Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Павловський зрозумів, що помаранчева революція перемогла завдяки "сірим"

Вівторок, 6 грудня 2005, 15:10

Президент Фонду ефективної політики Глєб Павловський заявив, що "рік революцій" на пострадянському просторі явно не вийшов.

"У Центральній Азії створено могутній антиреволюційний блок, де легітимність чинних урядів уже повністю не залежить від міжнародних організацій, а уряди вже вміють протистояти тиску ззовні", - сказав Павловський на прес-конференції в "Інтерфаксі" у вівторок.

Він вважає, що "сценарій розвитку помаранчевих революцій" було зупинено, зокрема, в Узбекистані і на президентських виборах у Казахстані.

Разом з тим, на думку Павловського, на зміну "помаранчевим" прийшла загроза "сірих" революцій.

"Крах революційної моделі підриву легітимності (влади) відкриває шлях інший і, може, потенційно більш небезпечній групі в пострадянських країнах - номенклатурній опозиції", - сказав Павловський.

Він пояснив, що ця сила, з одного боку, пов'язана з бюрократичними колами, а з іншого боку - з великим олігархічним бізнесом.

"Ці люди кожен момент вирішують: зберігати лояльність чинної влади або не зберігати. Вони тримаються поки в тіні", - сказав Павловський.

На його думку, саме ця політична сила своїм переходом на сторону "помаранчевої революції" у Києві забезпечила її перемогу.

"Ця номенклатурна, "сіра" опозиція - "сіра" модель революції - не менш небезпечна", - сказав Павловський.

Відповідаючи на питання про Союз Росії і Білорусі, він припустив, що 2006 рік стане для Москви і Мінська вирішальним.

"Наступний рік - один із критичних для іспиту російсько-білоруського союзу. Мені здається, у нашому керівництві немає жодних коливань з приводу визнання Білорусі нашим союзником", - сказав політолог.

"У наступному році її (Білорусь) чекає масований тиск. Гра буде в наступному році не на центрально-азійській сцені, а на східно-європейській, навколо спроб зміни режиму в Білорусі. Існує ризик створення кризи навколо Білорусі", - повідомив він, відзначивши, що тиск на Мінськ робить Захід.

"Ми будемо виступати проти такої політики, ми будемо підтримувати демократизацію Білорусі зусиллями її власних політичних сил", - сказав Павловський.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування