Янукович у Греції. Туризм за державні кошти

Середа, 9 червня 2010, 18:50

Економічна криза в Україні не завадила Віктору Януковичу провести вихідні на широку ногу за гроші платників податків.

У неділю о 8 годині ранку Віктор Янукович, супроводжуючі його особи та журналісти вирушили на Балканський півострів.

Формально це називалося "робочий візит до Греції".

Однак "Українській правді" вдалося отримати докази, що протягом двох днів Янукович провів лише одну офіційну зустріч - з президентом Греції Каролосом Папульясом.

У розпорядження редакції потрапила програма візиту, підготовлена управлінням державного протоколу і церемоніалу адміністрації президента.

Отже, у туристичній подорожі до Греції Януковича супроводжували 40 осіб.

Серед них глава адміністрації Льовочкін, керівник протоколу Ладний, заступник глави адміністрації Васильєв, міністр закордонних справ Грищенко, глава СБУ Хорошковський, троє співробітників протоколу, сім (!) працівників прес-служби, особистий лікар Януковича, троє співробітників ДУС. Особливо вражає уяву кількість сторожів спокою vip-персон: десятеро (!!!) охоронців Януковича на борту плюс  ще двоє охоронців у передовій групі, а також охоронці глави адміністрації президента і міністра закордонних справ.

 
 
 

Переговори президентів України та Греції тривали аж тридцять хвилин. Інші високопосадовці знадобилися взагалі лише на п'ять хвилин після зустрічі, щоб Янукович їх представив президенту Греції.

Вже о 12:05 в неділю Янукович був вільний від роботи. Офіційна частина його візиту в Грецію, що складалася рівно з однією зустрічі, закінчилася. І почався туризм за рахунок платників податків.

Отже, після побачення з грецьким президентом Янукович відправився прямо до аеропорту Афін, звідки він полетів у Салонік для відвідин гори Афон.

На Афоні Янукович провів майже добу. Всі члени державної делегації - понад сорок осіб! - коштом державного бюджету ночували в Греції.

Жодної задачі державного значення Янукович на Афоні не вирішував, а займався своїм приватним життям.

 
 
 
 Схема кортежу на додачу. Українська делегація в Греції розмістилася в дев'яти машинах і автобусах

Янукович має знати Афон, як свої п'ять пальців, бо бував тут напередодні виборів-2004 та під час останньої передвиборчої кампанії. В жовтні 2009-го старці з Афонського монастиря подарували тоді ще кандидатові в президенти чорний браслет-оберіг, який він обіцяв не знімати все життя.

Поїздка до Греції завершилася ввечері 7 червня, тобто через півтора дні після прильоту. О 18:30 понеділка Янукович відбув на саміт до Туреччини.

Президент без повноважень

Зустріч з президентом Греції була організована як прикриття для візиту Януковича на Афон.

Справа в тому, що Греція - це парламентська республіка. І вся повнота влади належить прем'єр-міністру, якому зараз не до гостей - Греція вражена економічною кризою не менше, ніж Україна.

Згідно із Конституцією Греції, тамтешній президент є лише регулятором державного устрою і має вкрай обмежені повноваження.

Жоден акт президента недійсний без контрасигнації, тобто підпису профільного міністра, крім актів про призначення прем'єра, повернення на повторний розгляд законопроектів та розпуску парламенту. Але і тут президент лише формалізує ухвалені без нього рішення.

При цьому, як стало відомо "Українській правді", під час підготовки візиту Януковича українська сторона навіть не намагалася домовитись про зустріч із людиною, яка реально керує державою - прем'єром Георгіосом Папандреу.

Уявлення про вагу президента Греції дає така красномовна деталь - коли "Українська правда" спробувала дізнатися про подробиці візиту Януковича, то з'ясувалося, що ні сайт грецького президента, ні електронна пошта в офісі глави грецької держави не функціонували. Ресурси запрацювали лише в середу.

А в апараті прем'єр-міністра Греції, куди також зверталася "Українська правда", навіть не могли надати е-mail прес-служби президента.

Туризм за державні гроші

Зв'язавшись телефоном з прес-службою грецького президента, "Українська правда" дізналася, що ініціатором побачення з ним виступив Янукович.

"Ми можемо підтвердити, що прохання про зустріч було саме з боку українського керівника... Це була просто зустріч з президентом", - сказав співробітник прес-служби президента Греції.

А в грецькому посольстві в Україні взагалі заявили, що поїздка Януковича навіть не була робочим візитом. "Це просто був візит ввічливості. Ми ж дві дружні країни", - зазначив грецький дипломат.

 Янукович виходить від грецького президента. Фото прес-служби президента України

Щоб прояснити ситуацію, "Українська правда" звернулася по коментар до речника глави держави Ганни Герман, Однак вперше за весь час президентства Януковича вона вирішила уникнути відповіді на питання.

"Я там не була. Я завжди пояснюю те, що знаю, а цього я не знаю. Я коментую тільки ті речі, про які мені відомо. Є протокол, до них і звертайтеся, або до членів делегації", - зазначила вона.

Керівник прес-служби президента Денис Іванеско також відмовився давати відповідь про доцільність дводенного візиту до Греції заради однієї зустрічі з грецьким президентом.

"Вся інформація є на сайті президента", - коротко відповів він.

Але остаточного абсурду ситуація набула тоді, коли Міністерство закордонних справ України оголосило єдину домовленість за підсумками зустрічі двох президентів. Вона полягає в тому, що Янукович... незабаром ще раз відвідає Грецію. З офіційним візитом.

Цікаво, скільки би залишилося цілих вікон у державних резиденціях, якби греки дізналися, що їхній лідер з півсотнею чиновників на додачу присвячує закордонне відрядження приватному життю. За кошти державного бюджету.powered by lun.ua
Головне на Українській правді