Боротьба з корупцією: що потрібно знати й вимагати кожному

Вівторок, 15 квітня 2014, 14:29

Із чого має починатись успішна Україна? Із чого має починатись практична, а не декларативна європейська інтеграція України?

На наше переконання, із двох речей – реальної боротьби з корупцією та реальної судової реформи.

Саме цим двох напрямкам присвячено проект Інституту світової політики "Нова європейська політика", з яким ми та наші партнери із Центру політико-правових реформ, представництво Transparency International в Україні та Центр протидії корупції – йдемо сьогодні в люди.

Точніше, у регіони.

За допомогою публічних дискусій у Києві та обласних центрах, на які ми, крім експертів, запрошуємо також послів країн-членів ЄС, ми намагаємось сформувати такий порядок денний в Україні, щоб пародії на боротьбу з корупцією та судову реформу стали просто неможливими.

Ми хочемо, у позитивному сенсі, заразити цими темами не лише вузьке експертне коло в Києві, але всю активну частину. Ми хочемо надихнути їх, що ми не гірші від тих країн, які корупційну чуму якщо не викорінили, то серйозно приборкали.

Робимо це за допомогою не лише фахових дискусій, яких сьогодні вкрай не вистачає в Південно-Східному регіоні України, але й за допомогою інфографічних матеріалів, у яких доступною мовою пояснюємо, чому це важливо й що має бути зроблено в першу чергу.

У представленій інфографіці експерти ІСП підсумували напрацювання експертної спільноти в сфері запобігання й протидії корупції та доповнили їх історіями успіху країн Євросоюзу. Це ті кроки, які необхідно зробити українській владі, щоб урешті-решт перейти від декларацій до реальних дій у сфері боротьби з корупцією.

Адже що ми бачимо сьогодні?

З одного боку, є позитивна тенденція. Згідно з результатами останнього опитування соціологічної групи "Рейтинг", більшість українців, 63% назвали антикорупційні реформи пріоритетом №1 у діяльності нової влади.

З іншого – негативні сигнали. Сьогодні наші доблесні народні обранці, усупереч своїм гучним обіцянкам вести реальну боротьбу з корупцією, не поспішають приймати антикорупційні законопроекти. 8 квітня Рада не набрала достатньо голосів, щоб включити до порядку денного ряд антикорупційних законопроектів, у тому числі про створення Антикорупційного бюро.

9 квітня Рада знов "прокотила" прийняття антикорупційних законів.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Центр політико-правових реформ, Transparency International, Центр протидії корупції

Інфографіку виготовили Texty.org на замовлення Інституту світової політики за підтримки проекту "Об'єднуємося заради реформ" (UNITER), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та Pact, спеціально для УП

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама:
Головне на Українській правді