Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Україна посіла другі позиції у СНД

Понеділок, 18 серпня 2008, 11:45

За темпами зростання споживчих цін у СНД лідирують Таджикистан і Україна.

Держкомстат опублікував соціально-економічні показники країн СНД за підсумками першого півріччя 2008 року.

Відповідно до них Україна посідає друге місце серед країн СНД за темпами інфляції – у порівнянні з липнем 2007 року вона склала 26,4%.

Вище динаміка зростання індексу споживчих цін тільки в Таджикистані. Тут ціни виросли на 28,8%, пише "Дело".

У трійці лідерів за темпами інфляції виявився Киргизстан. Там індекс споживчих цін виріс на 25,6%.

Експерти пояснюють: одна з причин інфляції – зростання доходів населення. У першому півріччі заробітки українців збільшилися значно більше, ніж у мешканців сусідніх країн.

"Збільшення доходів автоматично впливає на споживчий попит, що призводить до зростання індексу споживчих цін", - пояснює аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

За показником промислової інфляції Україна також посідає друге місце серед країн СНД.

У порівнянні з першим півріччям 2007 року ціни в цьому секторі виросли на 33,8%. Лідер за темпами промислової інфляції – Казахстан. Його показник – 46,7%.

Експерти пояснюють: на інфляції обох країн позначилося зростання цін на нафту й інші види сировини.

За словами Жолудя, в Україні зростання індексу виробників пояснюється збільшенням вартості коксівних вугіль і залізорудної сировини. "З цієї причини з початку року ціни на сталь виросли майже на 70%", - пояснює експерт.

Найнижчі показники інфляції – у Вірменії. У порівнянні з першим півріччям 2007 року індекс споживчих цін у цій країні виріс на 9%. Промислова інфляція склала 5,2%. У той же час ВВП країни виріс майже на 10,3%. Такі соціально-економічні показники Вірменії пояснюються штучним стримуванням цін і низьким зростанням доходу населення.

Найвищі темпи росту ВВП – в Азербайджану (16,5%).

В Україні цей показник склав тільки 6,3%. Але, за словами президента Центру антикризових досліджень Ярослава Жаліла, навіть такі невисокі темпи зростання свідчать про підйом економіки.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування