Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

За кордон дзвонити стане дешевше, а вдома - дорожче

Вівторок, 6 вересня 2005, 12:10

Національна комісія з питань регулювання зв'язку України (НКРЗ) затвердила зниження тарифів на міжнародний зв'язок на 17-69% до 0,3-0,5 дол./хв., міжміський – на 13-17% – до 0,3-0,5 грн./хв. і підвищення абонентної плати за телефон на 70% – до 18-28 грн./місяць і пропорційне підвищення тарифів на місцеві розмови.

Про це повідомили в прес-службі НКРЗ, посилаючись на ухвалене комісією рішення.

Дані тарифи розробляла група фахівців, куди входили представники НКРЗ, ВАТ "Укртелеком", Мінтрансзв'язку, Мінекономіки, операторів телекомунікацій, громадських організацій.

За словами голови НКРЗ Олега Гайдука, введення нових тарифів підніме конкурентоспроможність операторів фіксованого зв'язку, дозволить їм продовжити роботу з розвитку і технічного переоснащення діючої телекомунікаційної мережі та запровадженню нових технологій.

На думку НКРЗ, рентабельність міжнародних тарифів, які затверджувалися багато років тому, дуже висока і об'єктивно має бути нижчою. Принцип перехресного субсидування дістався галузі ще з радянських часів, хоча цивілізований ринок вимагає нових підходів до ціноутворення.

Так, собівартість утримання однієї стаціонарної телефонної лінії в селі обходиться в 30 грн./місяць, а в місті цей показник удвічі нижчий і перебуває на рівні 15 грн. При цьому досі в країні відсутній механізм компенсації збитків підприємствам, що надають послуги фіксованого зв'язку на селі.

Комісія надіслала листа про ухвалене рішення у Федерацію профспілок, і має намір відправити тарифи на реєстрацію в Міністерство юстиції України. У разі заперечень Федерації, комісія розгляне її пропозиції.

Як відзначили в прес-службі, тарифи на загальнодоступні телекомунікаційні послуги після їх введення в дію дійсні для всіх підприємств і організацій зв'язку (операторів), які надають дані послуги і знаходяться на території України, незалежно від відомчого підпорядкування і форм власності. Після всіх узгоджень тарифи набудуть чинності через 10 днів після реєстрації в Міністерстві юстиції.

Раніше Федерація профспілок відмовилася схвалити прийнятий НКРЗ проект, згідно з яким підвищуються тарифи на місцевий зв'язок і знижуються на міжнародний і міжміський. Свою відмову Федерація профспілок мотивувала тим, що пропозиції НКРЗ не передбачають попереджувальних заходів соціального захисту, зокрема, підвищення заробітної плати і пенсії, введення адресних компенсаційних послуг для малозабезпечених громадян у зв'язку з підвищенням тарифів.

У зв'язку з цим НКРЗ ухвалила рішення звернутися до прем'єр-міністра Юлії Тимошенко з проханням розглянути дану ситуацію на спільній нараді представників Кабінету міністрів за участю Федерації профспілок і НКРЗ. Ініціювала перегляд тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги найбільша телекомунікаційна компанія країни "Укртелеком".

УНІАН

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування