Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

30 ЛИПНЯ В УКРАЇНІ СТАРТУЄ ВИБОРЧА КАМПАНІЯ

П'ятниця, 27 липня 2012, 12:30
Версія для друку Коментарі14

Центральна виборча комісія оголосила про початок з 30 липня виборчої кампанії з виборів народних депутатів України, що відбудуться 28 жовтня 2012 року.

Про це 27 липня заявив голова ЦВК Володимир Шаповал, повідомляє УНІАН.

Він нагадав, що згідно з чинним законом, виборчий процес розпочинається за 90 днів до дня голосування, а ЦВК має оголосити про початок виборчого процесу не пізніше, ніж за 91 день до дня виборів. Тому 27 липня комісія оголошує про початок виборчого процесу.

Згідно з законом про вибори, вибори проводитимуться за змішаною пропорційно-мажоритарною системою. Зокрема, по 225 депутатів обиратимуться за партійними списками й у мажоритарних округах.

Кандидати в мажоритарних округах можуть висуватися партіями або шляхом самовисування.

Висування кандидатів за партійними списками і в одномандатних округах почнеться з 30 липня й завершиться 9 серпня.

На відміну від попередніх парламентських виборів реєструватиме кандидатів-мажоритарників ЦВК, а не окружні виборчі комісії.

Реєстрація кандидатів у депутати має завершитися 20 серпня.

Передвиборну агітацію партії й кандидати в одномандатних округах мають право почати з наступного дня після реєстрації.

Прохідний бар'єр для партій за партійними списками на цих виборах становить 5%.

За оцінкою експертів, за мажоритарними округами балотуватимуться від 3 тисяч до 5 тисяч  кандидатів – з розрахунку 10-20 кандидатів у кожному з 225 округів, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Обов'язковою умовою для реєстрації кандидата-мажоритарника є внесення застави в сумі 13 тисяч 224 гривень, партійного списку - 2 мільйони 204 тисячі гривень.

Як повідомлялося раніше, ЦВК створила 225 мажоритарних округів, відмінних від тих, що були у 2002 році. Також ЦВК створила 33 тисяч 540 звичайних і спеціальних виборчих дільниць на території України та 114 зарубіжних дільниць у 77 країнах світу. На відміну від попередніх виборів створені округи та виборчі дільниці тепер діятимуть на постійній основі.

Окружні виборчі комісії формує ЦВК. Кількість членів окружкому має бути не менше ніж 12 і не більше ніж 18 осіб.

До складу окружкомів обов'язково вносять за наявності відповідного подання по одному представнику від політичної партії, депутатська фракція якої зареєстрована в парламенті поточного скликання, а також партій, які беруть участь у виборах, але цих представників ЦВК вносить на підставі результатів жеребкування.

Дільничні виборчі комісії створюються відповідними окружними комісіями чисельністю не менше ніж 10 і не більше ніж 24 особи – залежно від величини дільниці.

До складу дільничних комітетів також обов'язково включаються представники парламентських партій, і на основі результатів жеребкування - партій, що беруть участь у виборах, і зареєстровані в окрузі кандидати.

За розрахунками ЦВК, на проведення виборів необхідно близько 1,2 мільярда гривень, проте Верховна Рада при ухваленні держбюджету на поточний рік передбачила на ці цілі лише 800 мільйонів гривень.  

Практично перед самим початком виборчої кампанії парламентська більшість несподівано ухвалила закон про організацію відеоспостереження за виборами, що передбачає встановлення відеокамер на всіх виборчих дільницях, і виділила на ці цілі майже 1 мільярд гривень.

Президент законів щодо цього нововведення поки що не підписав.

Відповідно до чинного законодавства, у виборах не зможуть узяти участь лідер опозиції екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко та екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі.

Міжнародні організації вважають кримінальні справи проти Тимошенко та Луценка політичними, й уже заявили, що парламентські вибори в Україні не буде визнано демократичними, якщо ці представники опозиції не братимуть у них участі.

За даними соціологічних опитувань, за партійними списками до парламенту проходять Партія регіонів, об'єднана опозиція "Батьківщина", партія "УДАР Віталія Кличка" та Комуністична партія України. Також мають шанси подолати 5-відсотковий бар'єр партія Наталії Королевської "Україна - Вперед!" і ВО "Свобода".

Вибори відбудуться 28 жовтня, ЦВК має встановити офіційні результати виборів до 12 листопада й оприлюднити їх у газетах "Голос України" і "Урядовий кур'єр" не пізніше, ніж через п'ять днів після ухвалення рішення про результати голосування, тобто не пізніше 17 листопада.

Все про: вибори

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

powered by lun.ua
З ДІАЛОГІВ ПРО ЩАСТЯ

Евгений Бойко
С понедельника в Украине начинается гонка за призрачным счастьем!

Олександр Миколайович
Про яке щастя мова? Про щастя втовпитися до корита і розкрадати бюджетні кошти? Чи про щастя слугувати народу?

А обирати, як бачимо, можемо або лисиць, або вовків. Кого з них не вибори, все одно з'їдять. Але можемо і живими залишиться, і лисиць, і вовків позбутися. Проголосуємо проти них (всіх), аби не їло нас не менше, не більше г... і буде нам щастя.
IP: 178.93.113.---
VM46 _ 28.07.2012 10:50
Готов продать свой голос т.к за кого или что не голосуй - на выходе получишь гнилой либерализм.
IP: 176.8.233.---
Білий гриб _ 27.07.2012 23:21
Адам Мартинюк та Ігорко Єремєв уже давним давно розпочали виборчу компанію. Знайдіть районну газету "Полісся" та полистайте за 2012 рік тоді побачите технології цих двох чоловяг, правда пан Адам розпочав десь ще взимку, а пан Єремєєв ближче до літа.
IP: 174.114.176.---
крижень _ 27.07.2012 23:08
Це за Законом виборча компанія починається 30 липня, а на ділі гречка з олією течуть річкою з рук "регіоналів" і їх сателітів вже давно. Але це не корупція, а допомога голодному народу. Ось якби опозиція почала велосипеди дарувати, як Литвин, це була б грандіозна корупція. Бо народ,
навіть голодний, велосипедів не їсть. А допомогою , як вирішили "регіона-
ли", можна вважати лише їстівну продукцію. А Литвину можна - він же
вождь.
IP: 77.52.79.---
KVladimir _ 27.07.2012 23:06
бабуня:
Не только далеки, а далеко отдаленные. Так, украинское болото и не больше.

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter