Статті

Головне на Українській правді
Усі публікації

Курс на розрив з ЄС: навіщо влада Грузії вбиває її європейське майбутнє

Від результатів нинішнього протистояння значною мірою залежатиме майбутнє Грузії. Насамперед те, чи збережеться її прозахідний курс, чи країна остаточно перейде у зону впливу РФ.

Романтизація ментальних хвороб чи руйнування стигми: як читати "Фанатку" Христини Морозової

УП. Культура, прочитала роман "Фанатка" Христини Морозової і готова поговорити про біполярний афективний розлад, онкологію, антизабудовницький активізм та культуру як дзеркало суспільства — усі безумовно важливі й гострі питання, на які читач шукає відповіді разом із "Фанаткою".

Конгрес готує перемогу України. Як США планують змінити бюджет та правила підтримки ЗСУ

Мета військової підтримки США – "досягнути перемоги над Російською Федерацією". Конгрес зобов’язує президента передати Україні ракети ATACMS...

Промоутер Усика Красюк: "Українські боксери мають позбутися синдрому Роккі Бальбоа"

Лише 1 з 10 за ґратами. Як в Україні карають за корупційні та економічні злочини

ЕП проаналізувала майже 5 тис вироків, винесених у 2022-2023 роках за економічні та корупційні злочини і розтрату майна. Шанс опинитися за ґратами в цих справах у середньому становить 9%.

Зниклий безвісти, полонений чи загиблий? Як дізнатися про долю військового, який не виходить на зв'язок

Як діяти і що НЕ робити, якщо військовий перестав виходити на зв'язок, хто має шукати бійця та як підтверджується статус військовополоненого або загиблого.

Архипенко, Яблонська і навіть Жадан. Що показували українські митці на Венеційській бієнале сучасного мистецтва

Разом із мистецтвознавцем і куратором Олександром Соловйовим згадуємо знакові проєкти українських митців у різні роки Венеційської бієнале та говоримо, чому важливо зберігати тяглість нашої участі на цій події.
подкаст

Емоційна напруга, злість та пошуки жертви: Як ми почуваємось на третьому році війні?

Сербію ізолювали у Європі. Що показало рішення ПАРЄ про "визнання" Косова

Багато хто, включно з українцями, проігнорували голосування, але за місяць і Києву доведеться визначатися...

lifecell за крок від продажу французькому мільярдеру Ксав'є Ньєлю: подробиці найбільшої угоди часів великої війни

Чи зможе Ксав'є Ньєль та його партнери втілити свої плани щодо lifecell та чи вплине скасування арешту на долю інших українських активів Михаїла Фрідмана?

Перша українка на Евересті: Я б завжди намагалася врятувати життя людини — це й відрізняє нас від росіян

Україна збирає армію роботів. Коли вони вступлять у бій?

Україна випереджає ворога в застосуванні роботизованих платформ, але перегони тривають. Що вміють українські роботи і коли бойові наземні платформи вийдуть у серійне виробництво?

Суперечлива дата Великодня: як обрахувати та чому вона досі не єдина для всіх християн

За відповіддю ми звернулися до Директора Інституту екуменічних студій Українського католицького університету отця Романа Фігаса.

KharkivMusicFest: тріумф життя і музики

Музична оглядачка УП. Життя Наталка Писанка розповідає про фестиваль класичної музики, харківську прем'єру Реквієму "Місто Марії" і диригента з Іспанії, який забезпечив заходу статус міжнародного.

Дональд Трамп та його справи: які кримінальні звинувачення висунуті проти експрезидента США

У "послужному списку" Дональда Трампа – чотири кримінальні справи різної складності та з цілковито різними юридичними перспективами.
подкаст

Зелена енергетика проти зелених Карпат. Як вітряки загрожують дикій природі

Як добре ви знаєте "Українську правду"? ТЕСТ до 24-річчя

Сьогодні ми пропонуємо вам пройти тест на знання історії УП, яка нерозривно пов’язана з сучасною історією нашої країни. А якщо ви хочете підтримати роботу редакції – долучайтеся до Клубу УП!

Тероризм у рясах: чи піде Естонія на повну заборону РПЦ

Естонія може радикально вирішити питання місцевої філії РПЦ, оголосивши Московський патріархат організацією, що підтримує тероризм.

Чиновники пообіцяли солдатам на фронті по 70 тисяч, але грошей на це ще нема. Що робити?

Влада намагається забезпечити військо новими людьми. У хід ідуть не лише "батіг" – закон про мобілізацію, а й "пряник" – суттєві доплати за участь у боях. Скільки коштів піде на ініціативу парламенту та уряду і звідки брати гроші?

"Я все життя відчувала себе прибульцем": як живеться людям з РДУГ під час війни

РДУГ має широкий спектр проявів. Деякі з них можуть бути перевагою, інші ж – неабияк впливають на добробут людини й потребують спеціальних підходів. Як це, жити з РДУГ у час війни? Ми розпитали людей із дуже різними досвідами й ділимось з вами їхніми історіями.

Натяк на реванш: які проблеми уряду Туска показали місцеві вибори у Польщі

Судячи зі зниження активності частини електорату та низької явки на місцевих виборах, політична напруга починає втомлювати поляків.

Чисте мистецтво. У київському М17 показують роботи найдорожчого українського художника Анатолія Криволапа

Анатолій Криволап довго шукав форму, цікаву й оптимальну для створення власних картин. Цей процес не був легким, проте послідовним. Тепер цією формою можемо насолодитися й ми, подивившись роботи в столичному Центрі сучасного мистецтва М17 до 9 червня.
Відео

"Багаті-непридатні". Історія відпочинку столичної молоді під час мобілізації

подкаст

Боротися за кожного українця. Як державі повертати людей додому і звикати до трудових мігрантів

Три шляхи та одна перешкода: як США можуть надати військову допомогу ЗСУ навіть без бюджету

Чи має Білий дім більш сталі альтернативні шляхи надання допомоги Україні на випадок, якщо Конгрес так і не ухвалить новий фінансовий пакет?

Бізнес активно готується до повернення ветеранів. Як можуть допомогти банки? Інтерв'ю з менеджерами ЄБРР

Український бізнес потребує кадрів. Як міжнародні партнери допомагають підприємцям залучати ветеранів до праці і повертати людей з-за кордону?

"Що скажуть люди" і "треба бути як усі": 6 поширених установок з СРСР, які ви можете помітити у себе

"Українська правда. Життя" взялася дослідити, що могло вплинути на формування подібних звичок та чи можливо їх позбутися в сьогоденні.

Жорстко, без правил та без "плану Б": сім принципів української дипломатії воєнного часу

Дмитро Кулеба: "На кону – виживання нашої країни. І якщо ціна виживання – це витягнути друзів із зони комфорту, то це треба робити..."
репортаж

"Ми любимо і поважаємо військових, але ліс – це наша вода". Репортаж УП з Мархалівки, де блокують будівництво військового кладовища

Коли вигадка стає реальністю. Українські учасники Венеційської бієнале Рачинський і Ревковський відкрили виставку у Києві

"Куди ніч, туди і сон" – нова серія "Хвостосховища". УП. Культура розповідає, як виставка спонукає задуматися про майбутнє та нашу колективну відповідальність за нього.

Як програти війну

Українська універсальна людина в лещатах радянської цензури. Ким був митець Іван Кавалерідзе

13 квітня 137 років тому народився Іван Кавалерідзе – скульптор, кінорежисер, сценарист, драматург, автор перших кіноопер в Україні. "Універсальна людина" могли б сказати мистецтвознавці, якби він народився десь в добу Відродження.