Вчителька йоги з Кіпру знову рятує Євро-2012

Середа, 22 лютого 2012, 12:40

Якщо Віктор Янукович вирішить по завершенні Євро-2012 нагородити осіб, які зробили видатний внесок у реалізацію цього свята мільйонів, то крім Бориса Колеснікова, компанії "Альтком" та інших, він має відзначити і скромну вчительку йоги з Кіпру Лану Замбу.

Адже саме очолювані нею офшорні компанії будують дороги і аеропорти до Євро-2012 у Донецьку.

Наприкінці минулого року Кабінет міністрів ухвалив постанову, за якою ще одна офшорна компанія, очолювана пані Замбою, постачатиме так звані "рукави" для донецького аеропорту.

12 грудня 2011 року Кабмін вніс зміни до переліку товарів, які ввозяться без мита під Євро-2012.

Слід відзначити, що жодного разу затвердження подібних списків не обходилося без скандалу. Восени бютівець Сергій Терьохін заявив, що "під егідою" Євро-2012 від мита і ПДВ звільняються дві третини від загального числа товарів, які традиційно імпортуються до України. За словами депутата, в список потрапила навіть бичача сперма.

У грудні під дію постанови потрапили телескопічні трапи для аеропортів, освітлювальне обладнання для злітних смуг, паливозаправники, сміттє- і снігоприбиральна техніка, обладнання для очищення вогнів злітно-посадкової смуги.

Поставити ці товари мають 4 компанії:

- "AKMT Export GmbH" (Німеччина),

- "IDMAN LOGISTIC SERVICE KFT" (Угорщина),

- "VERSKOL FINANCE LIMITED" (Великобританія)

- ЗАТ "ІРАМ" (Росія).

Судячи з усього, угоди з усіма компаніями були укладені ще до схвалення "безмитної" постанови Кабміну.

Так, німецький AKMT Export GmbH ще минулого року уклав договір на постачання аеродромної техніки на 14,5 мільйонів євро аеропорту "Львів" та на 2,1 мільйони євро для донецького аеропорту .

Далі, постановою Кабміну від 14 листопада встановлено, що російське ЗАТ "ІРАМ" отримає 1,78 мільйона євро за дві системи метеорологічного обладнання для аеропорту КРАМС-4 для харківського і львівського летовищ.

У свою чергу, угорська компанія IDMAN LOGISTIC SERVICE KFT отримає 14 мільйонів євро за понад 70 комплектів світлосигнального та освітлювального обладнання для аеропортів.

Єдина компанія, інформацію щодо закупівель у якої не вдалося знайти – це "VERSKOL FINANCE LIMITED".

Якщо погуглити, то даних про компанію набереться небагато. Ні про які трапи і згадки немає. Відомо, що прописана вона на Cornwall Buildings 330 Newhall Street Birmingham West Midlands B3 3QR.

Як відомо, установчі документи британських фірм можна легко придбати через Інтернет.

З них стає зрозуміло, що "Verskol Finance Ltd" є звичайною  dormant company (веде діяльність, але не показує доходи) , яка має "потужний капітал" у розмірі двох англійських фунтів – 2 акції по 1 фунту кожна, та п'ятнадцять фунтів у банку.

Слід розуміти, саме стільки коштів треба мати, щоб відповідати вимозі українського урядового Нацагентства з Євро-2012: "позиція компанії на відповідному ринку, забезпеченість компанії виробничими та фінансовими ресурсами".

Але це навіть не найцікавіше. Директорами компанії "Verskol Finance Ltd" є вже добре відома українцям вчителька йоги з Кіпру Лана Замба та TRINITRON INVESTMENTS LIMITED.

Як відомо, і TRINITRON INVESTMENTS LIMITED, і Лана Замба фігурують у схемах власності ТОВ "Шляхове будівництво "Альтком", яке і будувало донецький аеропорт.

TRINITRON INVESTMENTS LIMITED є засновником 2 англійських компаній – Eurobalt Limited та Sorena Export Limited, які є мажоритарними акціонерами ТОВ "Шляхове будівництво "Альтком", яке наразі будує ледь не третину об'єктів до Євро.

Eurobalt Limited та Sorena Export Limited також значаться в Україні як британські фірми. Хоча насправді вони з Белізу, офшорної країни, що донедавна носила назву Британський Гондурас. Теж саме стосується і "Verskol Finance Ltd" .

 Збільшити документи

Минулого року кіпріотка Лана Замбе зізналася, що є лише фіктивним директором британської компанії "Євробалтлімітед", якій належить пакет акцій донецького підприємства "Альтком".

Про це писав Kyivpost, посилаючись на звіт проекту з розслідування організованої злочинності та корупції.

Жінка очолює студію йоги на Кіпрі, але, за словами її чоловіка, є лише "інструментом, номінальним директором, який фактично нічого не робить для компанії".

 Лана Замба

 

На сайті Федерації йоги Замба значиться як відомий спеціаліст

 

Замба одночасно очолює 23 компанії з Великобританії, за що отримує щомісяця $534 заробітної плати і насправді не має жодних зв'язків з цими фірмами, розповів журналістам її чоловік.

Зважаючи на таку "родословну", зрозуміло, що ніякі телескопічні трапи JetwayJTA3/AT3 "Verskol Finance Ltd" виробляти не може. Зате закрадається підозра, що дана компанія може непогано заробити, завищивши ціну трапів на кордоні з Україною. І жодна копійка з цієї "дельти" не осяде в Україні.

Крім того, можна підозрювати, що ці кошти отримають ті ж люди, які стоять за "Альткомом".

"Українська правда" звернулася до Кабміну з запитом, як визначався список постачальників згаданих товарів, зокрема, чи є вони безпосередніми виробниками.

У відповідь Секретаріат Кабміну заявив, що не володіє запитуваною інформацією, оскільки вона належить до сфери діяльності окремих міністерств.

У Нацагентстві з підготовки до Євро написали ще одну відписку. Там повідомили, що відповідно до вимог чинного законодавства, закупівля товарів і робіт для підготовки до Євро може проводитися в одного учасника.

"Враховуючи вищевикладене, державне підприємство "Дирекція з капітального будівництва Міжнародного аеропорту "Донецьк" та державне підприємство "Дирекція з будівництва об’єктів Євро-2012 у Львові", які є замовниками будівництва об’єктів інфраструктури аеропортів..., відповідно провели закупівлю обладнання та техніки за процедурою в одного учасника, ґрунтуючись на всебічному та детальному аналізі пропозицій компаній-виробників такої техніки", – йдеться у відповіді на запит.

"При здійсненні вибору постачальника до уваги бралися значна кількість показників: був проведений аналіз цінових пропозицій, співвідношення ціна-якість та відповідність конкретним технічним характеристикам, заявки від аеропортів-експлуатантів, наявність світових сертифікатів відповідності обладнання та техніки, авторизацію виробника на продаж та технічне обслуговування у випадку присутності на території СНД та України офіційного представника компанії виробника, позиція компанії на відповідному ринку, забезпеченість компанії виробничими та фінансовими ресурсами, якість обслуговування техніки в після продажний період, досвід та репутація компанії та її власників", – запевнили в Нацагентстві.

Після цього "Українська правда" звернулася зі ще одним запитом до Нацагентства, де просила пояснити, як у список постачальників Євро-2012 потрапила британо-белізька офшорка, чиї насправді трапи вона постачає і скільки вони коштуватимуть бюджету України.

У відповідь голова Нацагентства Володимир Ковалевський повідомив, що компанія Verskol Finance Ltd є лише постачальником зазначеної продукції. Виробник продукції – JBT Aerotech – Jetway systems, США.

Водночас, у Нацагентстві заперечують офшорну природу компанії, посилаючись на те, що згідно з розпорядженням Кабінету міністрів від 23.02. 2011 № 143-р "Про перелік офшорних зон", відсутні підстави щодо кваліфікації компанії як офшорної.

У січні "Альтком" відзвітував про завершення будівництва аеропорту. Фото з сайту компанії

крєвроінрапроект... здійснював фінансування завдань і заходів, передбачених програмою, в тому числі, придбання телескопічних трапів в межах проектно-кошторисної документації,.

Щодо виділення бюджетних коштів на забезпечення виконання постанови Кабінету міністрів України від 12.12.2011 № 1268, звертаємо увагу на таке. Зазначену постанову прийнято на виконання пункту "щ-3" частини першої статті 19 закону України "Про єдиний митний тариф".

Таким чином, вказана постанова Кабінету міністрів унеможливила збільшення кошторисної вартості в частині сплати обов'язкових платежів при їх розмитненні", – заявив Ковалевський.

Однак лист Ковалевського не містить відповіді на питання, чи убезпечує постанова Кабміна від завищення компанією вартості трапів на свою користь. Також в Нацагентстві не відповіли, скільки, зрештою, коштуватимуть трапи – щоб журналісти не мати можливості порівняти з пропозиціями на ринку.

Водночас минулого тижня Кабінет міністрів збільшив фінансування розвитку Донецького аеропорту на 300 мільйонів гривень. Таким чином, його вартість сягнула 6,279 мільярдів гривень.

Фактично всі роботи в аеропорту виконали компанії, що входять в групу "Альтком", мажоритарними акціонерами якого є британо-белізькі офшори, очолювані вчителькою йоги Ланою Замбою.

Тепер до них ще долучиться ще одна прокладка – Verskol Finance Ltd.

Що ж, бюджет України бачив багато різних наруг – стерпить і таку...

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама:
Головне на Українській правді