Юрій Єхануров: Я буду з президентом, а як же можна бути в опозиції, якщо ти з президентом?

6 переглядів
www.ПРАВДА.com.ua
Неділя, 26 березня 2006, 15:00

Після голосування на виборах до Верховної Ради прем’єр-міністр Юрій Єхануров дав інтерв’ю "Українській правді", де розповів про свої підсумки парламентської кампанії.

Інтерв'ю керівника виборчої кампанії Партії регіонів Євгена Кушнарьова читайте тут: "Наше перше завдання після виборів – це створити антипомаранчеву коаліцію". Інтерв'ю керівника секретаріату президента Олега Рибачука читайте тут: "Мені важко уявити, що прем’єром стане Тимошенко чи Янукович, зате я вірю в реальність розпуску нового парламенту"

Найближчим часом чекайте також на інтерв'ю Віктора Медведчука, Володимира Литвина та Юлії Тимошенко.

– Юрію Івановичу, хоча говорити про рейтинги заборонено, однак можна давати оцінки та прогнози. Який результат ви прогнозуєте за підсумками цих виборів?

– Я не можу говорити про це до закінчення голосування.

– Яке у вас головне враження від виборів? З чим вони у вас будуть асоціюватися через багато років?

– Ці вибори для мене переплелися з більш детальним ознайомленням роботи в регіонах. Перше найбільше враження від місяців виборчої кампації – це шахта з видобутку урану в Жовтих Водах і тема відновлення ядерно–паливного циклу в Україні.

Ще протягом цих виборчих днів запам’яталася одна фраза, яка мене просто перевернула! Сталося це під час прямого ефіру, коли в студію зателефонував мій колега–будівельник з Луганську. Він поставив питання: "Юрію Івановичу, от я вас уже півгодини слухаю... У вас нормальна мова, ви нормально відповідаєте – то чому ви з ними?!"

І я зрозумів, що заради об'єднання країна дійсно потребує серйозної роботи всієї еліти. Також нам треба дати відповідь на головне питання – чи й далі еліту складатимуть політики, бізнесмени і чиновники? Чи все–таки українська інтелігенція скаже своє вагоме слово, і у нас будуть впроваджуватися елементи громадянського суспільства? Спочатку я був песимістом, але після зустрічі в трьох політехнічних інститутах – у Львові, Донецьку та Києві – стало більше оптимізму.

– Яке у вас залишиться враження від виборів – позитивне чи негативне?

– В цілому, позитивне. Це перші демократичні вибори. І доказ цього – ніхто не знає, як вони закінчаться.

– Який передвиборчий хід, яка технологія була найбільш успішною на цих виборах?

– Відверто кажучи, нічого такого цікавого мені не запам’яталося. Справа в тому, що я раніше професійно займався виборами. І у мене зовсім інший погляд, ніж у людей, які спостерігають збоку.

Це як у випадку з моїм приятелем, який працює режисером, і у нього чисто професійний погляд на усі ці "перебивочки", на те, як працює масовка. З ним просто нецікаво говорити на такі теми.

Тому щодо успішності технологій вам треба говорити з людьми неупередженими. А я людина упереджена і не думаю, що зможу сказати щось цікаве. А от з технологами я готовий поговорити.

– Яка технологія була провальною на цих виборах у вас або інших учасників виборів?

– Якщо я щось скажу, це сприйматиметься неоднозначно, і будуть звинувачувати, що я впливаю на вибори.

Якщо поговорити про майбутній парламент, з ким ви будете створювати більшість, яка сила буде з вами блокуватися?

– Ми все–таки б хотіли помаранчеву коаліцію, але треба почекати, що скаже виборець.

– Ви проїхали Україною і чули від людей про дуже багато проблем. Але яка все ж таки найбільше запам'яталася? Що стоїть для українця на першому місці?

– Людський розмір зарплатні й пенсії! У мене перевернулися погляди на те, яка має бути роль держави в цьому питанні. Раніше було так, що в темі зарплати держава відповідала перед профспілками як візаві. Зараз ситуація змінилася. І я задумався – чому я повинен підтримувати, умовно кажучи, "Міттал Стіл Кривий Ріг" в зарплатні нашого сталевара, яка за тиждень така, як за день у Німеччині?

Чому я повинен шукати 7,5 мільярдів для пенсійного фонду в бюджеті, забираючи в охорони здоров'я, в освіти? Наступний місяць ми будемо серйозно працювати над проблемою рівня заробітної плати в собівартості продукції у різних галузях.

Повірте, держава змінить свою функцію і буде більше стояти на боці людей, ніж на боці роботодавців. Це я кажу як керівник на громадських засадах асоціації роботодавців.

Змінилася ситуація, і, якщо ми говоримо, що хочемо жити як в Європі, то в першу чергу це має гарантувати гідність людини. Вона повинна мати достатньо коштів, щоб прогодувати себе, щось купити і зуміти побудувати житло в кредит на 20 років. Це характеристики середнього класу, основа нашої країни. Це те, що команда Ющенка буде робити до 2009 року, і в 2009 ми його ще раз оберемо на п’ять років президентом.

– Який законопроект ви б внесли до нового парламенту в першу чергу?

– Я – людина технологічна. Перше, що треба зробити – це ухвалити закон про Кабінет міністрів. Тому що працювати Кабінету міністрів (у нових умовах зміненої Конституції) треба зразу, з першого дня.

Ми підготуємо всі необхідні напрацювання, за якими можна буде десь один-два квартали попрацювати. А потім ухвалимо потрібний закон.

– Чи буде розпущено новий парламент?

– Все може бути. Хоча дуже б цього не хотілося.

– Чи готові ви бути в опозиції?

– Я буду з президентом, а як же можна бути в опозиції, якщо ти з президентом? А от парламент може бути в опозиції до президента.

Ви знаєте, весь час, коли я зустрічаюся з людьми, я згадую одну історію... Я уже багато років викладаю інвестиції, і я відвідував "Мерілл Лінч" у Лондоні – для мене була велика честь туди потрапити, особливо в департамент ризиків.

Там сидить людина, яка просто не знає, що таке Україна, для нього всі держави рівні на глобусі. І от він бачить картину – країна вибрала демократичний шлях розвитку, почала рухатися в якомусь напрямку, минув рік, і раптом країна повертається в іншу сторону. Він розуміє, що з такими країнами не можна мати справу, не можна вкладати гроші. Бо країна сама не знає, що їй треба: тиждень іде в одну сторону, другий тиждень – в другу... І він скаже так: "Це нація, яка ще не відбулася. Нехай вони ще років 50 покрутяться, а потім ми будемо думати, що з ними робити".

Ви не уявляєте, яка там система аналітичних показників! Я був вражений! Там навіть аналізують висловлювання наших політиків – є люди, які все це відслідковують. Світ взагалі став глобальним, і всі знають про всіх – у Туркменістані знають про будь-який чих, що відбувся в Україні.

– Чи можливий у новому парламенті початок процедури імпічменту?

– Думаю, цього не буде. Дуже б не хотілося...

– Ваш прогноз – хто буде новим прем’єр–міністром?

– Як ви думаєте?! Прізвище відоме, Єхануров! (Сміється.) Це стане зрозуміло після формування коаліції, але, в будь–якому разі, прем’єр має виконувати програму президента – інакше в державі починається руїна.

– Кому з ваших конкурентів на цих виборах ви б зробили комплімент?

– Богословській. За те, що вона відображає серйозні ліберальні погляди в Україні та інтереси середнього класу. Коли я ще працював у Дніпропетровську (губернатором), мені дали сигнальний екземпляр її книжки "Віче", яку я серйозно опрацював. Вважаю, це хороша основа для майбутнього України. Але чи готове наше суспільство зараз це сприймати? Це вже інша тема...



powered by lun.ua
Як президент Трамп шантажував Зеленського. Свідчення посла США Вільяма Тейлора
Чи вмієте ви захищатись від шкідливих речовин в повітрі
Детектор брехні і $30 тисяч. Як депутати Зеленського посварилися через схеми Яценка
Що не так з повітрям у Києві. Пояснює екоактивістка
Усі публікації