60% випускників подумують дати хабар, щоб вступити до вузу

Середа, 20 червня 2007, 15:55

В Україні близько 40% старшокласників готові дати хабар, щоб вступити до вузу, ще 20 % роздумують над тим - робити це чи ні.

Про це йдеться в аналітичній доповіді "Про стан корупції в освіті України", що був представлений у середу польською неурядовою організацією "Форум - Інтеграція - Демократія - Європа" разом з центром прикладної політики "Стратогема".

Для складання даної доповіді проводилося опитування експертів (58 осіб), що в основному працюють у гуманітарній сфері - є викладачами різних (як державних, так і приватних) вузів.

Директор центру прикладної політики "Стратогема" Юрій Романенко підкреслив, що на сьогоднішній день в Україні система освіти від верху до низу пронизана авторитарним характером.

За його словами, на сьогоднішній день сума хабарів у сфері освіти складає $300 млн.

Зокрема, щоб вступити на контрактну форму навчання в Київський інститут міжнародних відносин, необхідно заплатити близько 10 тис. доларів.

На думку більшості експертів (65%), основним мотивом для дачі хабара є бажання одержати вищу освіту. Причиною, по якій викладачі або посадові особи вузів хабарничають, на думку експертів, є низька зарплата працівників освіти.

У той же час тільки 10% опитаних експертів вважають, що зовнішнє тестування випускників дозволить уникнути хабарництва в системі освіти.

На думку експертів, щоб вийти з цієї ситуації необхідно, зокрема, підвищити зарплату викладачам і вчителям, розробити і впровадити дієву систему кримінальної відповідальності за хабарництво, при цьому тільки за одержання, але і за дачу хабарів, залучати до роботи з корупцією медіа-ресурси, запроваджувати різні антикорупційні програми, проводити широкомасштабні інформаційно-освітні кампанії.

"Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua
Головне на Українській правді