Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Сина чиновника перевіряють на зв'язок із земельними махінаціями

Понеділок, 22 грудня 2008, 09:41

Головне управління з боротьби з організованою злочинністю МВС України перевіряє причетність сина високопоставленого чиновника, а також ще ряду посадових осіб до незаконного гідронамиву піску в Київській області.

Про це в інтерв'ю газеті ""Дело"" розповів заступник міністра внутрішніх справ - начальник ГУБОЗ МВС України Володимир Бедриковський.

За його словами, зловживання із землею зараз є наймасовішими серед економічних злочинів:

"Цього року ми зафіксували до 2700 таких злочинів. До кримінальної відповідальності притягнено близько 1400 чиновників, серед яких і голови сільрад, і чиновники держкомземів, голови райдержадміністрацій та інші".

На питання, чи дійсно ранг чиновника не зупиняє співробітників ГУБОЗ, Бедриковський заявив:

"Ні. Зовсім нещодавно Антикорупційне бюро ГУБОЗ встановило низку порушень, пов'язаних із незаконним гідронамивом піску в Київській області".

"Ділки встигли намити з магістрального дренажного каналу площу близько 60 гектарів. Ми перевіряємо причетність до цього протиправного діяння сина високопоставленого чиновника і ряду посадових осіб", - додав він.

Також Бедриковський розповів, що "серйозна робота була проведена щодо розкриття зловживань у НАК "Енергоатом".

За його словами, "співробітники ГУБОЗ встановили, що шляхом підробки тендерної документації відособлений підрозділ "Енергоатома" "Атомкомплект" закупив комплектуючі для потреб атомних електростанцій за ціною, завищеною на 7 мільйонів гривень".

"Атомкомплект" уклав контракт із якоюсь компанією "Техенергоінвест" на постачання вогнетривких клапанів для Рівненської АЕС. Для цього було підроблено документи, нібито постачальник є ексклюзивним дилером миколаївського заводу "Екватор", - розповів Бедриковський.

"Кошти з рахунків "Техенергоінвесту" переказувалися на рахунки фіктивних фірм. Загальний збиток перевищив 2 мільйони гривень", - додав він.

Крім того, "складна операція була проведена щодо розкриття схеми розкрадання коштів у НАК "Украгролізинг".

"Протягом 2007 року постановою Кабміну їй було виділено 160 мільйонів на поповнення статутного фонду. Засновники "Украгролізингу" і представники комерційних структур ці кошти привласнили", - додав Бедриковський.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування