Янукович опинився між двох вогнів

16 переглядів
Середа, 31 березня 2010, 14:01
Тарас Стецьків
громадський і політичний діяч, народний депутат України I-IV, VI скликання

Через місяць після інавгурації і вражаюче швидкого формування нової центральної влади  Янукович несподівано опинився між двох вогнів. Між Кремлем з одного боку і поки ще несформованою і розрізненою українською опозицією.

Точкою перетину, яка круто змінила політичну ситуацію в країні стали газові переговори в Москві, які відбулися минулого тижня.

Власне переговорів, як таких, не було. Були представницькі зустрічі на вищому рівні. Не було і результату на який очевидно надіялася Партія Регіонів.

Але є інший результат. Розмова у Москві вкотре довела незаперечну аксіому: хто б за останні 20 років не був при владі в Україні, проукраїнський Кравчук чи проросійський Кучма, український Ющенко чи проросійський Янукович - політика Росії супроти України завжди була одна і та ж.

Росія завжди відстоювала СВОЇ державні інтереси і завжди прагнула вернути Україну в стан, який існував до 1991 року.

Нова влада напевно думала, що в Кремлі їх зустрінуть як рідних. Вони думали, що їхня передвиборча риторика, обіцянка другої державної мови, відмінити Бандері Героя України, газовий консорціум, твели і ще дещо виявляться достатніми, щоб з ними говорили як з рівними, знизили для України ціну на газ і дозволили їм вести більш-менш самостійну політику.

Насправді, новій українській владі в Кремлі дали чітко зрозуміти за кого її там мають. В кращому випадку - за васалів, а краще - курс на "союзноє государство".

Очевидно, така постановка питання Януковича і Ко не влаштовує, але відкрито сказати про це в них немає сміливості. Саме тому, всі в Партії Регіонів тиждень мовчать. Жодних коментарів.

Нова влада опинилась на роздоріжжі і має вибрати. Здатись чи спробувати зайняти самостійну позицію, бодай зі слабким натяком на відстоювання держаних українських інтересів.

Бо крупному бізнесу, який є основою нової влади потрібні СОТ і західні ринки, а виборцям Янукович обіцяв Росію і "язик". Росія ж хоче від нової української влади підлеглості і включення України в "русский мир".

Від відповіді на це питання по суті залежить доля нового президента і нової влади. Це тест на здатність, хоча б у вузлових моментах стояти на державній позиції, тест на здатність до самозбереження.

Часу на роздуми у керманичів нової влади - приблизно місяць. І цей іспит вона повинна здати: в один або в інший бік.

Зрештою, від відповіді на це питання буде залежати як з цією владою вчинить опозиція і український народ.

Тарас Стецьків, заступник голови фракції "НУ-НС", для УП powered by lun.ua
Чого чекати від повернення трудових мігрантів в Україну
Повернення трудових мігрантів додому ставить виклики не лише перед українським бюджетом, а й перед владою.
Чи допоможе апеляція Суркісам витягнути з Приватбанку сотні мільйонів
У середу суд вирішуватиме, чи виплатить державний Приватбанк 250 млн дол офшорним компаніям Суркісів. На чий бік стане київська Феміда?
Держпослуги в умовах карантину: що можна оформити онлайн, телефоном, а коли треба приходити
Як державним фронт-офісам задовольнити потреби громадян в умовах пандемії, не наражаючи їх на небезпеку?
Антикризовий ґайд
Вісім кроків, які допоможуть Україні вийти з кризи, пов'язаної із епідемією коронавірусу, із найменшими втратами
Дев'ять уроків попередніх криз
Зараз у світі немає тихої гавані, де можна перечекати шторм. Усім доведеться долати негативні наслідки як в себе вдома чи в своєму місті, так і в глобальній економіці.
Як Коломойський допомагає Зеленському зважитися, або 16 тисяч правок від олігарха і Ко
Поки депутати голосуватимуть правку за правкою всі 16 тисяч запропонованих правок до антиколомойського законопроєкту, економіка буде летіти в прірву, і з'являться злі люди, які будуть діставати вже "ленту за лентою". (рос.)
Нові райони в Україні. Як і навіщо?
Люди часто не розуміють, що після завершення адміністративно-територіальної реформи в частині місцевого самоврядування будь-які послуги від влади можна буде отримати на рівні громади і їздити для цього в районний центр вже буде не треба.