Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

За вимкнені фари поза населеними пунктами спершу не штрафуватимуть

П'ятниця, 15 березня 2013, 12:23
Версія для друку Коментарі8

За невиконання нових Правил дорожнього руху в частині обов'язкового увімкнення денних ходових вогнів на всіх транспортних засобах поза населеними пунктами якийсь час не штрафуватимуть.

Про це сказав заступник начальника Центру безпеки дорожнього руху й автоматизованих систем при МВС Олексій Балдін в ефірі програми "Соціальний статус. Ваші права й пільги" на телеканалі Tonis, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"На першому етапі, який, я думаю, триватиме значно довше одного місяця, перед нами стоїть завдання роз’ясняти, пропагувати, доводити інформацію до широких мас. Тобто жорсткої практики не буде", - сказав він.

Балдін нагадав, що нові зміни до Правил дорожнього руху набувають чинності 15 квітня цього року.

Водночас, він закликав водіїв не ставитися до слів про те, що суворих покарань не буде, як до дозволу не виконувати нові правила.

А думку, яка ходить серед автовласників, про те, що включені фари будуть відволікати водіїв інших авто від дороги, представник МВС прокоментував так:

"З досвіду інших країн, загальна статистика говорить про те, що введення цієї норми протягом перших 3-5 років дає помітний результат щодо зниження кількості певних різновидів ДТП".

"На нашу думку, у тих умовах, які ми маємо сьогодні на дорогах, це нововведення має дати певні позитивні результати. Я вважаю, що за інтенсивності заміського руху ходові вогні не будуть критичним інформаційним навантаженням на водія, хоча й не виключаю, що в певних обставинах світло фар буде дещо втомлювати водія або додатково розпорошувати його увагу", - сказав Балдін.

Представник МВС також рекомендував водіям мати жилети зі світловідбивачами, хоча норма про обов'язковість таких жилетів і не була ухвалена.

"Проблема ідентифікації водія, який перебуває на дорозі поруч із транспортним засобом, залишається досить суттєвою. Тому я хотів би закликати водіїв все ж таки мати жилети й бажано помаранчевого кольору, який у нас уже асоціюється із чимсь стороннім на дорозі й краще сприймається на рівні підсвідомості", - сказав він.

Крім того, відповідаючи на запитання, чому не вводяться покарання для пішоходів, які порушують Правила дорожнього руху, Балдін зазначив:

"Це величезна проблема, адже як можна накладати адміністративне стягнення на людину, у якої немає при собі жодних документів? І хоча законодавство передбачає такий захід, як затримання до з'ясування особи, застосовувати її до пішоходів практично неможливо суто технічно".

Представник МВС також нагадав, що жодне з нововведень, які набудуть чинності з 15 квітня, не спричиняє вдосконалення адміністративного кодексу в частині підвищення стягнень або застосування нових норм покарання.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Все про: дороги, МВС, ДАІ

powered by lun.ua
IP: 94.179.191.---
kotygoroshko1969 _ 15.03.2013 16:13
Як же вони задовбали зі своїми "нововведеннями"! Ні на грам не вірю, що це зменшить кількість ДТП, бо їх причина в іншому...
IP: 212.110.144.---
Laphroaig _ 15.03.2013 14:43
"Начальник Центру безпеки дорожнього руху й автоматизованих систем при МВС Олексій Балдін "
...Как такой человек мог стать большим начальником? Он что - от имени МВД выступает? Даже министр МВД не может приказать не штрафовать. Постановление КМУ вступает в силу. За невыполнение постановления наступает админответственность. Точка. Хотел бы я глянуть на водилу, который будет гайцу из села Кукуево рассказывать про ТВ передачу и заступника начальника Центру безпеки дорожнього руху й автоматизованих систем при МВС.
IP: 62.80.166.---
vozdux _ 15.03.2013 14:40
а які у даішника будуть докази щодо того чи було увімнено світло чи ні? це по-перше, а по-друге, від цього дороги будуть кращі чи просто з увімкненим світлом буде краще видно ями)))))))))
IP: 86.111.66.---
bbibigon _ 15.03.2013 14:26
"..бажано помаранчевого кольору, який у нас уже асоціюється із чимсь стороннім на дорозі.."

СИНІЙ у нас асоціюється з чимось стороннім на дорозі!! :)
IP: 109.108.82.---
Кондратий _ 15.03.2013 14:02
kentgraf:
А жилети будуть видавати водіям безкоштовно.
Бесплатно будут выдавать только черные пластиковые мешки для транспортировки в морг.

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter