Янукович іде на вибори: Повалій - у список, син Азарова - на округ?

Четвер, 12 липня 2012, 17:20

Партія регіонів виходить на фінішну пряму в питанні формування свого передвиборчого обличчя.

Фактично, залишилося три інтриги. Чи буде Таїсія Повалій у першій п'ятірці? Чи піде Сергій Льовочкін до парламенту, звільнивши тим самим крісло глави адміністрації президента - що спричинить новий виток перестановок на горі. І чи прилаштує Азаров свого сина на прохідний виборчий округ?

З'їзд Партії регіонів запланований на 30 липня, заради чого депутатам доведеться повернутися з відпустки.

Оскільки регіонали все одно зберуться у Києві, гріх не провести позачергову сесію парламенту, присвячену звільненню Володимира Литвина з посади спікера - в разі його відмови підписувати мовний закон.

Потрібне рішення вже виніс Конституційний суд, а природа цього вердикту стане більш зрозумілою, якщо син голови КС Головін-молодший з'явиться у передвиборчому списку регіоналів.

Ще одна інтрига списку - хто заповнить вакансію жінки у стартовій п'ятірці.

Креативний штаб регіоналів наполягає, що гендерний баланс вимагає віддати одне місце з перших п'яти слабкій статі. Майже одразу були розбиті надії Раїси Богатирьової посісти цю вакансію. Після її виходу з Партії регіонів за часів Ющенка частина соратників Януковича відверто зневажає Богатирьову.

Автоматично відпала Тетяна Бахтєєва, яка балотується за округом, і Ганна Герман, яку не сприймає базовий регіон. Залишилося три кандидатури - Інна Богословська, Олена Бондаренко та Ірина Акімова. Слабким місцем останньої є низька пізнаваність та відсутність харизми. Бондаренко та Богословська виступають у схожому агресивному жанрі, що зіграло злий жарт з їхніми шансами - в першу п'ятірку виборець вимагає позитивного героя.

У такому разі регіоналам довелося залучати стороннього діяча. За інформацією "Української правди", найвищі шанси стати жінкою в першій п'ятірці Партії регіонів має Таїсія Повалій, яка на попередніх виборах президента співала за Януковича, а від 24 червня 2010 призначена його позаштатним радником.

Друга інтрига пов'язана з планами Януковича щодо глави своєї адміністрації. Існують високі шанси, що Сергій Льовочкін буде включений до виборчого списку Партії регіонів.

Янукович та Льовочкін мають взаємну втому один від одного. Президент звинувачує главу адміністрації, що той не врятував його від іміджевої катастрофи на Заході. Льовочкін невдоволений впливом "Сім'ї" та донецьких, а також відмовою Януковича повністю довіритися його групі.

Таким чином, рішення з'їзду про включення Льовочкіна до виборчого списку означатиме його усунення з посади глави адміністрації. При чому не після виборів, а до. Тобто, у розпал кампанії Януковичу треба вирішувати питання вакансії глави адміністрації, який має не лише взяти в руки таку-сяку вертикаль обласних адміністрацій, але і почати психотерапію західним представникам на тему "чесних і прозорих виборів".

Зараз фаворитом на посаду Льовочкіна називають людину "Сім'ї" - міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка. В разі його переходу на роботу до адміністрації міліцію може очолити перший заступник податкової Андрій Головач. Інша версія - на МВС повернеться Могильов. Тоді Головач очолить новостворений орган влади - фінансову поліцію, куди передадуть свої повноваження податкова, МВС, СБУ і прокуратура.

Другий кандидат на адміністрацію - тіньовий гаманець "Сім'ї" Сергій Арбузов. З огляду на приналежність до одного клану, між Захарченком і Арбузовим не існує особливої різниці. Якщо буде другий варіант, інтрига полягатиме лише в тому, яку кандидатуру Олександр Янукович запропонує татові на Нацбанк.

І, зрештою, третє питання поточного моменту в житті регіоналів полягає у тому, чи вистачить Миколі Азарову нахабства нав'язати свого сина кандидатом у депутати за прохідним округом у місті Слов'янськ Донецької області.

За допомогою своїх джерел "Українській правді" вдалося скласти попередній розподіл мажоритарних округів у Донецькій області.

Співрозмовники стверджують, що місто Слов'янськ закріплене за спадкоємцем роду Олексієм Азаровим, який взагалі-то має дозвіл на проживання у австрійському Відні - і, відповідно, проводить там більшу частину року, а тому не має права балотуватися. Але в Україні порушували і не такі закони...

Раніше за цим округом Партія регіонів закріпила депутата Володимира Малишева - в минулому начальника обласної міліції та директора департаменту безпеки ахметівського "СКМ", однак він там не балотуватиметься. До цього округу придивлявся також зять Юхима Звягільського Володимир Вечерко, але зрештою, як стверджують джерела, депутатом тут вирішили робити сина Азарова.

Загалом попередній розподіл округів у Донецькій області виглядає так:

Центр округу

Імовірний кандидат

Переможець виборів-2002

41

Донецьк, Будьонівський район

Бобков Олександр

Богатирьова Раїса

42

Донецьк, Ворошилівський район

Бахтеєва Тетяна

Бахтеєва Тетяна

43

Донецьк, Ленінський район

Ландик Валентин

Ландик Валентин

44

Донецьк, Кіровський район

Левченко Микола

Рибак Володимир

45

Донецьк, Київський район

Звягільський Юхим

Звягільський Юхим

46

Артемівськ

Клюєв Сергій

Клюєв Андрій

47

Слов'янськ

Азаров Олексій

Лєщинський Олександр

48

Краматорськ

Боярський Юрій

Скудар Георгій

49

Костянтинівка

Омельянович Денис

Комар Микола

50

Красноармійськ

Байсаров Леонід або Требушкін Руслан

Байсаров Леонід

51

Горлівка, Центрально-міський район

Янковський Микола або Євген Клеп

Янковський Микола

52

Дзержинськ

Шкіря Ігор

Шкіря Ігор

53

Єнакієве

Литвинов Леонід або Сергій Рухадзе*

Корсаков Олексій

54

Шахтарськ

Лук'янов Владислав

Зубанов Володимир

55

Макіївка, Гірницький район

Омельченко Валерій

Хомутиннік Віталій

56

Макіївка, Центрально-міський район

Борт Віталій

Авраменко Володимир

57

Маріуполь, Іллічівський район

Матвієнков Сергій

Матвієнков Сергій

58

Маріуполь, Жовтневий район

Білий Олексій

Колоніарі Олександр

59

Мар'їнка

Васильєв Олександр

Васильєв Геннадій

60

Волноваха

Бевзенко Валерій, Коновалюк Валерій

Коновалюк Валерій

61

Старобешево

Понамарьов Андрій

Слаута Віктор

* За інформацією сайту "Новости Донбасса" від 12 липня, Сергій Рухадзе впав у кому після перенесеного інсульту

 

Останні мажоритарні вибори в Україні відбувалися у 2002 році. Частина кандидатів, які тоді обралися за Донецькою областю, зараз спробують повторити свій результат. Враховуючи тотальний контроль Партії регіонів над областю та "патріотизм" мешканців, які готові голосувати за своїх "злодіїв", аби не прийшли "бандерівці", - висунення від ПР на Донбасі майже гарантовано означає перемогу.

На прикладі мажоритарних виборів у Донецькій області можна прослідкувати явище кумівства та непотизму, притаманне українській політиці. Порівняно з останніми виборами 2002 року, округи передаються у спадок родичам або близьким.

Так, округ в Артемівську, за яким у 2002 році обирався Андрій Клюєв, переходить у користування його молодшому братові Сергію.

У окрузі знаходиться Артемівський завод кольорових металів Клюєвих, а "заохочення" виборців він здійснює за допомогою іменного благодійного фонду - тому в місцевій пресі можна найти оди вдячності майбутньому мажоритарнику: "Люди забыли, что такое бюджетное недофинансирование, а учреждения имеют, по сути, два бюджета, один из которых, бюджет Фонда Сергея Клюева, – надежная подстраховка от любых проблем и неожиданностей".

Хоча більш справедливо було би, якби Сергій Клюєв також балотувався десь у Австрії, де мешкає його родина.

Так само в спадок від Геннадія Васильєва його старшому братові Олександру Васильєву переходить округ в Мар'їнці.

За округом у Макіївці піде до парламенту Валерій Омельченко - чоловік доньки Василя Джарти, нині покійного регіонала та екс-мера міста. У 2002-му за тут обрався близький до Джарти Віталій Хомутинник, але зараз прохідний округ повернули в родину. Хомутинник розглядався як кандидат в Харківській області, але зрештою вирішив "інвестувати" не в округ, а в список регіоналів.

Схожа на спадкову ситуація в Краматорську. 2002 року звідси обрався до парламенту власник Новокраматорського машинобудівного заводу Георгій Скудар. Але зараз Скудар оголосив своїм спадкоємцем у окрузі Юрія Боярського - заступника гендиректора заводу з питань фінансів і корпоративного управління.

Відео "Новости Краматорска"

Округ у Костянтинівці, де знаходяться кондитерське підприємство Бориса Колеснікова, закріпили за його топ-менеджером Денисом Омельяновичем.

Цікава ситуація в 60-му окрузі з центром у Волновасі. Тут два претенденти від Партії регіонів - Валерій Бевзенко і Валерій Коновалюк. Не виключено, що вони обидва висуватимуться: Бевзенко - від партії влади, Коновалюк - всупереч їх волі.

Регіонали мають намір взяти сто відсотків мажоритарних округів у Донецькій області. Можливо, один округ вдасться випросити для свого кандидата Сергію Тігіпку, який вступив до Партії регіонів та розраховував провести до нового парламенту хоча б декілька однодумців. У такому разі, кандидатом від Тігіпка може стати мер Горловки Євген Клеп, який на місцевих виборах 2010 року переміг ставленика Партії регіонів.

Ще одним новим обличчям у Верховній Раді може стати секретар міської ради Донецька Микола Левченко. Це тільки в країнах Європи його політична кар'єра мала би завершитися після скандальної участі у зйомках фільму "Другой Челси". Але в Донецьку - інші правила: людей, які стали антигероями сучасності, вони відправляють не на звалище історії, а на підвищення - до найвищого законодавчого органу держави.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама:
Головне на Українській правді