Корупційна ненажерливість Ставицького. Міністр, що забрав для Януковича "Межигір'я"

Понеділок, 24 березня 2014, 10:30

"Перш за все, я державний службовець. По-друге, я громадянин України. І мені не байдуже, хто і як буде в цій країні жити", - зовсім нещодавно останній міністр енергетики в уряді Януковича Едуард Ставицький коментував події на Майдані. 

Коментував уже після втечі самого Януковича. "Я не боюсь абсолютно, у мене чисте серце, чиста душа і чисті руки", - стверджував він. Але згодом зник. За однією інформацією, він виїхав до Італії. За іншою - до Хорватії, де Ставицький має нерухомість. 

Він - один з головних представників найбільш потворного українського клану під назвою "Сім'я", куди його інтегрував спочатку покійний Василь Джарти, а згодом і сам Ставицький довів свою користь.

Ставицький так поспішав, що кинув напризволяще свої накопичення та дорогоцінності, яких би йому вистачило на безбідне життя десь на краю світу.

Отже, минулої п'ятниці Генеральна прокуратура провела одночасно 32 обшуки в рамках розслідування кримінальних справ, по яким проходять колишній міністр енергетики Едуард Ставицький та колишній міністр аграрної політики Микола Присяжнюк.

Операція відносно Ставицького завершилася справжньою вдачею. До рук слідства потрапили матеріальні цінності майже на 10 мільйонів доларів.

Ставицький проходить у кримінальному провадженні, відкритому "за фактами вчинення злочинів особами з числа вищого керівництва держави" - він головний фігурант в епізоді відчуження резиденції Межигір'я з державної власності. Зокрема, підписи Ставицького як екс-керівника державної компанії "Надра України" стоять під документами про передачу цього об'єкту сумнівній донецькій компанії, з чого там і почалася розбудова персонального раю Януковича.

Було обшукано офіс, що належить його родичам на вулиці Шота Руставелі, а також його чисельні помешкання - в Пасажі поблизу Хрещатика, на вулиці Богдана Хмельницького, в житловому комплексі "Печерський квартал".

Крім того, обшук було проведено в маєтку Ставицького, який оформлений на його тещу Валентину Ушакову. Цей величезний палац збудовано майже в центрі Києва - на Печерську, біля Ботанічного саду. Всередині досі триває ремонт в "пшонка-стилі".

 
 
 
 

Усі цінності Ставицький зберігав у квартирі, адресою якої значиться бульвар Дружби народів, 14/16.

За словами джерел у Генпрокуратурі, Ставицькому належить тут три квартири. Четверта була продана фірмі, але по-факту продовжувала використовуватися Ставицьким. Коли туди прийшли слідчі, то виявили всередині бухгалтера, яка за забарикадованими дверима знищувала в "шредері" документи фірм Ставицького. Її було затримано.

У цих же квартирах і було знайдено "заначку" міністра на чорний день. Автор цих рядків побував у Головному слідчому управлінні Генпрокуратури, куди звезли знайдене в Ставицького.

Побачене вражає. 4,8 мільйона доларів у готівці. Гроші навіть не розпаковані з американських обгорток. 49,8 кілограмів золота. І величезна кількість ювелірних виробів та годинників. Дещо нам вдалося ідентифікувати, дещо - ні. Якщо читачі впізнають щось із побаченого - просимо повідомляти про це.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

За інформацією слідства, Ставицький мав рахунки за кордоном. "Ми працюємо з ФБР та британськими спецслужбами. Було знайдено закордонні рахунки Ставицького та заблоковано їх", - розповів заступник генпрокурора Олексій Баганець.

Схоже, Ставицький мав потяг до колекціонування цих аксесуарів із найвищої цінової категорії.

Ціни можуть шокувати непідготовлених людей. Цей годинник ексклюзивного швейцарського виробника Greubel Forsey (Гробель Форсі) коштує... 600 тисяч доларів.

 

При чому це - не єдиний аксесуар такої вартості в колекції екс-міністра. На фотографії нижче - годинник Arnold & Son з турбійоном. На спеціалізованих сайтах можна знайти такий за 245 тисяч доларів або 180 тисяч євро.

 

Загалом у Ставицького було вилучено багато ексклюзивних годинників, які вироблялися в обмеженій кількості. Деякі вже вилучено з продажу, тому не завжди можна встановити їх вартість у відкритих джерелах.

Але цей годинник Girard Perregaux (Жерар Перего) модель Opera One Three Bridges - справжній витвір мистецтва, який має лімітовану серію та навіть здатен програвати мелодію. Він вже знятий з виробництва - спеціалізовані сайти повідомляють, що остання ціна при продажі становила 615 тисяч доларів, а зараз такі можна придбати на аукціонах.

 

Інший надзвичайно дорогий годинник, вилучений у Ставицького - це Bovet з турбійоном серії "Butterfly", який також знятий з виробництва. Подібна більш сучасна модель коштує 266 тисяч євро.

 

Ще один годинник лімітованої серії, виявлений у Ставицького - це Schwarz Etienne (Шварц Етьєн) також з турбійоном. Подібні були в продажі за 62-80 тисяч доларів.

 

В такому ж "середньому" ціновому діапазоні годинник Ставицького Ulysse Nardin (Улісс Нардан) серії "Freak" - лише 85 тисяч доларів.

 

Ну і зовсім "дешевим" є цей екземпляр Poljot International, модель Strela II - він коштує лише 3,5 тисячі доларів.

 

Але, окрім цих, існує ще велика кількість годинників, ціну яких нам встановити не вдалося. Очевидно лише, що ці турбійони, вкриті діамантами, коштують десятки, а той сотні тисяч доларів кожен!

 
 
 
 
 
 

Едуард Ставицький і близько не мав легальних доходів для такого способу життя. У останній оприлюдненій декларації за 2012 рік екс-міністр вказав, що заробив 123 тисячі гривень, а його дружина - 2,5 мільйони гривень. А заощаджень Ставицього і його дружини становили 240 тисяч гривень. Цього не вистачить навіть для придбання одного шедевра з колекції годинників Ставицького. 

Також Ставицький не задекларував маєток на Печерську - у легальній власності екс-міністра лише 213 квадратних метрів.

Окрім скарбів Ставицького, до рук Генпрокуратури потрапили гроші екс-міністра аграрної політики Миколи Присяжнюка. В самого урядовця знайшли 300 тисяч доларів у готівці та 800 тисяч гривень; у його зятя - 1 мільйон 700 тисяч доларів та 1 мільйон 400 тисяч гривень. Все - у "кеші"! 

За словами прокурора Баганця, гроші було складено в габаритні сумки. "Їх збиралися вивозити. Під них склали підроблені податкові накладні про те, що готівка - це дохід від підприємницької діяльності, з якого сплачено податки. Одночасно нами було вилучено авіаквиток на прізвище зятя Присяжнюка Вадима Симонова, який збирався вилітати до Туреччини".

Красномовне уточнення - зять Присяжнюка обіймав, здавалося би, посаду другого ешелону в уряді. Він працював у Державній ветеринарній та фітосанітарній службі. Навіть не керівником, а першим заступником. Хоча, зазвичай, саме на такі посади і призначаються "смотрящіє".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама:
Головне на Українській правді