Статті

Податкова реформа. Як піти далі ремонту фасаду

Народна приказка "Все нове – це добре забуте старе" якнайкраще характеризує зміст концепції податкової реформи, представленої Мінфіном цієї осені.

Хто ще не сплатив дивіденди державі

За минулий рік лише 108 підприємств з державною часткою виявилися прибутковими. Вони сплатили до бюджету близько 1,4 мільярда гривень дивідендів. Проте, заплатили не всі. ЕП виявила порушників.

Режисер-документаліст Марина Дубровіна: Праведників миру знаходять досі

29 вересня 1941 тисячі людей вирушили в Бабин Яр. Лише деяким вдалося врятуватися, завдяки людям, які укрили у себе євреїв. Режисер Марина Дубровіна вирішила розшукати українських праведників мира. (рос.)

Фури повернулися додому. Перші результати торгової блокади Криму

Журналіст "Української правди" провела вихідні на Чонгарі, щоб зрозуміти, чи є у протестуючих подальший план дій. (рос.)

Партія "Єдність": Омельченко тягне людей Пилипишина і Супруненка

Агітаційна кампанія вже йде на повну. На одній вулиці столиці кандидат обіцяє "повернути Гагаріна", тобто відновити кінотеатр його імені. По сусідству політик заманює виборців дешевою картоплею.

Спрут Фірташа. Агенти впливу на Заході

Західні політики, лобістські структури, відставні чиновники, університети та галереї мистецтва. Всі вони раді відкрити двері українському олігарху, готовому інвестувати мільйони в відмивання своєї репутації. (рос.)

Письменник Еліот Аккерман про війну: навіщо розповідати історії від імені ворога

Еліот Аккерман – американський письменник із воєнним минулим – розповідає про ризик "ніколи не повернутися з війни", а також про те, що є країни, де мир – це уявна категорія.

Зона АТО: благодатний грунт для схем

Один з луганських підприємців озвучив схему, зав'язану на дотаціях вугільної галузі. 80% через підставні компанії повертаються до Києва в підприємства, афілійовані з "режимом попередників".

Хто виграє війну за вищу освіту: ШеваПіл vs ректор?

З Університета Шевченка намагаються відрахувати двох студентів. Є підозри, що хлопців вирішили позбутися через їхню антикорупційну діяльність і боротьбу з маніпуляціями при організації виборів ректора.

Колишній французький мер про Анну Ярославну, європейську Україну і пропаганду

Про те як маленький символ став поштовхом для культурного розвитку, про співпрацю митців і влади та про вміння лишатися собою Жан-Крістоф Кантер розповів в інтерв’ю УП.Культура.

Інструменти проти хаосу та "реформ" у стилі Шокіна. Як допомогти Україні

Якщо проаналізувати географію, де вже "засвітилися" "Калашнікови" або гранати, то стане очевидним, що спалахнути може сильно, у будь-якій точці і відразу по всій країні.

Як кремлівські гуси Мінськ "врятували"

І тут Путін скористався тим, що має "деякий вплив" на керівництво "ДНР" - "ЛНР". Як давньогрецький deus ex machina (бог з машини), який летить на крилах, президент РФ рятує Мінськ-2.

Рецепт Бахматюка. Як заробити на Аграрному фонді

Зараз цій установі більше лічить назва "Аграрний фонд Олега Бахматюка". "Економічна правда" дізналася, що більше 80 підприємств бізнесмена так чи інакше користувалися ресурсом Аграрного фонду.

Євген Марчук: Росія на переговорах декілька разів вдавалася до демаршів

Росія спекулює на цьому припиненні вогню, демонструючи нібито готовність до врегулювання, хоча значно посилились снайперські обстріли наших передових позицій.

Список БПП до Київради: прогульники, люди Третьякова та інших "любих друзів"

Майже половина списку БПП - чинні депутати Київради. Двоє з них - батько та син Баленки - прогульники засідань. 5 депутатів від БПП досі приховують декларації. Також у списку БПП низка людей Черновецького.

Кримський контрабандний трикутник: Куди зникають вантажівки з України

Стверджують, що для більшості водіїв вантажівок Крим не є кінцевим пунктом призначення, а товари далі переправляються до Росії. Чи це дійсно так?

Бюджет 2016. Уряд чекає ефекту від боргової операції

До недавніх пір в Кабміні запевняли, що основні параметри кошторису визначить нове податкове законодавство. Зараз же ключовим фактором називають реструктуризацію держборгу.

Повернення блудного Клименка. Втікач мріє про політичну кар’єру

УП з'ясувала, що один із архітекторів режиму Януковича Клименко чинить спроби домовитися із нинішньою владою про своє повернення в українську політику.

Адміністративно-територіальна організація виборів і чому це важливо

Вибори проходять під лозунгом "більш неідеальної виборчої системи годі уявити".

Податкова реформа. Як це може бути

Єдиний соціальний внесок необхідно відмінити. Втрату надходжень компенсують реформування інших податків.

Дмитро Ярош: Я на війні комфортно себе почуваю, бо готувався до неї 20 років

"Правий сектор" наполегливо захищає свою самостійність і винятковість, але людей лякає радикалізм, і Ярош, схоже, це розуміє.

Девід Перріш: Мистецтво може бути бізнесом

Колишній вільний художник, а тепер один із найзнаніших британських бізнес-консультантів – про користь від креативних індустрій, зміну способу мислення та творчі інновації в економіці.

"Укрнафта" залишається у Коломойського? Що прописано в контракті нового керівника

Події за лаштунками свідчать, що заяви Яценюка не більше, ніж блеф, а вплив держави на актив "Укрнафти" поки невеликий. Незважаючи на всі домовленості і угоди, ризики неповернення компанією боргів досить високі. (рос.)

Закон про поліцію: 29 зауважень з боку Європи

На всіх згаданих недоліках закону неодноразово наголошувалося під час його прийняття в парламенті. Але більшість вирішила не дослухатися до думки національних експертів.

ТОП-500 найбільших компаній Східної Європи: українці здають позиції

До рейтингу увійшло 32 підприємства з України. Такий результат - істотне погіршення, порівняно з минулим роком, коли у рейтингу їх було 53. До ТОП-10 потрапила лише одна українська компанія.

Війна за чиновників, або Чому не йде реформа держслужби

Чи ще готова влада одуматися та відмовитись від подальшої деградації держуправління?

Вправність рук. Як Генпрокуратура розвалила справу одіозного Кузьміна

Ренат Кузьмін вважається головним організатором терору "невгодних" режиму Януковича. Як він продовжує використовувати правоохоронні органи в "постмайданний" час - у розслідуванні УП. (рос.)

Карл Більдт: У Путіна є два варіанти – потроху відступати або ж почати наступ на Україну

Карл Більдт каже, що йому "подобається ідея розмістити в Польщі, Болгарії чи Румунії антитанкову зброю, тренувати на ній українських військових і чітко заявити, що озброєння призначене саме для України".

Як Україна виконує другий меморандум з МВФ

Експерти проаналізували переглянутий Меморандум з МВФ, щоб зрозуміти, як змінилися завдання українського уряду, і що було зроблено за останні шість місяців.

Фактор продовольства. На що розрахована блокада Криму?

Продовольча блокада, схоже, дубина, яку кримськотатарська спільноту вирішила показати не тільки Путіну напередодні Генасамблеї ООН, але й Порошенкові. (рос)

Дострокові вибори в Греції – спасіння чи нова криза

Якщо СІРІЗА знову виграє парламентські вибори, то ЄС варто готуватися до нових торгів із Грецією, предметом яких стане по черзі все, що цікавить ЄС. Зокрема, і ратифікація Угоди про асоціацію з Україною.

Реформа комунікації як найважливіша. Інакше – зусилля без успіху

Реформи не зможуть бути успішно завершені, якщо люди їх не розуміють, а відтак – не приймають.