Європарламент погодився на "спрощення" для України

1 перегляд
www.ПРАВДА.com.ua
Вівторок, 13 листопада 2007, 13:10

Європарламент дав згоду на набуття чинності угод про спрощення візового режиму і реадмісії з Україною.

Відповідні проекти доповідей Барбари Кудрицької (група народних партій, Польща) були підтримані на засіданні Європарламенту в Страсбурзі у вівторок.

За проект доповіді про надання згоди на набуття чинності угоди про спрощення візового режиму проголосували 539 депутатів, проти - 36, утрималися – 12, повідомляє "Обком" з посиланням на УНІАН.

Проект доповіді про набуття чинності угоди про реадмісію був підтриманий більшістю голосів (голосування проводилася шляхом підняття рук).

3 жовтня Комітет з питань громадянських свобод, юстиції і внутрішніх справ Європарламенту, а 11 вересня Комітет з питань іноземних справ підтримали угоди про спрощення візового режиму і реадмісію з Україною.

Обидві угоди були підписані 18 червня в Люксембурзі, парафовані – 27 жовтня 2006 року в Хельсінкі під час самміту Україна-ЄС.

ЄС вимагає від України до набуття чинності угод скасувати візи для громадян Румунії і Болгарії з метою встановлення однакового ставлення до всіх громадян країн-членів ЄС.

Угода про полегшення візового режиму передбачає фіксовану ціну візового збору в 35 євро, надання безкоштовних віз певним категоріям громадян, зокрема, студентам, журналістам, близьким родичам тощо.

За новою угодою консул, у випадку відмови в оформленні візи, повинен пояснити громадянину причини цього.

Дія угоди не поширюватиметься на Данію, Ірландію і Великобританію.

Угода про реадмісію встановлює чіткі критерії коли і як повертати осіб, які незаконно проживають на території країн-членів ЄС і України. Ці зобов'язання стосуються як громадян України і країн-членів ЄС, так і осіб без громадянства.

Положення угоди про реадмісію громадян третіх країн і осіб без громадянства набувають чинності через 2 роки перехідного періоду. Угода не діятиме на території Данії.

Міністерство закордонних справ України сподівається, що Верховна Рада в найкоротший термін зможе зібратися на засідання і ратифікувати угоди про спрощення візового режиму між Україною і ЄС і реадмісію.

Як повідомив керівник прес-служби МЗС Андрій Дещиця у вівторок, МЗС уже підготувало усі необхідні документи для цього, передає Ліга.

Як відомо, підтримані угоди набудуть чинності лише після ратифікації їх українським парламентом.powered by lun.ua
Пилорами, контрабанда, зниклий аеродром. Чим живе мала батьківщина прем'єра Гончарука
"Формула Зеленського", санкції, шлях до НАТО та Донбас: велике інтерв'ю міністра Пристайка
Хто такі поліамори: хаотичний секс чи кохання за згодою?
Україна Зеленського. Від "гасіння пожеж" до "перезавантаження країни"
Усі публікації