Українці найменше в Європі задоволені своїм життям

П'ятниця, 18 травня 2007, 15:42

В Україні серед країн Європи - найнижчий рівень задоволеності громадян своїм життям.

Про це у п’ятницю заявив заступник директора Інституту соціології НАН України Євген Головаха, презентуючи дослідницький проект "Україна – Європа", повідомляє УНІАН.

"Порівнюючи індекс життєвої задоволеності в Україні та країнах ЄС, мусимо, на превеликий жаль, констатувати, що за шкалою від 0 до 10 оцінка задоволеності життям в Україні є найнижчою в Європі - 4,4 бала", - сказав Головаха.

"Більш того, лише в Україні ця оцінка перебуває в негативній частині шкали (нижче за 5 балів), а це означає, що в Україні переважають негативні оцінки", - додав він.

За словами соціолога, найбільш задоволені життям громадяни Данії (8,5 бала). "Найближче до українців за рівнем задоволеності перебувають словаки та угорці (5,7)", - констатував він.

Головаха також звернув увагу на те, що аналогічний розподіл оцінок спостерігається також у відповідях на запитання "Якщо говорити в цілому, наскільки Ви щасливі?".

За його словами, "найменш щасливими в Європі знову ж таки виявилися українці - 5,6 бала та їхні сусіди словаки - 6,2, а найщасливішими - датчани (8,3) та ісландці (8,5)".

Водночас, зауважив соціолог, "розглядаючи ці несприятливі для України порівняльні оцінки, залишається втішатися лише тим, що щасливих людей в Україні все одно трохи більше, ніж нещасливих (про це свідчить середня оцінка, що перевищує 5 балів)".

Разом з тим Головаха наголосив, що з оптимізмом можна сприймати той факт, що особиста безпека в Україні далеко не найгірша в Європі.

"Так, за останні 5 років жертвами пограбування або фізичного насильства в Україні стали 18% громадян (або їхніх родичів), тоді як у вельми благополучній Швеції - 27%, у Данії - 26%, у Франції - 27%, у Польщі - 21%. Найбезпечнішим є життя громадян в Австрії й Німеччини, де від пограбувань і насильства за останні 5 років постраждало тільки 10%", - повідомив Головаха.

Водночас соціологи здивовані тим, що зовсім іншу картину зафіксовано у відповідях на запитання "Наскільки безпечно Ви почуваєтеся, коли йдете у сутінках районом, у якому мешкаєте?".

"У повній безпеці почуваються 46% датчан, 36% шведів і лише 15% громадян України. Напевно, у країнах ЄС випадки пограбувань і насильства більшою мірою характерні не для районів масового проживання громадян. Натомість в Україні безпека є вищою у публічних місцях, ніж у "спальних районах", - резюмував він.

Інститут Соціології проводив дослідження "Україна-Європа" в рамках загальноєвропейського моніторингового проекту "Європейське соціальне дослідження" (ESS), в якому брали участь 24 держави ЄС та Україна.

В Україні опитування проводилось у березні-квітні 2005 року за участю 2000 респондентів.powered by lun.ua
Головне на Українській правді