Статті

Українські реалії і глобальні тренди 2012 року

Український виклик маємо і в нерівномірному розподілі багатства країни. Коли сильні мають все, а бідні, яких багато, нічого. Це, правда, і світова тенденція, але для нас вона більш хвороблива, бо твориться на очах.

Чи готова Україна сплачувати 400 доларів за газ?

В квітні 2011 року Кабмін збільшив прогнозний об’єм фінансування програми з енергоефективності з 285,32 млрд гривень до 347,82 млрд гривень. Чи це реальні ці цифри, враховуючи всю попередню нашу історію реформування?

Чи загрожує Україні бунт?

Хоч один з вождів опозиції спробував взяти відповідальність і повести людей за собою? Хоч хтось із них спробував об’єднати підприємців, чорнобильців, афганців спільною ідеєю та планом її досягнення?

Убивство Щербаня. Чи платили Лазаренко з Тимошенко кіллерам?

Кириченка під час допиту перед судом присяжних в квітні 2004 року запитали: "Чи казав Лазаренко, чому Тимошенко надсилала йому гроші". Він відповів: "В моєму розумінні, вона мала сплачувати йому половину доходів - так, як це робив я".

Верховний Суд України: кульбіти влади і закони природи

13 грудня Верховний суд відвідає Янукович. Вперше як глава держави він офіційно подивиться в очі тим представникам судової гілки влади, які в 2004 перекрили йому шлях до президентства.

Точка кипіння

Вибудувана Путіним модель централізації влади виявилася вкрай мало сприйнятливою до зовнішніх подразників і безсистемних спроб нового президента її трохи прикрасити, не змінюючи внутрішнього змісту. (рос)

Убивство Євгена Щербаня. Офіційна версія

Злочин вражав своєю зухвалістю. Євгена Щербаня, його дружину та ще двох людей було вбито в режимній зоні - прямо на літовищі Донецького аеропорту. Свідком розправи був син депутата Руслан Щербань, на очах якого вбили батька.

Про дійсність і мрії

Якщо керівництво України постійно зневажає те, що турбує ЄС і провідних європейських політиків, то тоді країні в цілому нема чого розраховувати на успіх у ЄС.

Постанова про другий арешт Тимошенко

У четвер майже о 9 годині вечора Шевченківський суд у СІЗО заарештував вдруге екс-прем'єра Юлію Тимошенко.

Анатомія нерівності

Намаганням сильної руки Україна повертається до феодальних часів. Пробитися з плебсу в аристократи практично нереально. Але на відміну від Середньовіччя наших співвітчизників вже не підтримує віра в посмертну зміну ролей. (рос)

Як не перетворитися на Ведмедя

Більшість громадян або досі не визначилися з приводу кандидата у президенти, або готові голосувати проти всіх чи й взагалі не брати участь у виборах. Разом – 52,3% – це ті виборці, на голоси яких має сподіватися опозиція.

Почати Рух до змін із себе

Вибори 2012 мають стати часом дій кожного з нас. Діяти - означає розуміти, кого саме нам пропонують обрати, вивчити біографії цих людей, оцінити, чи мають вони право бути у владі, яку б ми хотіли обрати, співставити з визначеними критеріями відповідності.

Пільгова реструктуризація

Втрата депутатської недоторканості автоматично перетворює неугодних режиму акторів на потенційних підсудних. Для більшості вона стала уособленням "священного грааля", що збільшує тривалість життя й захищає від неприємностей.

Цілком таємно. Тільки для народних депутатів

Як не крути – єдиним способом залишитися у політиці для професійних політиків є особисте голосування у парламенті. Так само, як воно є єдиним шансом зберегти цю саму політику як явище.

Кіпрський гордіїв вузол

У 2010 році на острові Афродіти було зареєстровано 1,8 тисяч компаній з українським та російським капіталом. Після того як Кіпр запровадив новинку – реєстрацію через Інтернет – їх кількість ще зростатиме. А тому українським чорнобильцям і багатодітним матерям ще довго не бачити гроші на свої пільги.

СБУ і солярка, або Навіщо Фірташу чужі заправки

Єремеєв погодився повернути кошти в обмін на закриття кримінальних справ. Однією з вимог Фірташа до Єремеєва є віддати йому мережу заправок WOG.

Хто проти незалежних кандидатів?

У незалежного кандидата немає підтримки партії чи національного капіталу. Його найбільшою перевагою є пряме спілкування з виборцями та ідентифікація голосів.

Українці економлять на бензині

Власники авто почали менше купувати бензинів та дизпалива за готівку - вже п’ять місяців попит з їх боку стабільно знижується. Учасники ринку говорять про поступову і тиху "дизелізацію" країни, яка є природною для країн Європи.

Запасні аеродроми для збитих льотчиків

Скандальне голосування за не менш скандальний закон про вибори є не стільки політичною перемогою влади, скільки процедурною перемогою опозиції. Саме цю думку агресивно і безапеляційно нав’язують широкій громадськості представники тієї опозиції, яка безпосередньо брала участь у голосуванні.

Податок на офшори або Бджоли проти меду

90% коштів виводяться на Кіпр, і саме цей офшор не потрапив до списку офшорів, з яких Тігіпко хоче стягувати 12%. "Те, що уряд не включив до переліку офшорів Кіпр, говорить про те, що все це не більше ніж красива заява", - заявила Ляпіна. Вона нагадала, що сам Тігіпко, продавши "ТАС-Коммерцбанк", оптимізував податки, використавши Кіпр.

Бути скотом. Consular version

Всі чули, як гучно ЄС закликає українську владу дотримуватися букви і духу законів, ухвалених в Україні? Чудово, тепер давайте подивимося, чи виконує те саме цивілізована Європа.

Уряд вирішує проблеми бюджету за рахунок звичайних громадян

Якщо людина отримує 850 гривень – вона вже не бідна? В Україні не можна прожити ні за 800, ні за 900, ні за 1000 грн. Реальна межа бідності становить 1250-1300 гривень.

"Дати в морду революції": уроки Аргентини

Насильство опозиції веде її в моральну пастку й посилює режим. Диктатура вразлива до зовнішнього втручання. Диктатури завжди підганяють закон під свої потреби. Диктатури падуть, і суд – неминучий.

Яким буде курс євро, якщо країни почнуть покидати єврозону

Останнім часом багато говорять про майбутнє євро, про можливий розвал єврозони і взагалі про зникнення євро як валюти. Може, саме тому окремі українські громадяни вже почали позбуватися красивих папірців?

Мажоритарні вибори: назад у майбутнє

Чимало політиків та політтехнологів вважають запровадження змішаної моделі виборів своєю перемогою. Через мажоритарку сподіваються покращити своє становище як ПР, так і опозиційні Батьківщина та ФЗ.

Сага про ліфт, який міг би піднести наверх, але натомість несеться в прірву

І місто, і країна – це спільне майно, аналогічне багатоквартирному будинку. Якщо мешканець не вміє домовитися із сусідами по будинку, то на що йому сподіватися в масштабах міста й країни?

Віталій Кличко: Сьогодні я як політик не можу пробитися в ефір центральних телеканалів

Ми б вимагали результативного голосування за законом про декриміналізацію. Якби по цьому пункту більшість порушила зобов'язання, ми б не дали жодного голосу за закон про вибори. (рос)

Чи нападали рейдери на "Україну"?

Події, що розгортаються останнім часом навколо універмагу, можуть свідчити про спробу збанкрутілих інвесторів зберегти недешевий актив. "Україна" є грандіозною будівлею в самому центрі Києва.

Американський фронт проти Юлії Тимошенко

Якщо суд на Манхеттені таки почне процес "UTICo проти Тимошенко", їй варто шукати потужних адвокатів. Для української прокуратури це буде рятівною соломинкою - вони спробують довести, що Тимошенко судять не за політику.

Олександра Кужель: Я більше жодному виродкові служити не буду

Олігарх не може бути ні президентом, ні прем'єром, ні депутатом. Вони встали із золотого унітаза, пройшли по кришталевому коридору, сіли у безумно дорогі машини, їх довезли до місця призначення. Звідки прийде розуміння, як живуть інші? (рос)

Від демократії за формою до демократії за змістом

Якщо в Україну і назріла "революційна ситуація", то швидше "внутрішня". Мається на увазі, перш за все, потреба переходу від демократії "зверху" до демократії "знизу". (рос)

На порозі "української весни"

Темпи, з якими нинішня влада скочується до авторитаризму, просто вражають. Тому розраховувати, що цей процес буде вповільнюватись, не варто.