Тільки 30% українців платять за послуги ЖКГ. Влада нагадує досвід Гітлера

П'ятниця, 24 листопада 2006, 11:14

За жовтень за новими тарифами за комунальні послуги розрахувалися лише близько 30% жителів.

Про це пишуть "Экономические известия", посилаючись на дані регіональної влади, передає proUA.

Зокрема, як повідомив мер Донецька Олександр Лукьянченко, жителі міста перерахували за послуги ЖКГ 35 млн. 663 тис. грн, що становить 5,2% від необхідної суми.

Лукьянченко попередив, що якщо найближчим часом ситуація з оплатою не зміниться на краще, то з настанням холодів Донецьк не зможе закуповувати необхідну кількість енергоносіїв для безперебійного теплопостачання.

У Запоріжжі, за словами мера Євгена Карташова, ситуація з оплатою населенням послуг ЖКГ наблизилася до критичної межі.

У листопаді, відзначив він, рівень розрахунків з комунальниками знизився майже на 60%.

У Львові підвищити тарифи на тепло планують з 24 листопада. Місцева влада закликала населення погасити заборгованість перед комунальниками до завтра, щоб розрахунок відбувався за старими розцінками.

"Інакше борг Львова за використаних теплоносіїв щомісяця буде рости на суму близько 20 млн. грн., або 4 млн. дол.",- говорить керівник управління ЖКГ Львівської міськради Марія Желіско.

За її словами, до подорожчання відсоток оплати населенням теплопостачання у Львові становив 71,8%.

Але в листопаді підприємства міста, що забезпечують роботу тепломережі, поки не заплатили ні копійки за використаний природний газ.

Найбільш рішучих заходів до боржників має намір вжити мер Ужгорода Сергій Ратушняк. Він переконаний, що боротися з громадянами, які не платять за комунальні послуги, можна лише силовими методами.

В одному з останніх своїх виступів він згадав досвід Адольфа Гітлера, який, після приходу до влади, у першу чергу розстріляв 300 пасажирів трамваїв, які їздили безкоштовно.

"Дотепер жодному німцеві не спадає на думку їздити безкоштовно. І, до речі, відтоді почався бурхливий розвиток країни", - сказав Ратушняк.

Він завірив, що не буде переймати досвід Гітлера, але до безвідповідальних жителів міста має намір ставитися зі всією суворістюі закону.

"Треба платити гроші не тільки за ковбасу та горілку в супермаркеті, але й за комунальні послуги. Ми привели тарифи до економічно обґрунтованого рівня. Заклали рентабельність на рівні 2-3%, ніхто жирувати за рахунок городян не збирається", - сказав мер Ужгороду.

Видання відзначає, що як показує досвід попередніх підвищень вартості послуг ЖКГ, одразу після введення нових тарифів відзначалося різке падіння рівня їхньої оплати населенням, але згодом ситуація стабілізувалася.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама:
Головне на Українській правді