Російський МЗС заявляє, що в Україні не знають ні російської, ні української мови

2 перегляди
80
Вівторок, 17 червня 2008, 15:23

Міністерство закордонних справ Росії вважає, що російська мова в Україні залишається об`єктом "жорсткого пресингу по адміністративній лінії".

Відповідний коментар Департаменту інформації і друку МЗС Росії розміщено на офіційному сайті російського зовнішньополітичного відомства, повідомляє УНІАН.

У МЗС Росії зазначили, що за останні 16 років в Україні видано понад 70 нормативно-правових актів, спрямованих на обмеження російської мови в суспільно-політичному житті.

За інформацією російського зовнішньополітичного відомства, в Україні з 20,6 тис. раніше існуючих середніх шкіл викладання російською мовою ведеться тільки в 1 тис. 345 школах, а в Києві з 3 тис. 550 шкіл з російською мовою навчання залишилося "всього лише шість, де все ще можна почути російську мову".

МЗС Росії поділяє заклопотаність українських "русистів" і вважає обґрунтованою їх тривогу "з приводу повсюдного звільнення російськомовних викладачів вищих і спеціальних навчальних закладів, заборони на використання посібників російською мовою", а також у зв`язку з тим, що "вчителі російської мови і літератури одержують нижчу зарплату порівняно зі своїми колегами - викладачами української та іноземних мов".

"На жаль, вищенаведені факти лише мала частина того, що насправді відбувається з "розмиванням" російської мови в Україні, котра є об`єктом жорсткого і масованого пресингу по адміністративній лінії", – наголошується в коментарі.

Серед заходів адміністративного тиску на російську мову МЗС Росії виділив "заходи з витіснення російської мови з теле- і радіоефіру, українізації кінопрокату, перекладу системи вищої освіти українською мовою, введенню обов`язкового тестування випускників шкіл українською мовою".

Також Російський МЗС наводить факти скорочення імпорту російських книжок, застосування виключно української мови при транспортному обслуговуванні пасажирів, розпорядження щодо захисту дисертацій тільки державною мовою, заклики приборкати інформаційну "експансію" іноземних мас-медіа (читай російськомовних ЗМІ тощо)".

"В результаті влада "одержала те, що хотіла": різко падає письменність населення, люди, не знаючи ні української, ні російської мови, удаються до т.з. "суржику". Всі ці незграбні дії по дерусифікації культурно-гуманітарного простору вже поставили Україну за освітою громадян на 67-е місце в світі", - зазначається в коментарі.

"Наполегливе небажання прихильників форсованої українізації вирішувати проблему російської мови на основі чинних законодавчих і відповідних міжнародних актів веде до відчуження значної частини населення від влади і створює напружену атмосферу в суспільстві", – вважають в департаменті інформації МЗС Росії.

У МЗС Росії переконані, що "до питання про російську мову на Україні слід підходити з урахуванням законних прав та інтересів мільйонів громадян України, котрі вважають її своєю рідною, або використовують у повсякденному житті".

powered by lun.ua
Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 213.160.136.---ктн..
В Росії самі росіяни не знають російської.
А в Україні російської ніколи не було і нема. Це тільки російський суржик.
IP: 93.73.146.---m_kazimir..
Завжди хочешь мати своїм сусідом нормальну та адекватну людину, а не якіхось непередбачуваних вилупків, які не поважать никого, в тому числі і себе. На мій погляд, єдиний шлях України полягяє тільки в ЕС та НАТО. Це просто життево необхідно річ, це наш цивілізаційний вибір. Росія ніколи не залишить Україну у спокої, поки ми не будемо в союзі с могутніми європейськими країнами, щоб при необхідності, разом дати по цім поганим імперським рукам. Хоча якщо ми будемо в НАТО, Росія нарешті дасть нам сп
IP: 93.73.146.---m_kazimir..
Шановні мої українці. Робіть висновки самі. Ви ж бачите, що Росія це виродок цивілізації, з страшним минулим, невизначеним сьогоденням та темним майбутнім. Росія николи не стане нормальною країною, яка почне шанувати себе та інші країни. Вона завжди буде, протиставляти себе всьому цивілізованому світу. "Умом Россию не понять, аршином общим не измерять". Це росіяни самі зі сміхом говорять про себе. Хочь мені від цього, ну зовсім не смішно. Завжди хочешь мати своїм сусідом нормальну та адекватну л
IP: 93.73.146.---m_kazimir..
3. Катерина II, немецька блядь, остаточно зруйнувала українську державність, знищила Зопорізьку Січ, вільних козаків та селян зробила кріпаками; 4. Ленін та Сталін, прислужники сатани, втопили у крові в 1918-1921 р. молоду Українську державу УНР, влаштували штучний голодомор 5.000.000 загиблих українців, масово відправляли українців до Сибиру 7.000.000 репресованих. Ось так вона, страшна історична правда, але про цю правду треба не забувати. Тільки забудимо, кацапи зроблять нам нову кроваву бан
IP: 93.73.146.---m_kazimir..
Росіяни у своїй масі непогані люди, але проблема у іншому. В Росії, рано чи пізно до влади прийде, новий тиран-виродок, який обов`язково почне збирати землі навколо імперії. Про це свідчить вся історія Російської імперії. Ось короткий перелік її керівників- виродків та іх діянь: 1. Іван IV Грозний; 2. Петро I, кат та статевий збочинець, за його наказом Меньшиков вирізав та зруйнував столицю України - м. Батурін, почав знищувати українську державність; 3. Катерина II, немецька блядь, остаточно зр
Усі коментарі