Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

WSJ: Росія готує для України грузинський сценарій

Понеділок, 17 лютого 2014, 14:02
Версія для друку Коментарі39

Після закінчення Олімпіади в Сочі Росія більше не буде стримуватися і чинитиме надзвичайний тиск на Україну.

Таку думку у статті Останній шанс для Європи в Україні, опублікованій у The Wall Street Journal, висловив Стефан Бланк, старший співробітник Ради американської зовнішньої політики (American Foreign Policy Council) у Вашингтоні.

Експерт підкреслює, що північний сусід постійно відмовлявся визнавати незалежність України.

"Представники російської еліти свято вірять в те, що незалежної України ніколи не було і не буде", - підкреслює Бланк, додаючи, що в принципі Росія розглядає будь-яку пострадянську чи східноєвропейську країну з такої ж точки зору.

На його думку, повідомлення про формування проурядових воєнізованих угруповань в Східній Україні, заклики кримських законодавців "врятувати" їх від українського антиурядового повстання, і обговорення в російських ЗМІ можливого розпаду України вказують на сценарій, який відкриває шлях для застосування сили.

"Росія вже роздала тисячі паспортів жителям Криму, і могла б, наприклад, заявити, що має "рятувати" своїх громадян, як це було у Грузії в 2008 році", - припускає Бланк.

Він нагадує, що в 2009-му та 2013-му РФ проводила військові навчання "від Арктики до Балтики", під час який військові тренувалися захищати дружню Білорусь від агресії збоку східноєвропейських країн.

"Окрім того, що ці навчання були явною репетицією загальноєвропейської війни, вони також поклали підґрунтя думки про те, що Росія може і буде захищати своїх громадян за кордоном", - вважає американський експерт.

"Після закінчення Олімпійський ігор, Москва буде вільна втілювати свої імперські фантазії, якщо ЄС та Вашингтон не зможуть діятимуть разом в Україні", - підкреслює Бланк.

Він переконаний, що стримати апетити Москви може введення Заходом санкцій проти нинішнього українського уряду та надання Україні фінансової та політичної допомоги.

Українська правда

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Все про: Україна, Грузія, Росія

powered by lun.ua
IP: 144.76.166.---
sanya _ 17.02.2014 18:52
Чекаемо це буде не чеченський бліцкріг тут буде по іншому будемо гробарями МОСКОВІЇ
IP: 144.76.166.---
Алекс Тараненко _ 17.02.2014 18:29
Николай Невиденко:
Вам уже обещали не согласные с вами на понятном вам языке о поездках в лес в двух полосатих сумках. Так вот учтите умники рыговские - сумки уже готовы.
IP: 144.76.166.---
val mashtak _ 17.02.2014 16:29
Valentin Shashyn
-Чесно кажучи,нічого нового УП не відкрила..Росія може дуже натурально грати силами,але дуже наврядче візьметься рухатись за кордони України без згоди з США,Європи..Країна стоїть на межі геополітичних зон..


- - Так! Якщо США не дасть на це згоди – вони вряд чи сунуться. А якщо сунуться без дозволу, то це буде кінцем давнього європейському проекту під назвою Московія-Росія, який між іншим розроблявся спочатку у Кракові, а згодом у Відні з Берліном та Кенігсбергом. Саме у Кракові спало вперше на думку пристосувати московітів для тиску на Османську імперію, саме там вирішили приєднати Московію до Священного антиосманського Союзу і допомогти Московії створити регулярну армію та дали дозвіл на захоплення Криму. Чим це закінчилось в кінці кінців для ініціатора відоме - Московія разом з австрійськими та прусськими побратимами ліквідували польську державність.
IP: 77.120.24.---
Atamanyuk Mick _ 17.02.2014 16:17
Не врахували кримську карту.
КРИМЦІВ -> вірмен, греків, кримських татар, караїмів та малоросіян "українців"
IP: 95.69.140.---
Заукон Калина _ 17.02.2014 16:13
та да, все стурбовани

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter