Десять запитань до президента Віктора Ющенка з нагоди його державного візиту до Канади 25-28 травня

П'ятниця, 23 травня 2008, 15:12

1. Чи усвідомлюєте Ви причини того, чому Ви більше не користуєтеся такою ж потужною суспільною підтримкою як під час Помаранчевої революції, оскільки, згідно з опитуваннями, за останні два роки ця підтримка не піднімалася вище 10%?

2. Чи справді Ви ще вірите в те (і якщо так, то на якій підставі), що у Вас є шанс вдруге переобратися на посаду президента?

3. Чому українці, в тому числі виборці, які голосували за Вас у 2004 році, настільки розчаровані Вашим правлінням?

4. На яких конституційних, правових та моральних підставах Ви та глава Вашого "технічного апарату" дали більше 800 доручень уряду Тимошенко, тоді як уряду Януковича Ви дали всього 200 доручень?

5. На яких конституційних, правових та моральних підставах бюрократ – керівник вашого "технічного апарату" - має змогу поводитися як віце-президент і щоденно давати доручення, коментувати та нападати на прем’єр-міністра, її уряд та Блок Юлії Тимошенко?

6. Скажіть, будь-ласка, чому громадяни України, міжнародні організації (наприклад, такі як Рада Європи) та уряди західних держав скаржаться на відсутність прогресу у боротьбі з корупцією?

7. Чому ви продовжуєте захищати РосУкрЕнерго – найбільш корумповану в Європі структуру з відмивання "брудних" грошей - та підтримувати корумпованого київського мepа Черновецького?

8. Чому Ви використовуєте соціалістичні аргументи для блокування приватизації, яка проводиться урядом? Чому ви підтримували приватизацію Одеського припортового заводу при уряді Януковича у 2007 році і змінили своє ставлення при уряді Тимошенко?

9. Чому Ви не виконали свою обіцянку, дану на президентських виборах 2004 року, обкласти олігархів одноразовою податковою доплатою та використати частину цих коштів для компенсації втрачених громадянами України заощаджень Ощадбанку СРСР?

10. Чому Ви ніяк не можете усвідомити того, що Ваша непродумана внутрішня політика, зокрема Ваша друга спроба змістити уряд Тимошенко, заважає Україні отримати План дій щодо членства в НАТО і дає підстави Європейському Союзу не змінювати свого негативного ставлення щодо надання Україні перспектив повноправного членства?

Тарас Кузьо, науковий співробітник і колишній професор Інституту європейських, російських та євразійських досліджень в Університеті Джорджа Вашингтона, старший науковий співробітник Кафедри українських студій у Торонтонському Університеті

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама:
Головне на Українській правді