#ВибориБезБрехні: перевіряємо Тимошенко, Ляшка, Вілкула, Мураєва та Шевченка

Понеділок, 18 лютого 2019, 11:30
#ВибориБезБрехні: перевіряємо Тимошенко, Ляшка, Вілкула, Мураєва та Шевченка
фото: partiya-nashi.org

У межах фактчекінгового проекту до виборів президента України – #ВибориБезБрехні – Українська правда публікує четвертий аналіз заяв головної десятки кандидатів на посаду глави держави.

Цього тижня в огляді – цитати Олега Ляшка, Юлії Тимошенко, Олександра Вілкула, Євгенія Мураєва та Олександра Шевченка.

#ВибориБезБрехні. Випуск №1

#ВибориБезБрехні. Випуск №2

#ВибориБезБрехні. Випуск №3

Народний депутат Олександр Шевченко

 
фото: ukrop-if.com

Дата: 12 лютого 2019 року

Джерело: ефір полтавського каналу "Місто+" (2:31-2:47)

Цитата: "Щоб повернути дітей України додому. Це я говорю про мігрантів, нашу діаспору. Католицька церква добре рахує такі речі, і десь близько 20 мільйонів людей живе за кордоном".

Вердикт: неправда.

Чому? За даними ООН, у 2017 році у світі було 5,9 мільйона мігрантів з України. Організація Об'єднаних Націй включає до числа емігрантів усіх людей, які народилися у певній країні, але не живуть у ній. Наприклад, у Росії після розпаду СРСР залишилися три мільйони українців.

Реклама:

Дещо вищі цифри наводила у 2016 році Міжнародна організація з міграції. Вона з посиланням на переписи зарубіжних держав нарахувала за межами України близько 8,2 мільйона осіб українського походження.

Лідер партії "Наші", народний депутат Євгеній Мураєв

 
фото: ГолосUA

Дата: 13 лютого 2019 року

Джерело: ефір YouTube-каналу Klymenko Time (15:46-15:49)

Цитата: "Швейцарія проводить до 600 референдумів на рік".

Вердикт: неправда.

Чому? Референдумів у Швейцарії не настільки багато. У період з 2011 до 2019 року там провели 73 плебісцити.

Народний депутат від "Опозиційного блоку" Олександр Вілкул

 
фото: опозиційний блок

Дата: 13 лютого 2019 року

Джерело: ефір YouTube-каналу "Капитал" (6:11-6:17)

Цитата: "Корупція в нашій країні страшна. Завжди була в країні корупція, але такої страшної, як зараз на всіх рівнях, не було ніколи".

Вердикт: неправда.

Чому? В Індексі сприйняття корупції від міжнародної організації Transparency International за 2013 рік Україна отримала 25 балів зі 100 і посіла 144 місце зі 175. У 2018 році Україна мала 32 бали і 120 місце зі 180.

Народний депутат від Радикальної партії Олег Ляшко

 
фото: NewsOne

Дата: 11 лютого 2019 року

Джерело: сторінка у Facebook

Цитата: "Я розпустив фракцію РПЛ у Херсонській обласній раді за те, що депутати не голосували за відставку голови облради Мангера, підозрюваного у замовленні вбивства Катерини Гандзюк".

Вердикт: неправда.

Чому? Фракція "Радикальної партії" у Херсонській обласній раді продовжує існувати. Там повідомили Радіо Свобода, що офіційних звернень про розпуск цієї фракції не надходило.

Народний депутат від "Батьківщини" Юлія Тимошенко

 
фото: прес-служба тимошенко

Дата: 13 лютого 2019 року

Джерело: виступ в Івано-Франківській області (14:02-14:41)

Цитата: "Оцінили зовнішні спостерігачі. І нас з вами за п'ять років вперше в історії України поставили в десятку найбідніших країн світу. Ми за п'ять років впали до десятки найбідніших країн. Колись, пам'ятаєте, ми казали: "Так, ми бідні, але за нами ще всі країни Африки"? А сьогодні ми настільки бідні, що перед нами більшість країн Африки. Вони заможніше живуть, ніж ми. І що ще важливо, що в Європі, на європейському континенті, ми також сьогодні посіли останнє місце за рівнем заможності людей".

Вердикт: неправда.

Чому? На яких саме "зовнішніх спостерігачів" посилається Тимошенко – неясно.

Реклама:

Для порівняння рівня життя країн ми знову застосуємо ВВП за паритетом купівельної спроможності на душу населення. За ним Україна у 2017 році випереджала 73 держави світу, у тому числі одну з європейських країн – Молдову.

Водночас Україна була позаду десятьох африканських країн: Екваторіальної Гвінеї, Лівії, Південно-Африканської Республіки, Габону, Лівану, Ботсвани, Алжиру, Тунісу, Єгипту та Намібії. Загалом в Африці значно більше країн – 54.

***

#ВибориБезБрехні – це спільний проект незалежних українських медіа, зокрема "​Громадського телебачення", "Української правди"​, VoxCheck, "Нового времени"​, Kyiv Post та Радіо Свобода. Він перевіряє на достовірність заяви претендентів на посаду президента. Результати публікуються щопонеділка і охоплюють заяви десятьох політиків, які, відповідно до соцопитувань, мають найбільший рейтинг. Незалежні медіа можуть долучатися до ініціативи як учасники або за допомогою перепублікації матеріалів.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама:
Головне на Українській правді