Куршевель "їхній" 2. УП відшукала російську еліту на курорті

Вівторок, 4 квітня 2023, 05:30
колаж: Андрій Калістратенко

Куршевель − одна з найулюбленіших точок вільного світу для російських загарбників. Навіть за рік після повномасштабного вторгнення Росії в Україну на засніжених вулицях цього гірськолижного курорту можна зустріти десятки, сотні й тисячі заможних громадян Російської Федерації. 

Представники так званої російської еліти ходять тут на шопінг по магазинах. Катаються на лижах. І підуть звідси разом зі снігом. 

Це вже не перше відрядження журалістів "Української правди" до Європейського Союзу в пошуках росіян. Більшість громадян Росії, які потрапляють до нас у кадр, не втекли з РФ, а приїжджають звідти на відпочинок у Францію, Австрію та інші держави, які Кремль називає ворожими. 

Частина з цих "туристів" не просто не виступає проти повномасштабного вторгнення Росії в Україну, а толерує та навіть підтримує військову агресію. 

Росія намагається знищити Україну через те, що наша держава прагне стати членом Європейського Союзу. При цьому десятки мільйонів росіян підтримують таку політику російської влади. І ці ж мільйони водночас воліють відпочивати та їздять на курорти того ж таки ЄС. 

У попередній серії "Їхнього Куршевеля" нам вдалося знайти дружину та доньку одного з ключових путінських олігархів, Андрія Бокарєва.

 
 

Компанії Бокарєва можна знайти поміж рекордсменів, які отримують значну кількість державних замовлень. Серед замовників значиться й Міністерство оборони Росії.

Раніше Бокарєв був одним із власників концерну "Калашников", а зараз постачає дизель для російських військових кораблів.

 

Також ми знайшли й показали в Куршевелі Михайла Карісалова. Йдеться про генерального директора російської компанії "Сібур", яка належить підсанкційному путінському олігарху Леоніду Міхельсону. Останній посідає четверту сходинку в списку найбагатших людей Росії. 

 
 

Окрім того, ми показали готель дружини одного з найближчих друзів Путіна Геннадія Тимченка.

Один із найбагатших російських олігархів продовжує працювати навіть попри те, що і він сам, і його дружина перебувають під санкціями в Європейському Союзі. 

 

Цього разу ми зустріли на одному з найдорожчих зимових курортів світу дружину заступника міністра оборони РФ, який відвідував окупований росіянами Маріуполь. Жінка розважалася у компанії співака Валерія Меладзе та інших російських бізнесменів.

За допомогою проєкту розслідувань "Scanner project", створеного за участю Бориса Нємцова в 2014 році, з-поміж чисельних російських забудовників, діджеїв та юристів нам вдалося розпізнати ще багато цікавих особистостей.

Подробиці − в нашому новому розслідуванні.

Михайло Ткач, Катерина Каплюк 

Чому вам варто приєднатися до Клубу УП?
Друзі, вступайте до Клубу "Української правди", аби підтримати журналістику, що приводить до змін, та зробити свій внесок в об'єктивне інформування суспільства.
Михайло Ткач, журналіст-розслідувач УП
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама:
Головне на Українській правді