Чому Схід не може визнати УПА

П'ятниця, 19 жовтня 2007, 12:49
Дикие салоеды =)) Что ж эти патриоты лица то прячут. Страна должна знать своих героев.
(з російських форумів, де обговорюються фото з Маршу УПА)

Марш 14 жовтня залишив по собі двояке відчуття. Багато з моїх друзів, адекватних і освічених, корінних киян і приїжджих, були на Марші. Гасло підтримки УПА здобуває все більше прихильників, після десятиліть комуністичної пропаганди розпадаються старі міфи.

Все ж, друге враження перебило собою перше. Попереду в колоні - люди, які поєднують вишиванку і "Хайль!". 20 маргінальних пацанят задали настрій і тон цілому заходові.

Ті, хто беруть собі нацистську символіку і нацистські вітання, хворі на комплекс меншовартості - бо поклоняються тим, хто хотів їх винищити, вважав їх за тварин, хто розстрілював їхніх дідів і палив їхні хати.

Це – люмпени, люди без пам'яті.

Отже, кому вигідні ці укрнаці, і хто пустив їх до маршу УПА?

Кому вигідно?

Наслідок маніфестації - "розкішна картинка" - в першу чергу, для України, в другу - для Європи і світу. "Рейтер" і "Франс Пресс", а за ними і все світове телебачення поширює на весь світ образ України: спочатку Ющенко нагороджує командира УПА державною нагородою, а потім неонацисти браво марширують центральними київськими вулицями поруч з ветеранами-упівцями.

Перш за все, такий образ "націоналістів" вигідний саме новій путінській Росії.

"Нацисти-салоїди, що тирять газ", смішні і жалюгідні злодійкуваті вороги - це те, на фоні чого можна будувати "Велику Росію" - і "велику російську націю" теж. І пам'ятаймо - це може бути потенційною індульгенцією на "наведення порядку" в колонії, що відбилася від рук.

В другу чергу, це вигідно антипомаранчевим силам. Таким чином, "противнику" можна причепити образ політичних "геїв і лесбіянок" - і нехай виправдовується. Можна будувати "антифашистські фронти", закликаючи престарілий і не дуже електорат на "священний бій з фашистською ордою".

Стратегія "Ющенко-нацист" - одна з основних для розколу України. І десяток-другий неонацистських придурків - додатковий спосіб реалізувати цей план.

То ж, якщо у Андрійовича є хоча б рудиментарні залишки інстинкту політичного самозбереження - він повинен би був видати додатковий указ про посилення відповідальності за нацистську пропаганду.

В третю чергу, це вигідно самим неонацистам. Їх - кількадесят, максимум - кількасот людей на цілу Україну. І те, що їм дають можливість очолити колону і поторгувати своїми фейсами у всіх новинах - ганебно. Прапор Едуарда Коваленка підхопили тепер вже інші провокатори. Невже нікого не навчила "Україна без Кучми" і Помаранчева революція?

Таке попустительство може мати набагато глибші наслідки. Прирівняти УПА до нацистів - стратегічна мета ворогів України. Тоді "нацизмом" легко називати і патріотизм, і українську мову.

Більше того, це - розкішний аргумент для того, щоб люди відрікалися від свого українства - "я з гітлерівцями справи мати не хочу". Очікуваний результат: "за УПА - значить, нацист".

Хто винен?

Похід неонацистів у спільній колоні з упівцями - ганьба: з таким самим успіхом тут могли б марширувати молоді чекісти. І ті, і ті вбивали українців, і повстанців серед них - теж.

Те, що цій ганьбі не запобігли організатори - "Свобода", УНА-УНСО, КУН - на їхній совісті.

Це вони не вигнали провокаторів-неонацистів з УНТП і "патріота України" з колони, не пообламували "хайляті" руки, не позривали і не потоптали нацюкаті прапори і шеврони. Цим вони справді розколюють Україну. Це їм упівці мають "подякувати" за те, що їх і надалі вважають нацистами.

Те, що від святкувань річниці УПА ухилилися так звані націонал-демократи (УНР, НРУ, УРП та інші) свідчить про лінь їхніх лідерів і фактичну смерть цих структур. Це - і їхня ганьба.

Ще одна людина, яка допустила цю ганьбу - Віктор Ющенко.

Загальнонаціональну справу не можна віддавати на відкуп маргіналам. Держава, а не група маргінальних партій і юних нацистів має проводити таку акцію. Він і лідери "помаранчевого табору" – Юля Тимошенко, Луценко, Кириленко – повинні були очолити багатотисячну маніфестацію, наприклад, за примирення всіх українців.

Насамкінець

Трагедією упівців є те, що їх реабілітацію підняли на прапор маргінальні, крайні сили. Особисто я - гарячий прихильник визнання УПА і закінчення громадянської війни між українцями. Але іти в колоні поруч з "хайляючими" - огидно і ганебно.

Поки самі "націоналісти" не перестануть якшатися з нео-нацистськими середовищами - їх не сприйматимуть ті, хто не сприймає нацизм. То ж нехай визначаються - або закінчують з нацизмом, або ідуть разом з ним на смітник історії.

Держава повинна перестати бути страусом. Нацистські символи і неонацистська пропаганда повинні бути кримінально караними - відповідно до українського законодавства.

В майбутньому 14 жовтня замінить собою 23 лютого, стане державним святом і отримає державну підтримку, знайде своє місце в календарі кожного українця.

Але поки організатори "маршів" дозволяють робити з себе нацистське посміховисько - користі з маніфестацій, нагород і указів не буде ніякої.

Нормальні люди з Донецька, Дніпропетровська і Севастополя ніколи не примиряться з "хайлем" у вишиванці.

Остап Кривдик, політолог, активіст

powered by lun.ua
Головне на Українській правді