Адвокати просять Порошенка не знищувати районні суди Києва

26 грудня 2017, 10:04
Адвокати просять Порошенка не знищувати районні суди Києва

Адвокати активістів Євромайдану закликають президента Петра Порошенка не ліквідовувати районні суди, бо це може призвести до колапсу судової системи.

Про це йдеться у відкритому зверненні Адвокатської дорадчої групи, опублікованому у Facebook.

Так адвокати відреагували на підтримку Вищою радою правосуддя проекту указу президента про ліквідацію місцевих загальних судів та утворення окружних судів, яким, зокрема, передбачена ліквідація 10 районних судів Києва.

Реклама:

"Хочемо звернути увагу Президента, що ліквідація районних судів призведе до необхідності розгляду справ, які перебували в провадженні таких судів на момент ліквідації, з початку", - йдеться у зверненні.

Адвокати пояснюють, що процес загальмується, оскільки в нових судах будуть заново набиратись судді, а всі справи потрапляти на автоматичний розподіл для визначення нового складу суду.

"Зважаючи на кількість справ в провадженні районних судів м. Києва, це призведе до колапсу роботи майбутніх судів. А також – неминуче порушить право сторін (великої кількості осіб) на справедливий суд в розумні строки", - наголошують в Адвокатській дорадчій групі.

РЕКЛАМА:

Вони переконані, що законних підстав для ліквідації районних судів – немає. До того ж, на думку адвокатів, ліквідація не оптимізує видатки державного бюджету, а суттєво їх збільшить – зважаючи на необхідність розгляду великої кількості справ з початку і втрати років роботи суддів і участі сторін в судових засіданнях.

"Плани президента  щодо ліквідації районних судів, ми вважаємо такими, що перешкоджають встановленню істини у справах Майдану та притягненню винних до відповідальності. Оскільки їх реалізація унеможливлять розгляд справ Майдану в розумні строки а то і взагалі", - наголосили в Адвокатській дорадчій групі.

На даний момент в судах вже тривалий час активно розглядається "по суті" більше 10 проваджень у справах Майдану.

"Зважаючи на все викладене, ми закликаємо вас, Петро Олексійовичу, не приймати необдуманих рішень, які призведуть до колапсу в справах Майдану, і взагалі в судовій системі, а саме – не підписувати указ "Про ліквідацію місцевих загальних судів та утворення окружних судів"", - йдеться у зверненні.

Також адвокати просять Порошенка забезпечити під час проведення судової реформи безперервність вже розпочатих судових процесів при незмінному складі суду.

Як відомо, у рамках судової реформи в Україні планують ліквідувати 142 місцевих загальних суди і утворити 74 окружні суди. Зокрема, у Києві – ліквідувати 10 районних і утворити 6 окружних судів. 

Майдан реформи Порошенко суд
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування