Хто забезпечуватиме зростання ВВП та реформи?

3 перегляди
15
Сергій Терепищий, для УП
Четвер, 28 лютого 2008, 14:17

Українські політики, здається, свідомо відволікають увагу українського суспільства від дійсно нагальних проблем, що може зрештою вилитися в широкомасштабну катастрофу.

Нині Україна є одним із донорів розвинених країн світу, що постачає закордон висококласних талановитих спеціалістів, вчених, митців, спортсменів. Якщо цього не зупинити – Україна перетвориться на духовну та інтелектуальну пустелю.

"Першочерговими" для держави Україна є вступ чи не вступ до НАТО, Європейського Союзу, зростання ВВП, політична реформа, судова реформа, боротьба з корупцією, побудова громадянського суспільства та інші вкрай важливі питання. Не применшуючи значення цих проблем, автор має серйозне "але".

Цікаво, хто все це буде здійснювати? Чи варто ж думати, що достатньо ухвалити відповідні закони, видати укази - і все стане на свої місця? Хто забезпечуватиме зростання ВВП, реформи, хто розбудовуватиме громадянське суспільство?

Відповідь – реальні люди з їх рівнем освіти, творчим потенціалом, здатністю або не здатністю до певної діяльності. Тут варто згадати відомий, перевірений часом, вислів: "кадри вирішують все".

Проблема обдарованої молоді лежить в одній площині з проблемою виживання України як незалежної держави. Серед безлічі факторів національної безпеки, забуваємо найголовніше – інтелектуальну безпеку.

Для вирішення стратегічних завдань української держави за правило запрошують фахівців із закордону, тоді як вітчизняна обдарована молодь щодня емігрує з України.

Невже здібна молода людина має емігрувати з України, здобути за кордоном освіту та набути досвіду, стати "експертом", і через багато років приїхати "рятувати" Україну?

Відповідь – так. Опитування 2000 здібних молодих людей проведене Союзом обдарованої молоді в усіх регіонах України показує, що 62% респондентів зорієнтовані на навчання за кордоном з подальшим працевлаштуванням та отриманням іноземного громадянства.

Це одна із найкрасномовніших оцінок роботи держави загалом, і у сфері підтримки обдарованої молоді, зокрема. Молодь не бачить своїх перспектив в Україні.

В Україні, начебто, розуміють загрозу від невпинної еміграції молодих вчених, митців, спортсменів. Проте активних заходів щодо зміни даної тенденції не спостерігається. Приміром, в програмі уряду "Український прорив" обдаровану молодь "засунули" в позашкільну освіту...

Натомість при мовчазній згоді влади в Україні розширюють свої мережі так звані "мисливці за душами" – різноманітні новітні релігійні організації, секти. З іншого боку, молодь активно заохочують брати участь у різноманітних стажуваннях, навчальних програмах за кордоном.

Одним із дієвих кроків з боку держави мала стати реалізація Державної цільової програми роботи з обдарованою молоддю на 2007-2010 роки (Постанова КМУ № 1016 від 8 серпня 2007). Мала стати, але не стала…

Узгодження програми тривало більше року. Більшість пропозицій Союзу обдарованої молоді була відхилена Міністерством фінансів. Утім, навіть в урізаному вигляді Програма могла стати ефективним інструментом підтримки молодих талантів.

Строк дії попередньої Програми завершився у 2005 році. Концепція Державної цільової програми роботи з обдарованою молоддю була розроблена на 2006-2010 роки. Але сама Програма ухвалена вже у 2007 році. Тобто 2 роки (2006, 2007) фінансування було відсутнє. І нині у бюджеті не передбачені гроші на фінансування програмних заходів.

Постає питання – навіщо було витрачати ресурси на розробку документу? Невже можливий український прорив без обдарованої молоді? Хто ж буде його здійснювати? Напевно, пенсіонери, яким повертають вклади в Ощадбанку.

Автор поважає пенсіонерів, їх звитяжну працю в минулому. Але хто буде творити потужну конкурентоспроможну Україну тепер?

Сергій Терепищий, для УП

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 193.108.51.---demagog..
Обдаровані люди не потрібні. Тупими людьми простіше керувати. Дешевше проводити виборчі кампанії.
IP: 192.168.0.---mavit..
Такі дискусії на тему обдарованості зав'язані ось на що - хто хоче як-небуть собі дожити до смерті, відправити дітей та онуків на Захід "нормально жити", якось утилізувати тягар пострадянської незалежності, а можливо і нажитися на ньому - тому глибоко пофіг проблема підтримки обдарованих!
Подивіться на приклад іншого ставлення до цієї проблеми у США, ЄС, Ізраїлі ...
Проблему можна "втопити" в корупції, а можна підійти з відповідальністю до майбутнього!
IP: 213.159.231.---ILazar..
Уже на примере Киева можем наблюдать эту "обдаровану молодь"в действии,никак не нажрутся всего и сразу.
IP: 217.66.97.---Смарта..
Надо оставить в покое гос.программы для "молодьожі". Так как у нас вся "молодеж" - это Андрюха и Виталина Ющенко, младший Янык, Олесь Довгый и тому подобная компашка из деток чинуш .
Нормальным людям приходится расчитывать только на себя.

Бабки из бюджета должны идти на пенсии и ЗП бюджетчикам и больше никуда.
Государству надо создавать такие условия, чтобы сюда приходил настоящий инвестор, который даст налоги в бюджет для пенсионеров и даст нормальную ЗП для наших работающих граждан.
IP: 77.239.179.---кро..
.
Здається. автор хоче грошей.
На "роботу з обдарованою молоддю"

І, коли держава дасть цю дещицю, то "на Марсе станут яблоні цвести"
.
Усі коментарі
Леонід Ємець: Посидіти в тюрмі – без яхт і ресторанів – це для депутатів аргумент
Топ-менеджер General Electric. Про плани в Україні, локалізацію та співпрацю в енергетиці
"Дитячу порнографію треба блокувати? Те саме – з російською пропагандою в інтернеті"
Нові правила для імпортних авто. Що Рада пропонує зробити з "євробляхами"
Усі публікації