Україні радять одразу після виборів "переписати" населення

Четвер, 27 вересня 2007, 10:22

Щоб мати достовірні списки виборців, які на разі мають низьку якість, Україна має одразу після виборів провести перепис населення.

Про це в інтерв’ю "Німецькій хвилі" заявив представник міжнародної організації "За справедливі вибори" Венцеслав Відінскі-Райлеску.

Він зазначив, що для вирішення проблем з виборчими списками українським посадовцям бракує політичної волі, оскільки на цьому можна вдало спекулювати.

Відінскі-Райлеску переконаний, що не зважаючи на те, що українці активно перевіряли свої прізвища у виборчих списках, багато людей через технічні помилки не зможуть проголосувати 30 вересня.

Він констатує, що влада не надто переймається цим, хоча політики гучно звинувачують один одного у фальсифікаціях.

"Якщо вони хочуть, щоб на наступних виборах було все нормально, треба робити перепис населення і зробити точний звіт про рух людей – хто помер, хто поїхав за кордон, хто повернувся. А поки такої точної системи немає. І чиновники не працюють над цією проблемою", - наголосив експерт.

За його словами, зараз Україні надзвичайно потрібен електронний реєстр виборців, який можна створювати лише на основі оновлених даних після перепису.

Але поки що, зауважив Відінскі-Райлеску, українські можновладці лише заробляють на цій темі політичні дивіденди.

Як відомо, у середу, 26 вересня, українські громадяни мали останню можливість оскаржити неточності у списках виборців та внести до них зміни.

Дільничні виборчі комісії затвердили всі поправки та до кінця дня четверга мають передати їх до окружкомів, зазначає радіо.
powered by lun.ua
Головне на Українській правді