Закон Братів Капранових

Четвер, 15 грудня 2005, 12:07

Шановні друзі!

Учора ми відкрили Закон.

І не той закон, за який голосують депутати, а справжній Закон. Закон природи.

Він лежав у всіх під ногами, але ніхто на нього не зважав. А ми випадково нахилилися - і відібрало мову.

Віднині ми знаємо, як влаштований Всесвіт. Ми почуваємо себе двома Ньютонами, яким по голові вперіщили яблука. Ми розуміємо, у якому стані душі Архімед кричав "Еврика!". Нам знайоме відчуття Ейнштейна у момент відкриття теорії відносності.

Отже, спішимо поділитися своєю радістю із громадою.

До наших рук трапили дані про кількість бібліотек у регіонах. Ну і що тут такого? – запитаєте ви. Але це ще не кінець.

Наступним джерелом інформації став сайт Центрвиборчкому. Там є воістину безцінні дані про кількість виборців у тих-таки регіонах. І оскільки з дитинства маємо схильність до цифр, то поділивши одну на іншу, ми легко отримали питому кількість бібліотек у розрахунку на 10 тисяч виборців.

З цих даних склали просту табличку. І після цього залишилося тільки додати до неї іще одну колонку.

Здогадуєтеся, яку? Еге ж.

З того ж таки сайту ЦВК ми довідалися, який відсоток виборців підтримав кандидата Януковича під час останніх президентських виборів.

Результати нас не просто вразили – вони… А втім, що там дарма говорити? Милуйтеся самі. Для зручності ми відсортували табличку у порядку збільшення підтримки Януковича.

Ну як, вражає? То ж бо й воно.

Це не просто збіг. Це залежність, яка науковою мовою зветься кореляцією.

Єдиний виняток – місто Київ, що має лише 0,6 бібліотек на 10 тисяч виборців. Але Київ за останні роки сильно збільшив своє населення, не відкриваючи нових бібліотек. Крім того тут не враховано бібліотеки ВНЗ, яких в столиці вистачає. Ну і Вернадка або Парламентка насправді варті не одного десятка районних бібліотек.

Одне слово – столиця і є столиця. В решті випадків все чітко – чим менше в регіоні бібліотек, тим більша підтримка Януковича. Це і є наш закон.

І за правом відкривачів ми назвали його своїм іменем. Закон Братів Капранових. Не від зайвої скромності, а від наукової практики – хто відкрив, той і називає. Згадайте закон Бойля-Маріотта. Чи того ж таки Ньютона. Чи то Архімеда.

Вивчіть табличку докладно, вона того варта. Окрему увагу зверніть на Херсон. 5 бібліотек – точка переламу. У всіх регіонах, де люди мають менше 5 бібліотек на 10 тисяч виборців, підтримка Януковича є практично тотальною.

Що з цим робити? Те саме, що й із законом всесвітнього тяжіння. Використовувати. Або ігнорувати – з усіма наслідками.

Наприклад, коли виселяють книжкові крамниці, дитячі журнали (остання жертва – "Соняшник") та картинні галереї з центру Києва, треба враховувати, що відповідно до Закону Братів Капранових це невдовзі призведе до Януковича. Без варіантів. Бо проти природи не попреш.

Отже, віднині користуйтеся нашим відкриттям абсолютно вільно. Особливо це стосується президента, депутатів Верховної Ради та працівників Кабміну.

Любі друзі! За цей закон не треба голосувати і не треба його підписувати. Він діє і без цього. Бо це – закон природи. Хочете – вірте, хочете – ні.

Єдине прохання, при цитуванні посилатися на нас, як то велить науковий етикет.

Головне на Українській правді