання віз і блокування рахунків у разі фальсифікації виборів.

В той же час колишній представник США при ООН Річард Голбрук, який також нещодавно побував в Україні, пояснює зміцнення позиції Росії в Україні політикою адміністрації Джорджа Буша.

На думку Голбрука, Білий Дім у намаганнях підримувати добрі стосунки з Росією заплющив очі на поглинання Москвою України та інших країн-сусідів.

"Я не маю нічого проти покращення американських стосунків з Росією. Однак не за рахунок сусідів. Україна має сама визначити свою подальшу долю. На мій власний погляд, Україна повинна дивитися як на Схід, так і на Захід. В майбутньому вона не може залишатися там, де була останні тисячу років", - сказав Голбрук на брифінгу за підсумками візиту.

"Європа повинна думати про українців як про європейців, а сама Україна має бути частиною ЄС через зрозумілі економічні та культурні причини. Вона також повинна стати членом НАТО аби вже більше ніколи їй не загрожувала Москва", - додав він.

На думку Голбрука, якщо після президентських виборів нове керівництво України задекларує бажання приєднатися до НАТО, то це може статися за три-п’ять років.

Стосовно опозиції Росії до вступу України до північно-атлантичного альянсу, Голбрук порівняв Москву із собакою, яка набагато бiльше гавкає ніж кусає.

Припускають, що у разі перемоги на президентських виборах у США кандидата від демократів Джона Керрі, новим державним секретарем можливо стане саме Голбрук.

Голбрук нещодавно побував в Україні на запрошення зятя президента Віктора Пінчука.

Читайте також:

Як допомогти Україні проголосувати


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
00:54
Внаслідок вибуху гранати на Львівщині загинув чоловік
00:26
Повітряні сили попередили про ворожі "Шахеди" з акваторії Чорного моря
00:12
футбол"Реал" за 4 хвилини перевернув хід матчу з "Баварією" і вийшов у фінал Ліги чемпіонів
23:58
Литва не пустить спостерігачів ОБСЄ на вибори президента через присутність росіян і білорусів
23:48
Столтенберг: НАТО не планує розгортати війська в Україні, Україна нас про це не просить
23:27
Новини економіки 8 травня: наслідки чергової атаки РФ по енергооб'єктах, Сенниченка заочно заарештували
23:10
Зеленський: Нагальні пріоритети – зрив будь-яких наступальних дій РФ
22:48
фотоУ Черкасах пожежна машина налетіла на тролейбус: двоє людей потрапили до лікарні
22:34
Верховний Суд роз’яснив, коли ухилення від мобілізації не карається законом
22:28
Вироблені в Україні супутникові системи можуть опинятися у російської армії – розслідування "Слідство Інфо"
Усі новини...
Реклама: