Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Тимошенко написали сценарій приваблення інвесторів

П'ятниця, 2 жовтня 2009, 10:11

Кабінет міністрів має намір залучити інвесторів для реалізації інфраструктурних проектів на суму $12 млрд. у наступному році.

Згідно з програмою, розробленою нещодавно Нацагентством з іноземних інвестицій і розвитку ("Укрзовнішінвест"), у 2010 році планується вибрати 50 таких проектів і запросити інвесторів із 42 країн світу, пише "Комерсант-Україна".

"В основі програми – реалізація 10 великих інвестиційних проектів на загальну суму $7 млрд. У числі пріоритетних будуть аграрні проекти", - повідомив радник прем'єр-міністра з питань іноземних інвестицій Владислав Каськів у ході IX Львівського міжнародного економічного форуму.

Крім того, будуть відібрані 40 проектів, на реалізацію яких необхідно ще $5 млрд.

"Це будуть прямі іноземні інвестиції. Якщо держгарантії й будуть використовуватися, то лише як стимулюючий фактор – ці проекти повинні мати винятково прибуткову основу", - уточнив Каськів.

Прийняти постанову Кабміну про механізм відбору стратегічних проектів планується, за його словами, через декілька днів.

Відібрані проекти будуть представлені на Національному інвестиційному форумі в червні 2010 року.

Паралельно будуть проведені road-show у 42 світових фінансових центрах: 7 – у містах-центрах Північної й Південної Америки, 12 – у центральних містах Європи, 11 – у містах Південно-Східної Азії, 7 – на Близькому Сході, а також в Африці й Австралії. Ці зустрічі можуть бути проведені за два місяці.

"Укрзовнішінвест" здійснюватиме медіапідтримку програми. Планується висвітлення можливостей України в таких виданнях, як Financial Times, The Economist, fDi Magazine, а також пряма реклама на BBC, CNN, Euronews.

Частиною програми стане створення інвестиційних агентств, які на регіональному рівні працюватимуть із інвесторами.

Директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек каже, що залучити $12 млрд інвестицій можливо, але для цього буде потрібно до 5 років.

За його словами, лише реставрація газотранспортної системи потребує $2-3 млрд. І якщо вважати це інфраструктурним проектом, то цілком імовірно, що протягом п'яти років удасться вкласти в інфраструктурні проекти $10-12 млрд.

Але рішення інвесторів будуть залежати від того, чи відбудеться в 2010 році підйом глобальної економіки.

"Є ознаки того, що в наступному році світові, зокрема Європі й Азії, буде легше, але в Україні таких ознак поки немає", - каже Куусвек.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування