Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

У Ющенка прогнозують зрив виборів завдяки БЮТ і "Регіонам"

Понеділок, 17 серпня 2009, 15:14

Секретаріат президента допускає зрив виборів у разі подолання вето на зміни до закону про вибори президента.

Про це на прес-конференції заявив заступник глави секретаріату президента Ігор Попов, повідомляє УНІАН.

Він зауважив, що на даний момент ще не видано рішення про накладення вето президента на зміни до виборчого закону, однак додав, що з боку президента є дуже багато зауважень до цього документу.

Заступник глави секретаріату повідомив, що президент готує пропозиції до цього законодавчого акту і їх буде доволі багато.

За словами Попова, "сьогодні чи завтра ви їх побачите" і народні депутати матимуть час, аби з ними ознайомитись до проведення позачергової сесії парламенту, яка запланована на п’ятницю.

Попов сказав, що в ідеальному варіанті профільний парламентський комітет мав би розглянути пропозиції президента до виборчого закону і в п’ятницю внести їх на розгляд ВР, а депутати, в свою чергу, мали б їх підтримати.

Однак Попов прогнозує, що насправді жодна з пропозицій президента підтримана не буде і силами союзників з фракцій БЮТ і Партії регіонів президентське вето буде подолане.

Представник секретаріату зазначив, що у разі подолання вето на зазначений закон "нас очікує надзвичайно брудна виборча кампанія з побиттям агітаторів, війнами в судах та з іншими непередбачуваними ситуаціями".

За його словами, однією з найбільших проблем майбутньої кампанії у такому разі будуть списки виборців.

Попов пояснив, що швидше за все реєстр виборців не вдасться підготувати вчасно і президентські вибори будуть проводитись, як і раніше, на основі списків виборців.

Він сказав, що в такому разі списки будуть дуже поганої якості, безпосередньо в день виборів будуть десятки або сотні тисяч осіб додаватись у ці списки і оскаржити такі дії буде практично неможливо.

За словами Попова, в результаті цих дій після оголошення результатів виборів можливі міжнародні скандали та акції протесту. У такому разі, заявив він, легітимність новообраного президента буде надзвичайно сумнівною.

Попов додав, що, враховуючи подібні сценарії, було б краще, якби вибори президента проводились на основі старого виборчого закону, аніж з тими змінами, які наразі вносять народні депутати.

За його словами, головною метою таких змін є прагнення представників БЮТ і Партії регіонів усунути своїх політичних конкурентів і провести ці вибори практично "на двох".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: