Мер за версією WBC

12 переглядів
Вахтанг Кіпіані, "Контракти", для УП
П'ятниця, 2 грудня 2005, 17:05

...Коли я служив в армії (вже українській) до моєї частини був приписаний солдат на прізвище Кличко. Володимир Кличко. Звичайно, що "однополчанина" я жодного разу не бачив, хіба по телевізору, коли Володя в олімпійській Атланті кулаками здобував золоту медаль. Не тільки для України, але й для Збройних сил, бо відомчий залік ще ніхто не скасовував (до прикладу, ще одна олімпійська чемпіонка Яна Клочкова є офіцером Внутрішніх військ МВС).

У подальші роки я безумовно стежив за талановитими "братами по крові" (за влучною назвою кінострічки режисера Сергія Долбілова). Радів їхнім перемогам. Сумував і бісився, коли їм було зле.

Аж ось тепер тетерію, коли політики наввипередки запрошують старшого Кличка у столичні мери. І паралельно – у "п’ятірку" владної "Нашої України". Учергове переконуюсь, що "логіка" і "політика" йдуть, словами екс-прем’єрки, "паралельними шляхами".

Люди, який з Кличка мер!?

Ні, можливо, у Лос-Анджелесі чи Гамбургу цей номер пройшов би. Адже міський голова там у першу чергу стратег і лідер громади. А у нас – завкомунгосп, борець за повернення коштів від Мінфіну, виконувач доручень центральної виконавчої влади. А ще – чільний "дерибанщик" і лобіст будівельного комплексу.

З катериною Ющенко. Фото з сайту президента
З Катериною Ющенко. Фото з сайту президента

Це у Франції мер Парижа стає президентом країни. У Грузії – Міхо Саакашвілі почав сходження до президентської посади з сакребуло (самоуправління) Тбілісі. У нас же провідні політичні сили практично кожен раз ігнорують вибори міського голови. У них "руки не доходять", а тим часом місто перетворюється на караван-сарай з новоруською архітектурою, на тлі якої навіть сталінський ампір виглядає класикою і верхом вишуканості.

Не впевнений, що знання і людський та професійний досвід Віталія адекватні очікуванням, завданням і вимогам "бути мером". Зрештою, я зовсім не проти участі Віталія, а згодом і Володимира, в політичному житті. Вони дуже симпатичні люди, схильні до громадської роботи і, вочевидь, можуть вчитись. І це добре. Але може варто це спершу робити не "на кроликах", тобто мешканцях чотиримільйонного мегаполіса, а деінде?

Невже досвід уряду Ющенка, де Богдан Сильвестрович Ступка був найталановитішим але, водночас, і найбезпораднішим міністром, нічому не вчить... А згадаймо вічні скандаліссімо у виконанні співаючого міністра Оксани Білозір!

Ну, скажіть, чи комусь відомі погляди кандидата Кличка на те, як "розсмоктати" автомобільні пробки – чи не найголовніший біч міста? Що він думає про механізм розселення "хрущовок"? Чи знає він, як здешевити житло? Як дати по рукам столичним монополістам?

Звичайно, треба бути чесними і визнати, що міський голова Віталій Кличко – це красивий і безпечний дах для старої гвардії.

Що це за знущання для киян? За кого віддати свій голос? За пенсіонера Омельченка з його "злочинним оточенням"? За помаранчевого боксера? За "діджея революції"? Чи може за ексцентричного банкіра-євангеліста?

Пригадую листівку, побачену на стовпі, під час минулорічних подій – "Соромно голосувати"...

Доречні публікації:

Де має бути вулиця Гонгадзе?

Номенклатурна "Єдність"powered by lun.ua
Пилорами, контрабанда, зниклий аеродром. Чим живе мала батьківщина прем'єра Гончарука
11 кімнатних рослин, які можуть бути отруйними для людей та тварин
Розрядка 2.0
Шантаж на тлі виборів: чому розмова з Зеленським може привести до імпічменту Трампа
Усі публікації