З життя біло-блакитної еліти: маєток Олександра Кузьмука

Четвер, 10 квітня 2008, 14:13
В Україні не існує корупції, так само як в Радянському Союзу не існувало сексу. За всі ці роки жоден високий посадовець не сів у тюрму за корупційні діяння, жоден не був звільнений через очевидну невідповідність свого способу життя легальним доходам. При цьому політики змагаються, хто сильніше порве сорочку на грудях, доводячи свою любов до народу, перетворюючи все це на театр абсурду.

Щоб показати, чим живуть можновладці, дев'ять місяців тому і була започаткована серія "Української правди" про умови життя вітчизняної еліти. Не віддаючи перевагу жодній політичній силі, ми писали про соратників і Ющенка, і Тимошенко, і Януковича.

Новий герой "Української правди" про непрості будні можновладців – бравий генерал української армії Олександр Кузьмук.

Маєток Кузьмука ми розшукали у традиційному місці поселення українських "господарів життя" – на дамбі в Конча-Заспі.

Маєток Кузьмука заховався за деревами

Якщо їхати по дамбі, то будинок колишнього міністра оборони розташований за окремим бетонним парканом, яким обнесено невелике котеджне містечко, назване Олександрівка.

З дамби будинок Кузьмука майже неможливо розгледіти за деревами. Однак нам вдалося зайти з тилу, де краєвид – як на долоні.

Однак все дуже добре видно, якщо піти в обхід

Попри мужланство, притаманне Кузьмуку, його маєток виглядає доволі вишукано і навіть розкішно – при візуальному огляді в будинку можна нарахувати чотири поверхи. За словами очевидців, є в Кузьмука і охайний сад, і басейн, і свій окремий причал на Козинці.

Але найголовніше, що звертає на себе увагу – це невідповідність власного будинку і грошового забезпечення посад, на яких працював Кузьмук протягом свого життя.

Коли Кузьмука призначили віце-прем'єром до Януковича, була розповсюджена його біографія. І, поряд з чисельними граматичними помилками, там перераховано його кар’єрний шлях.

Отже, протягом всього життя випускник академії бронетанкових військ перебував на службі в Збройних силах – спочатку Радянського Союзу, а потім України.

Дружина Кузьмука там зазначена як людина, що "тимчасово не працює", а сестра – як інженер. В одному з інтерв’ю Кузьмук також розповів, що його син – військовий лікар.

І жодного натяку на заняття бізнесом кимсь із родичів двічі міністра оборони.

У старій декларації про доходи Кузьмука сказано, що площа його "дачного будинку" становить 520 квадратних метрів, а також він є власником 11 соток землі.

У Кузьмука були заявлені цінні папери на 1 мільйон 600 тисяч гривень і 85 тисяч гривень у банку. Дружина Кузьмука тримала на рахунку 763 тисячі гривень. Це якимсь аномальним чином співвідноситься з мізерними заробітками, які були всі ці роки в українській армії.

"Українська правда" наполегливо зверталася до Кузьмука за коментарем, які доходи дозволили йому стати власником такого будинку.

З автобіографії Кузьмука прямо випливає, що він ніколи не займався комерцією, був сумлінним військовим і не мав грошей на подібний спосіб життя.

На запит, який нами було направлено до Кузьмука два тижні тому, ми нарешті отримали хоч якусь реакцію. Точніше, жодної інформації по-суті нам повідомлено не було.

"Олександр Іванович не буде відповідати на запитання, поставлені до нього "Українською правдою", - передала секретарка Кузьмука.

Якщо Кузьмук все-таки передумає, "Українська правда" відкрита до оприлюднення позиції стосовно джерел доходів генерала.powered by lun.ua
Головне на Українській правді