Статті

"Народний референдум" та альтернативне НАТО: новий план Кремля з дестабілізації Балкан

Проросійським силам не вдалося скасувати вступ Чорногорії до НАТО. Нинішній "план Б" – проведення за російської підтримки "народного" референдуму. Його орієнтовна дата – 24 березня, день, коли авіація НАТО почала бомбардування цілей на території Сербії та Чорногорії.

Справа №1. Влада не сприяє слідству у справі розстрілу Небесної сотні

Допоки вбивство силовиків вранці 20-го лютого не розкрито, у слідства залишається версія про наявність третьої сили, яка таким чином спровокувала ескалацію конфлікту.

"Нагуглили" за "нікнеймом". В Україні почали садити в тюрму за інтернет-прізвиська

Правоохоронці звинуватили киянина у крадіжці в інтернет-користувачів 6 млн євро. Для встановлення особи підозрюваного слідчі скористалися пошуком в інтернеті. (рос.)

Мюнхенська помилка Порошенка

Як безпекова конференція стала холодним душем для України.
Вічна пам'ять героям!

Небесна сотня

Кожен герой Небесної сотні здійснив особистий подвиг – віддав життя заради нової України. Чим жили ці «воїни світла». Що любили. У що вірили. За що стояли на Майдані.

Як фальшиві українці вплинули на референдум у Нідерландах – розслідування New York Times

Найактивніші члени "української команди" насправді були з Росії або з Донецька, та вони чітко слідували лінії Кремля. "Європейська правда" публікує виклад статті NYT.

Душили, душили... Чи заплатить Жеваго за банкрутство банку

"Розкуркулення" українських олігархів триває: Печерський суд заарештував низку активів Костянтина Жеваго. Чи втратить олігарх частину майна? (рос.)

"Балконьєри" та енергопаразити. Як українці крадуть одне в одного тепло та гроші

Коли приходять квитанції за тепло на кілька тисяч гривень, підозра падає на уряд та монополістів. Проте хитрують з нарахуваннями не лише вони: часто мешканців обкрадають їх же сусіди.

Десять років після початку холодної війни Путіна

Російському реваншизму можна протиставити лише реальні зміни, російської одержимості – тверезий погляд на речі, російської самовпевненості – клопітку роботу над собою. (рос.)

США та ЄС мають разом захищати світ від Путіна: лист євродепутатів до американських колег

Діючи окремо та шукаючи домовленостей з Путіним, ані США, ані будь-яка країна чи група країн в ЄС не зможуть забезпечити мир в Україні.

Йосип Зісельс. Невихована дитина

Йосип Зісельс називає себе "дегероїзатором" і говорить про те, що не перебільшує значення дисидентського руху. В його очах дисидентське середовище – це не тільки ті, хто сиділи по тюрмах, але також їхні родини, їхні друзі, всі ті, хто створювали певну належну атмосферу.

Що таке дуальна освіта і навіщо вона українцям

Федерація роботодавців заявляє про суттєву нестачу висококваліфікованих кадрів. І просить Міносвіти створити робочу групу для впровадження дуальної освіти для професійно-технічних спеціальностей. Що ж це таке і як працює закордоном.

Snickers Surprise. Як Україну ледь не нагодували пластиком

Мільйони українців не дізналися, що частина продукції, в яких міг опинитися пластик, так і не була відкликана, і кожний з тих, хто купував продукцію світової корпорації, наражав себе на небезпеку.

ПАПа, "Мама" і прем'єр їхній Гройсман

"Я вважаю, що мамою української економічної слабкості, знищення незалежності, корупції і популізму є Юля Тимошенко". Чому Гройсман вирішив перевести війну з Тимошенко у відкриту фазу, та чого після цього чекати?

Які товари подорожчають у 2017 році

Рік почався з різкого подорожчання окремих товарів і послуг. Експерти невблаганні: до кінця 2017-го ціни будуть рости на все. (рос.)

Один день з Євгеном Черняком. Як власник Global Spirits будує бізнес у США

"Можливо, зараз переїдемо послухати Вуді Аллена", – говорить Євген Черняк, дивлячись на екран IPhone. Власник алкогольного холдингу Global Spirits (ТМ "Хортиця"), чий статок в 2016 році журнал "Фокус" оцінював в 230 мільйонів доларів, любить повторювати, що веде в Нью- Йорку життя бідної людини, але з грошима. (рос.)

Оля Жук: Через економію на культурі під час війни Україну сприймають як жертву з віялом проблем

У січні 2017 року Жук пішла з посади керівника відділу культурної дипломатії. Через місяць після резонансного звільнення УП.Культура детально розпитала Ольгу про причини звільнення, творчі плани, а також про законодавчі та ідейні перепони на шляху до ефективної культурної дипломатії.

Освіта по-українськи: 129 мільярдів — марнотратство чи інвестиція?

Урядовці хизуються, що Україна у відсотках від ВВП витрачає на освіту не менше, ніж країни Європи. Це так, але кошти витрачаються неефективно, якість освіти погіршується. Де найбільш вузькі місця в освітній системі?

"Советское" та "Артемівське": Мін'юст "забув" про декомунізацію шампанського Ахметова і "регіоналів"

Закон про декомунізацію заборонив назви і символіку тоталітарної епохи, проте підприємства не поспішають перейменовуватися і перейменовувати свої торгові марки. Головний важіль впливу — у Мін'юсту, але він не діє. (рос.)

Макрон, який сплутав плани Кремля: ким є новий лідер президентських перегонів у Франції

Макрон уникає визначення позиції щодо Росії, хоча в січні 2015 ркоу обговорював можливості зняття санкцій. Однак, реагуючи на лідерство відверто проєвропейського кандидата, російські ЗМІ вже запустили проти нього інформаційну кампанію.

1000 доларів кожному за просто так? В чому ідея базового доходу

Уявіть собі, що відтепер щомісяця на вашому рахунку з'являється 1 тис. дол., тому що ви громадянин. Так виглядає ідея гарантованого базового доходу, яка все сильніше вкорінюється у свідомості людей по всьому світу.

В СОТ взялися за транзитну війну України та РФ

Будь-яке рішення в цій справі стане насправді історичним для всієї Світової організації торгівлі. Адже Україна порушила питання, яке знаходиться у "сірій зоні" права СОТ. А це – чималі ризики та вихід із "зони комфорту" для всіх провідних економік світу.
Освіта

Педагоги "з народу". Як викладати в школі, не будучи вчителем

Щоб викладати у школі, тепер не обов'язково бути вчителем. Достатньо мати вищу освіту, глибокі знання з якогось шкільного предмету, лідерські якості та багато натхнення.

Перша втрата Трампа на російському фронті: чому пішов у відставку радник президента з нацбезпеки

На російському векторі "особливість" Флінна була чи не найпомітнішою. Однак не варто вважати, що разом з відставкою Флінна Трамп розриває зв’язки своєї команди з росіянами...

Чи є життя після Ложкіна, або Як виглядає АП часів Райніна

Напередодні першого півріччя роботи нового глави АП "Українська правда" вирішила з'ясувати, чи виконав він свої обіцянки, та як виглядає президентська канцелярія часів Ігоря Райніна.
Інфокарти

Про надзвичайний стан, віялові відключення та маніпуляції

Що сталося? Скільки запасів вугілля у нас залишилося, щоб дотягнути до кінця опалювального сезону? І що, немає ніякої альтернативи відключенням? І що робити? ЕП відповіла на найгостріші запитання про надзвичайний стан в енергетиці.

Шість міфів про "спрощенку", або Чому немає сенсу "полювати" на "мишей"

Коли під загрозою опинилися інтереси великих "акул", в тому числі і тих, що мешкають в надрах самої ДФС, різко активізувалися противники спрощеної системи оподаткування. (рос.)

Анатомія стереотипів: Що покаже українцям скандальний художник з Британії

УП.Культура дослідила особливості світогляду та творчу манеру одного з найцікавіших сучасних художників Великої Британії Грейсона Перрі, виставка робіт якого відкриється в Києві цього тижня.

На різних фронтах: як воюють "Донбас-Україна" і колишній "Донбас"

На місці блокади зустрілись ті, хто у 2014-му служив в одному батальйоні "Донбас": чинні військовослужбовці батальйону "Донбас-Україна" – та ветерани АТО, як вони самі себе називають. Рядові щиро віталися, а от командири наче й не помічали один одного.

Зниження акцизу на авто: чому дешевих іномарок більше не стало

Через півроку з моменту зниження акцизу ЕП вирішила з'ясувати, чи відбувся купівельний бум на вживані іномарки, і чи задоволені нововведенням українські автолюбителі. (рос.)

(Не)Жіноча наука: три історії українських науковиць

Чим вищий академічний рівень, тим менше у ньому дівчат. Утім, вони показують не гірші результати, ніж чоловіки. Наші героїні розвивають свої галузі попри відсутність належного фінансування та відтік кадрів. Нана досліджує біль, Евеліна – скіфів, а Наталя – птахів....

Два роки Мінських угод: що чекає на "Мінськ-2" за нових реалій у світі

12 лютого виповнюється два роки з моменту підписання так званого "Мінська-2". Офіційною підставою для його розробки стало бажання лідерів змусити працювати "Мінськ-1". Але поступу у виконанні Мінських домовленостей і досі критично мало.
Реклама: