Європарламент погодився на "спрощення" для України
Європарламент дав згоду на набуття чинності угод про спрощення візового режиму і реадмісії з Україною.
Відповідні проекти доповідей Барбари Кудрицької (група народних партій, Польща) були підтримані на засіданні Європарламенту в Страсбурзі у вівторок.
За проект доповіді про надання згоди на набуття чинності угоди про спрощення візового режиму проголосували 539 депутатів, проти - 36, утрималися – 12, повідомляє "Обком" з посиланням на УНІАН.
Проект доповіді про набуття чинності угоди про реадмісію був підтриманий більшістю голосів (голосування проводилася шляхом підняття рук).
3 жовтня Комітет з питань громадянських свобод, юстиції і внутрішніх справ Європарламенту, а 11 вересня Комітет з питань іноземних справ підтримали угоди про спрощення візового режиму і реадмісію з Україною.
Обидві угоди були підписані 18 червня в Люксембурзі, парафовані – 27 жовтня 2006 року в Хельсінкі під час самміту Україна-ЄС.
ЄС вимагає від України до набуття чинності угод скасувати візи для громадян Румунії і Болгарії з метою встановлення однакового ставлення до всіх громадян країн-членів ЄС.
Угода про полегшення візового режиму передбачає фіксовану ціну візового збору в 35 євро, надання безкоштовних віз певним категоріям громадян, зокрема, студентам, журналістам, близьким родичам тощо.
За новою угодою консул, у випадку відмови в оформленні візи, повинен пояснити громадянину причини цього.
Дія угоди не поширюватиметься на Данію, Ірландію і Великобританію.
Угода про реадмісію встановлює чіткі критерії коли і як повертати осіб, які незаконно проживають на території країн-членів ЄС і України. Ці зобов'язання стосуються як громадян України і країн-членів ЄС, так і осіб без громадянства.
Положення угоди про реадмісію громадян третіх країн і осіб без громадянства набувають чинності через 2 роки перехідного періоду. Угода не діятиме на території Данії.
Міністерство закордонних справ України сподівається, що Верховна Рада в найкоротший термін зможе зібратися на засідання і ратифікувати угоди про спрощення візового режиму між Україною і ЄС і реадмісію.
Як повідомив керівник прес-служби МЗС Андрій Дещиця у вівторок, МЗС уже підготувало усі необхідні документи для цього, передає Ліга.
Як відомо, підтримані угоди набудуть чинності лише після ратифікації їх українським парламентом.