З життя біло-блакитної еліти: маєток Андрія Клюєва

П'ятниця, 3 серпня 2007, 17:28
Житлові умови віце-прем'єра уряду Януковича Андрія Клюєва відповідають його образу. Він – чи не найзакритіший урядовець, який не дає інтерв’ю і рідко усміхається. Його будинок – за триметровим парканом в сосновому лісі, куди крізь гілки не часто пробиває сонце.

Маєток Клюєва, якщо уявити, що це не Україна, а Британія, відповідав би помешканню віконта чи графа в десятому поколінні, де для гармонійності образу не вистачає мажордома.

Житло донецького віце-прем'єра – класом на порядок вище порівняно з тим, що "Українська правда" бачила, проводячи свої попередні розслідування в Конча-Заспі та Нових Безрадичах.

Хутір Рудики – це кілька кілометрів далі за Козином, де майже всі сільські хати поступилися своїм місцем маєткам.

Землі Клюєва – це не "нарізка" ділянок біля річки, як це часто буває серед нашої еліти, що мешкає на дамбі за Києвом.

У Клюєва просто частина соснового лісу, обнесена парканом з каміння. Потрапити на "присадибну ділянку" заступника Януковича можна щонайменше через три в'їзди.

Щоб уявити масштаби, слід сказати, що цією територією спокійно можуть пересуватися автомобілі – свідками чого ми і були.

За інформацією "Української правди", Клюєв має 17 гектарів землі. Там є не тільки дитяча площадка, але і своє... футбольне поле.

Про те, що житло Клюєва являє собою щось неймовірне, "Українська правда" чула від багатьох політиків.

Окремо наголошують, що просто паркан Клюєва є унікальним об’єктом.

Досить авторитетні депутати цілком серйозно стверджують, що внутрішня частина огорожі викладена з напівдорогоцінного каміння.

За їх словами, тільки вартість паркану склала 2,8 мільйона доларів.

З іншого боку, один з членів Партії регіонів розповів, що для будівництва гранітної фортеці Клюєв залучив своє підприємство, яке займається обробкою каміння.

Сам по собі паркан Клюєва є чимсь грандіозним
Один з трьох в'їздів
Землі Клюєва мають навіть свої пагорби

За оцінкою одного з засновників комплексу "Золоті ворота", який також спеціалізується на котеджах, будинок Клюєва коштує 25 мільйонів доларів.

Судячи з фото, загальна площа палацу цілком може сягати 800-1000 квадратних метрів.

Будинок номер один
Благородна червона цегла

Крім основного будинку, на території віце-прем'єра було зведено ще один, призначення якого наочним способом визначити складно.

Будинок номер два
Можливо, це господарський блок?
Обслуговування такого господарства вимагатиме десятки людей прислуги

За нинішніми цінами, тільки земля Клюєва коштує близько 20-25 мільйонів доларів. У Козинській сільраді, до якої приписано Рудики, не змогли повідомити про те, як частина лісу опинилася у власності урядовця. Джерела в оточенні Клюєва розповідають, що начебто він купив землі на вторинному ринку, однак достеменної інформації про це немає.

В парку Клюєва є скульптури...
та дитячий майданчик

Саме по собі проживання в такій зоні супроводжується масою клопотів. Зокрема, щоб ініціювати будівництво, треба довести, що землі більше не придатні для перебування в статусі "лісу", а чагарники сягнули своєї критичної кількості. Крім того, за вирубку кожного дерева треба сплачувати матеріальну компенсацію.

Футбольне поле всередині маєтку Клюєва
На землях Клюєва є справжнє перехрестя доріг

Ми звернулися безпосередньо до віце-прем'єра із запитом про те, коли і як він придбав або взяв у оренду ці території.

Також ми попросили надати його декларацію про доходи, публікувати яку в засобах масової інформації вимагає закон про боротьбу з корупцією.

Зазвичай вони це роблять через газету "Урядовий кур’єр", однак декларація Клюєва, як, до речі, і Януковича за 2006 рік, не була оприлюднена.

Прес-секретар Клюєва заявила, що її шеф здав свій фінансовий звіт до податкової адміністрації, однак "Українська правда" його не отримає, оскільки "ніде не сказано, що він сам її повинен публікувати".

За парканом - територія Клюєва

Особисто Клюєв, коли зустрів журналіста "Української правди" після одного з засідань Кабміну, також відмовився надавати документ. "Декларація – це моя особиста справа", - сказав він.

Звичайне життя починається за кілька сот метрів від маєтку

Ніхто не ставить під сумнів, що Клюєв перед обранням до парламенту був бізнесменом, однак прозвітувати перед громадськістю про свої статки – це не примха, а його обов’язок.

По-сусідству з Андрієм Клюєвим живе пролетарська птиця

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама:
Головне на Українській правді